bugün

bahsettiğimiz eylem, kesinlikle lüks telefonla artistlik yapmak değildir, beyaz şahin'e 4 kişi binip, müziği son ses açan 90 sonrası gençliğinin postmodern versiyonu olan gençlerin yaptığı eylemdir.

öncelikle telefonun mp3 çalabilme özelliğinin olması şarttır.

bu eylem, yürüyerek yapılır. yola çıkılır, telefondan en arabesk, en hip-hop veya en yabancısından hit bir parça seçilir ve "çal" denir. ses hoparlöre verildikten sonra, ses düzeyi maksimum konuma getirilir. yolda yürürken bir taraftan da müzik dinlenirken, diğer taraftan etraftan geçen şaşkın bakışlı insanlara "benim telefonum böyle de ses verir işte" marur bir bakış atılır.

eylem tek kişi yapılabildği gibi, 6 kişiye kadar çkartılabilen bir kadro ile de yapılabilir. kişi sayısına göre, yan yana durulur telefon sahibi, sesin eşit dağılması için, ortalarda bir yerde konumlandırılır. grup etrafa hiç aldırmaz, sanki o ses kendilerinden gelmiyormuş gibi davranırlar... aradan biri çıkıp, arada bir mırıldanabilir -tabi arabeskse-

bunu sadece erkeklerin yapmadığı da gözlemlenmiştir, bazı türbanlı kızların da bu eylemin yılmaz neferleri olduğu görülmüştür. tabi, bu kızların eylemleri genel olarak, yürürken değil, durağankendir. direk dibinde, duvar dibinde, okul kapısının önünde vs şekilde konumlandırabiliriz.

telefonun müzik çaları bir diğer şarkıya geçtiğinde, gruptan birinde bu şarkı yoksa hemen durum değişir.

- la, bu şarkıyı bana atsana.
* aç bülüğütutunu.
- açtım.
* kabul et.
- olum ben bu şarkıyı çok seviyom lan, nerden buldun şerefsiz? ceza'ydı di mi bu?
* yok olum sagopa bu. ceza başkası hani pilakam yerli diyo ya, işte o ceza.
- ben bu adamı çok seviyom lan valla.
(bkz: yoz lumpen kültürü)
(bkz: görmemişin oğlu olmuş çekmiş çükünü koparmış)
(bkz: yaşam standartının mesailer düzeyinde olması)
ülke ekonomisinin kötüye gittiğinin göstergesidir. bir dönem doğan görümlü şahin ile piyasa yapılırdı *, artık şahinde alamıyoruz cep telefonu ile piyasa yapıyoruz *
"cep telefonu ile piyasa yaptığını sanmak" şeklinde düzeltilmesi gereken başlık.
marlboro ile piyasa yapmaktan daha fazla işe yarayabileceğini düşündüğüm eylem.
(bkz: çocukça şeyler)
cep telefonu ile piyasa yapmak artık pek fazla rastlanan bir şey değildir. onlar eskide kaldı be anam.

(bkz: piyasa yapmak)
(bkz: piyasaya çıkmak)
(bkz: sermaye piyasası kurulu)
artık işlemediğini düşündüğüm sistem.

(bkz: eskidendi çok eskiden)