bugün

hiç görülmemiş hayal de edilemeyen şeyler.
kafirlerin (inkarcıların) haricinde kalanların son durağı.
"cehennem ehli cennet ehline: “suyunuzdan veya allah’ın size ihsân ettiği diğer nimetlerden biraz da bizim üzerimize akıtın” diye seslenirler. onlar da: “allah bunları kâfirlere haram kılmıştır” derler." araf-50
bir insan niçin cehenneme girmek ister? eğer tüm sevdikleri cehennemdeyse cehenneme girmek ister.

bazı cennete girmek isteyen insanlar, bu cehennemlik insanların yaptıklarının mantıklı olduğunu sanarak ahiretlerini yakıyorlar.
ebru gündeş şarkısı.

--spoiler--
sevdim, kaç kere bilemem
yaşadım, yok inkar edemem
bıktım, senle baş edemem ben
zaman öyle de geçiyor
hayat böyle de bitiyor
ama umudum cennetten
--spoiler--
Cehennem dediğin de şeytanın cenneti.
“Ben cehennemden en son çıkacak ve cennete en son girecek kimseyi biliyorum. O kimse cehennemden emekliye emekliye sürünerek çıkar, Allah ona: Git cennete gir, buyurur. Adam cennete doğru gider, fakat ona cennet doluymuş gibi gelir. Geri dönüp Allah’a: Ya Rabbi, cenneti dopdolu buldum, der. Allah da ona: Git cennete gir, buyurur. Tekrar oraya gider. Yine cennetin dolu olduğunu zanneder. Bir daha geri dönüp Allah’a: 'Ya Rabbi, orası dopdolu.' der. Allah da ona: Git cennete gir, orada sana dünya kadar ve dünyanın on misli büyüklüğünde yer verilmiştir, buyurur. O Adam: Ya Rabbi, sen kâinatın hükümdarı olduğun hâlde benimle alay mı ediyorsun veya benim hâlime mi gülüyorsun, der.”

Hadisin ravisi ibni Mesud: Bunun üzerine Resulullah (asm)’a baktım, azı dişleri görülünceye kadar gülüyordu ve şöyle buyurdu:

“işte cennetliklerin en aşağı seviyesindeki adamın durumu.” (Buhari, Rikak, 51; Müslim, iman, 308)
selim gülgören'in de söylemiş olduğu bir şarkı.
Sonsuz güzellik bir şeyin sonsuz olması kafamı çok karıştırıyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar