bugün

önceki dönem chp den bu dönem ise akp den seçilen buca belediye başkanı.
isminin geçtiği her yere "mimar" ünvanını ekleten insan. en son bir internet kafenin ruhsatında görmüştüm, atılan imzanın üzerinde "cemil şeboy, mimar, belediye başkanı" yazıyordu. mimar ve cemil şeboy kısımlarını pek bilmiyorum. aksi gibi belediye başkanı kısmını da pek bilmiyorum. öyle diyorsa öyledir.
1953 Buca doğumlu siyasetçi. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü mezunudur. ANAP'ın kurucularındandır. 1994 ve 1999 yerel seçimlerinde dsp'den, 2004 yerel seçiminde akp'den buca belediye başkanlığına seçilmiştir.
Bir dönem "beni bıraksalar Buca'ya Disneyland ve dünyanın en büyük su parkını yapacağım" demiştir. Bucaspor'un 8000 kişilik yeni stadı Buca Arena'yı da yaptırmıştır, tesislere de kendi adını vermiştir.
her seçim döneminde rüzgar nerden estiyse o partiden aday olarak dansöz asenadan daha çok kıvırtmış amma velakin kendini çekirge sanıp üçüncü sıçrayışta yarrağa yan basmıştır , beter olsundur.
gün itibariyle gazetelerde belediyedeki 29 kişiyle gözaltına alındığı haberleri dolaşan buca belediye başkanı.
Tahliye edilişi cezaevi kapısında şampanya patlatılarak kutlanan akp li buca belediye başkanı.
7 yıl önce; "şahane hizmetler boy boy, başkan adayınız cemil şeboy" şeklinde sloganı ile belediye başkanlığını kazanan şahıs.
seçim zamanında afişlerinde 'bu oylar boy boy belediye başkanınız cemil şeboy' eski buca belediye başkanı.
türkiyenin recep tayyip erdoğanı, izmirin ahmet piriştinasıdır. zamanında bucaya chp zamanında olsun, ak parti zamanında olsun büyük hizmetleri dokunmuştur. bugün seçime girse yine buca halkı seçer. buca halkı cemil şeboyun kıymetini ve chp ye oy vermenin hatasını bugün farketmiştir.
akp döneminde gözaltına alınıp kısa süre cezaevinde kalan, çıkışını şampanya ile kutlayan, 2009 seçimlerinde akp tarafından aday gösterilmeyince en koyu Atatürkçü kesilip akp ile kanlı bıçaklı olan; bu seçimlerde aday gösterilmeden önce yine akp ile samimiyet kuran istikrarlı ve ilkeli siyasetçi.buca'da kaybetmeye mahkumdur, kaybetmesi ülkemiz ve buca açısından hayırlı olacaktır.
eski buca belediye başkanıdır. az yemedi semti.
(bkz: o çocukları)
chp buca belediye başkan adayı levent piriştina'yı "ikametgahı buca'da değil" diyerek ağır bir dille eleştirirken; izmir ile alakası, 30 mart seçimlerinden izmir büyükşehir belediye başkan adaylığından öteye geçmeyen, erzincanlı, erzincan milletvekili binali yıldırım'a methiyeler düzen tuhaf insan.
neymiş efendim, levent piriştina buca'da kaybolmasınmış. pes amk. binali yıldırım buca'nın semtlerini kağıda bakmadan söyleyemezken, buca'da oturmuyor diye adamı linç etmeye kalkıyor fırıldak herif.

akp'ye oy verecek izmirliler bu saçmalığı neden görmez, neden bu ikiyüzlülüğü sorgulamaz anlamıyorum. bu mudur siyaset?
AKP izmir milletvekili.

Cemil başkanın geÇmisteki icraatları göz önüne alınırsa sevindirici bir Gelişme. özellikle Buca için.
Bugün Beyazıt da gördüm gidip ülkenin halinden memnun musunuz diyecektim. Dedim neyse şimdi bir de beni suçlu çıkarırlar.
densiz insan. izmir selçuk'a dünyanın en büyük meryem ana heykelini dikmek için çalışmalar yapıyormuş.
bucanın eski belediye başkanı. alacağını fazlasıyla aldı otursun yerinde artık.
Buca'nın adı yolsuzluğa karışmış Ve bu yüzden cezaevine girmiş eski belediye başkanı. Ahahahaha.
Buca akıllanmadı demek ki.