bugün

31.235 TL'den başlayan fiyatlarla diye piyasaya sürülmüş büyük kasa otomobil. görüntü süper, çizgiler modern fiyatına göre çok cazip gibi duruyor. ama hemen hemen aynı büyüklükte kasaya sahip olan epica modelinin 54.000 TL'den fiyat açması insana ne oluyoruz lan dedirtiyor...
tasarımıyla kendine hayran bırakan chevrolet ürünü...
cumartesi test sürüşü yaptığım otomobil. herşeyini sevdim. süspansiyon, yalıtım, ses sistemi, klima, konfor. 3 şey hariç:
-1-2 viteslerde dozerle bile kalkış yapamaz. 3-4-5 idare eder. son hızını trafik müsait olmadığı için deneyemedim.
-kül tablası yok.
-arka camları en donanımlısında bile kollu *.
alınır mı? valla o fiyata alınır be *.
arka camlarının otomatik olmayışı ile insanı hayretler içinde bırakan ancak fiat-görünüş-performans açısından alınası bir araç.
33 bin tl'lik fiyatıyla min. 50 bin tl görünüşünde/havasında olan araba. *
2009 yılının en iyi sedan'ı seçilen, harika bir tasarıma sahip olan araba.
hayalimdeki araba. 33 bin ytl'ye size inanılmaz şeyler sunan bir araba. otomatik vites, sunroof, kaliteli işçilik... almak için bütün şartları zorluyoruz ama, bakalım...
sahip olduğu donanımların yanında 33 bin tl fiyatıyla lan bu işte bi iş var ama dedirten otomobil.
nedense dodgeyi andıran güzelimsi, öpülesi araba.
babamın yaklaşık 1 ay önce doğum günümde aldığı araç.ama bana değil kendine aldı.yani benim doğum günümde,kendine aldı eleman.neyse.ilk izlenim olarak dış görünüşü gerçekten hoş.4 kapılı sedan bir araç olarak en azından 1 kere dönüp baktırıyor kendine.dış tasarımı başarılı.iç mekanda kaliteli malzeme ve işçilik,almanlar kadar olmasa da dikkat çekiyor.1.6 litre makina 113 beygir üretiyor ki bu sınıf bir araç için gayet makul.tek eksiği manuel vites modellerde sunroof olmaması.ama otomatik şanzuman alırsanız sunroof varmış.saçma.bir de dizel versiyonları önümüzdeki aylarda piyasada olacak.son olarak chevrolet cruze general motors'un güney kore'de ki fabrikasında üretiliyor.
fiyat kalite karşılaştırması yapıldığında muadillerine göre cazip olan güney kore yapımı general motors otomobili. şimdilik türkiyedeki en pahalı versiyonu 1.6 ls plus modeli ki bu modelde yok ve fiyat 40.000 tl. dış ve iç dizaynı için oldukça çalışılmış ve eskimeyecek güçlü bir model çıkmış. son zamanlarda ilgimi en çok çeken otomobil haline geldi. cam tavanlı modelini de gördüğümde chevrolet'i takdir ettim. muadili hatta muadilinin üstü modellerde ne varsa koymuşlar ve ekliyorlar da... general motors'un koreli daewoo markasını satın aldıktan sonra opel çatısı altında avrupaya pazarladığı chevrolet'in son bombası. chevrolet'i avrupada büyütecek yegane modelidir. amerikan chevroletleri ise tamamen farklıdır.
chevrolet'in türkiye pazarındaki yollarda görülen en lüks aracı. araçtaki çizgiler çok hoş, focus'tan geri kalır yanı yok gibi duyuyor ama alırken iki kere düşünmek lazım yine de.
içi dışı,donanımı çok hoş ama,gitmeyen,şoför dilinde sağır bir araba.rampada clio'dan,accent'tan,ve hatta kamyondan selektör yedirten,giderken ;satıcam seni amına koyim dedirten,inince tipine bakıp,tamam ulan satmıyom şerefsiz dedirten,tekrar kendine aşık eden garip bir araba.

görsel
opel insignia karoserine oturtulmuş iç dizaynı ile bir çok yönü benzer olan otomobil ziyani.
satış galerisine gidilip görülmek istendiğinde satış görevlisinin bile önceleri "piyasası belli değil pişman olmamak için biraz bekleyin" dediği ama olaydan sonraki günlerde her geçen gün daha fazla örneğini görüp her seferinde de görsel zevk veren araçtır. satış görevlisi kusura bakmasın ama bu araç beğenilmekte ve piyasasını sağlam taşlar üzerine kurmaktadır. ki sonraki günlerde kendisi de bu durumu onaylamıştır.

kısaca fiyatına göre fark yaratan daha fazlasını hakeden bi parçadır. beğenmekteyiz ve tavsiye etmekteyiz.
sürüşü keyif veren fakat yer yer hissettirdiği tıknazlık yüzünden can sıkan arabadır. otomatik viteslilerinde gaz ile değil fren ile yolculuk yaparsınız.
tek hadikapı 1.6 lık motoru olan mükemmel otomobil.
Türkiye'de bulunan modellerinin kalitesinden şüphe duyduğum markanın makyajlı ürünü. Genel olarak tüm modellerinde iç aksam kalitesiz iken "Cruzer" da bu konuda bir nebze olsun gelişme sağlanmıştır...
chevrolet lacetti, kalos, aveo gibi modellerinde bariz şekilde daewoo yu yansıtırken, cruze ile bir amerikan ve bir alman arabası imajını aynı potada eritip kaliteli ve oturaklı bir otomobil izlenimi bırakmıştır.

bu modelle beraber sanıyorum seat volkswagen için ne anlam taşıyorsa, chevrolet de opel için aynı anlamı taşımaya başlamıştır.

ayrıca (bkz: seat leon)
reklamlarından birinde * wentworth millerın oynadığı araba. bayan yazarlara duyurulur. **
kokpiti kendine aşık eden otomobil ama motoru zayıf ve yakıt tüketiminde müsrif bir araç. motoru değişse bu kasa makyajlanmadan 4-5 sene daha iş yapar.
c sütununda kullanılan siyah plastik ayrıntı,otomobilin tavan çizgisini olduğundan daha basık gösteriyor. aslında "coupe tasarımlı sedan" sloganını sadece bu ayrıntıya borçlu.
Yakın zamanda 'umarim' almayı düşündüğüm otomobil.

Şuna ya bi tdi ya bi tsi motor koyun be allahsizlar dediğim de aractir. Araba ruhunu teslim ediyo, o motora o kasayı cekecem diye. Yakıt da uçuyor haliynen.
chevroletin ilk defa avrupa pazarına ürettikleriyle amerika pazarına ürettiklerinin melezi biçiminde pazara sunduğu araç. boyut olarak avrupai tarz olarak ise amerikan durmakta bu araba.

ah general motors şu ram kamyonetleri de getirse ya.
120 beygiri çıkmış arabadır. çekiş problemi sanırım bu motor seçeneğiyle kalkmış oldu. bakalım test edip göreceğiz. buraya editlerim.