bugün

bundan önceki tüm seçimlerde chp'ye oy vermiş birisiyim. Bu seçimlerde hdp'ye oyu verdim. Bu kişi ben oluyorum sanırım. Vicdanım son derece rahat, akp'ye atılan ilk tokatın mimarlarından olmak gurur verici.
bizim eserimizdir. zorunuza gittiyse bir yerlerinizi gevşetin. katilmiş teröristmiş. senin ak partin ve onun mensup olduğu din adı altındaki düşünce ve zihniyet katil değil sanki. suriye'de, ortadoğu'da yapılanlar onlara silahlarla yardım etmeler katillik olmuyor değil mi? ak itlerin yanında hdp sütte yıkamış gibidir.
sonra hep birlikte akplilere sokarak devam edecek icraattir.
il il oy oranlarına bakıp geçtiğimiz seçimlerle karşılaştırıldığında hdp ye barajı aştıran oyların akp deki ödünç oylar olduğu görülüyor.

ilginçtir ki chp nin nispi olarak düşüş yaşadığı yerlerde mhp yükselmiş. bu açıdan aslında daha doğru olan ifade chp den mhp ye oy geçişidir.
Eserinizle 4 yıl içinde karşılaşıp ak parti'yi mumla arayacaksınız orospu çocukları.yarın bi gün öcalan meydanlara çıkar ona da "ayy ne kadar güzel saz çalıyo,ne güzel konuşuyo" dersiniz.tebrikler.
dünün dağdaki teröristini bugün ne çabuk barış elçisi ilan ettiler.
Akpye oy veren kürtler artik kendilerini temsil ettigini düşündüğü partiye oy vermislerdir. Ödünç oy denilen şey budur buyuk olasilik ben bir chplinin boyle bir sey yapacagini hic dusunmuyorum bir torbada çürük elmada olabilir o ayri mesele.
chpli secmen akillica is yapmistir. simdi chp 25 degil de ne farkederdi? ama hdp %9 alsaydi akp tek basina kurardi hukumeti. bakin kuduruyor akpliler.
Malmisiniz olum dagdaki adami muhattap alan ak parri ulan. Embesiller ya chp de oy aynimhp de ayni akp de yuzde 9 azalmis nereye gitti tabiki hdp ye.
Yazıklar olsun..Adamlar ülkeyi bölerken solcular meclisde diye sevinin.
Chpliler bu işin sadece figüranıdır. Chp'lilere nefret suçu düzeyinde yüklenip hdp'yi kurtuluş olarak bırakanlar kim? Doğu ve güneydoğu'da hdp'den daha çok kürtçülük yapan ve aynı anda kürtleri mal yerine koyup batıda bunları reddeden ve haliyle kürtleri hdp'ye yönelten kim? Hdp güneydoğu'da yüzde 70 ortalama yakaladı ne chp'si amk.
(bkz: milletçe alkışlıyoruz)
şerefsizliktir , umarım yakın zamanda erken seçim olur ve yaptıkları hatayı düzeltirler.
aslında akp ye soktular desek daha doğru olur.
Kılıçdaroğlu çıkmış,bu bir zaferdir diyor.demek ki neymiş? Chp hdp'yi meclise sokmuştur.emeği geçen herkesin de evveliyatını sikeyim.
salakca dusunce.

Chp gecen secime gore ayni oyu aldi.

Kimin oyu dusttu. Akp nin.

Demek ki akp secmeni hdp ye oy vermis.
ulan benim anlamadığım sanki çözüm sürecini başkası başlattı da hdp girince eyvah ediyorlar.
pkk'ya "düz ovaya inin, siyaset yapın" diyen, "sayın" dediğiniz apo ile masaya oturan ve onu serbest bırakmaya niyetlenen de chp'ydi değil mi ?

bu millet akp'nin bu dansözlüklerinin cezasını verdi, ama hala akıllanmadınız.
Bu olay sayesinde su an akp koalisyon icin yana yana parti ariyor!
Tum yandas gazetelerde akp showu izlemek isteyenlere dert olmus.
Az o olmayan beyinlerinizi çalistirin la!
akp habur da bunları karşıladı, diyarbakır da konser verdirdi. imralı da konustu şimdi chp ye mi atıyor suçu? yemedik.
gerçek olan şudur ki çözüm süreci sırasında akp ye oy veren kürt vatandaşların parti ile seçime girilmesi ile beraber hdp ye oy vermesidir.
Öncelikle bu yorumu milliyetçi olarak yaptığımı bilmenizi isterim.

23 yaşındayım ve aklım erdiği sürece ne sağcı ne solcu olacağım. Bugüne kadae hep sağ sol muhabbetlerinin ülkeye zararlı olduğunu savundum, hala da savunuyorum. Benim neslim sağı solu yaşamadı belki ama 7 haziran seçimi şunu öğretti. SOLun kalleşliğini. Türk insanı, milliyetçileri dağda ki teröristleri içimize alan Akp'yi de unutmyacak, onu meclise sokmak için akp'yi devirebilmek için kendin oy'undan feda eden chp'yi de unutmayacak.
Şehit olan onbinlerce askerimizin kanı elbet boşa akmadı. Gün gelicek ve bu ülkenin milliyetçileri hesap soracak. Her ne kadar sahipsiz kalsakta biz daha ölmedik. Kürt ayaklanmasını yıllardır izliyorsunuz. Birde Türk ayaklanmasını türkiye izleyecek. Son sözü kim söyler, ülkenin gerçek sahibi kim herkes öğrenecek!
CHP tek başına iktidar olmadı. Oy kaymasının tek sebebi AKP dır. Her başarısızlığı başkasına yıkmak AKP işidir ve seçmeninin. Bir defa donup kendilerine bakmali bu kişiler.
doğru olmayandır. ak parti yine kendisi sokmuştur.
HDP barajı aşamasıydı, o vekillerle AKP hem tek başına iktidar olacak hem de başkanlığı zorlayacaktı. Bunun engellenmesi iki yol vardı birincisi MHP %20 AKP %36 CHP %32 HDP%8 alacaktı diğeri ise HDP'nin barajı aşmak için biraz omuz vermekti ve bazı CHP'liler hiç istemesem de HDP'ye emaneten oy verdiler. O baraj böyle kaldığı sürece insanlar başka çareler bulacaklar, nasıl daha önce bağımsız adaylarla seçime girdiyseler.
Ben HDP'ye oy vermedim çünkü hem parti olarak seçime girmeyi bana sormadılar hem de Kürt milliyetçiliği ve PKK yakınlığı ile nasıl Türkiye partisi olacaklarını çözemedim.Bir yandan da Türkiyelileşme iddialarını da doğru buluyorum ve bu baraj çok yüksek o bakımdan isyanlarda değilim.
işin garip tarafı CHP'den 3 puan geçtiğini düşünüyorum ve artık kendi özgüçleri %10'u buluyor tabi bunda muhafazar Kürtleri küstüren AKP'nin de payı var. AKP yıllardır o bölgede oy almasının sebebi Kürt sorunu yoktur gibi bir düşünceyi hiç söylememesiydi. Yeni Türkiye deyip 90'lı yılların politikacoları gibi konuşursanız alacağınız tepki bu olur.
Bu arada yerel seçimde %17,6 alan MHP bu seçimde %16,5 düştüyse ben nerde hata yaptım diye düşünmelidir.