bugün

hiç göremediği halde özlemekten çıldırdığım tek adam. umarım burada erişemediğe mutluluğa ulaşmıştır.
bazı insanlara ne söylesen ne kadar söylesen onu anlatamazsın anlatmaya kelimeler yetmez ya işte bu adam onlardan.. ölümsüz dizelerin asla ölmeyecek şairi..
"bilirsin sigarayı da kalem tuttuğum gibi tutarım. ondan tüter "sevda sözleri.."
birlikte mısralar düşürüyoruz ama iyi ama kötü
boynun diyorum boynunu benim kadar kimse değerlendiremez
bir mısra daha söylesek sanki her şey düzelecek
iki adım daha atmıyoruz bizi tutuyorlar
böylece bizi bir kere daha tutup kurşuna diziyorlar
zaten bizi her gün sabahtan akşama kadar kurşuna diziyorlar
bütün kara parçalarında
afrika dahil..
*
sanki ilk yaratılan şair odur ve herkes ondan beslenmiştir
'sen ölümüm kalımım' diyerek beni benden alan kişi, yüce insan.. ayrıca annemin her defasında 'sizin hiç babanız öldü mü? benim öldü. kör oldum' dizelerini okurken, gözlerimin dolmasına sebep olur.
can dır..
üşüyor musun ? üzülme bee ! gel yanıma . o kadar yaktın ki canımı ', ısınırsın . üşümezsin bir daha.
an itibariyle edebiyatçım tarafından 'cemal süreya ve nazım hikmet' karşılaştırması adı altında bir ödev istendi. bu zât hakkında bir bilgiye sahip değilim. okuyup, sayfaları koklayıp göreceğiz efenim.
tanım: cumhuriyet dönemi şairi.
zannımca aşk ve cinselliği en iyi harmanlayan şairlerden biridir.
"sen tutar kendini incecik sevdirirdin, bir umuttun bir misillemeydin yalnızlığa"
''aşklar da bakım istiyor anlayamadın gitti'' diyerek aşk kültürümüzün eksikliğine net bir vurgu yapan büyük değer.
facebook şairi olmuştur malesef.
neydi aramızdaki fark biliyor musun? ben senin sadece gözlerinle meşgulken, sen yarın ne giyeceğini düşünüyordun.
Hani çok su verince ölürmüş ya çicekler, birisini de çok sevince bırkıp gidiyormuş meğer.
'' nasıl olsa yine bir gün
döneriz bu yollardan geri
senin bir elinde mendil,
ötekinde kuş sesleri. ''
sana "seni seviyorum" dediğim kadar, anneme "peki anneciğim" deseydim; hazırdı cennetteki yerim.
"parmak uçlarıma hapsettim seni
dokunduğum her yerde seni hissediyorum.
canım yanıyor..."

demiş, diyebilmiş adam. büyÜK ADAM...
geçen hafta sunay akın'ın programına hayatıyla konu olmuş şair. mükemmel bir şairin mükemmel bir şekilde anlatılışına şahit oldum.
anlamsızlıklar şairi.
anlamsızlıkları anlamdırabilen yegane şair.
sonunda bir gün sen gelirsin diye. küçük yazıldı çok şeyin adı."
mülkiye mezunu büyük şair. ikinci yeninin asi çocuğu.
" Mutlu olmanın yolunu karşıdakini mutlu etmek sanıyorduk. Yanıldık! Çünkü ne kadar mutlu ettiysek, o kadar yalnız kaldık ! "
"Kim istemez mutlu olmayı , mutsuzluğa da var mısın" dır.
"Ben nerde bir çift göz gördümse
Tuttum onu güzelce sana tamamladım
Sen binlerce yaşayasın diye yaptım bunu
Bir bunun için yaptım"

diyen aşk şairidir ve biliriz ki gönül adamları, aşkın şairleri genelde fazla yaşamazlar. kendisini 59 yaşında kaybetmişizdir.
bir de var sen koynumda yatıyorsun
güzelsin güzelliğin mutlak amenna
kızlığın masanın üstünde
kocana saklıyorsun

oysa koca da ne benim kollarım var
soy bir portakal yedir bana dilim dilim
ben uzunminareliyimdir doğma büyüme
ne yapıp yapıp denizi görmek isterim

diyen şair
en güzel şarkılar kadar güzel,en parlak güneş kadar sıcak şiirleri vardır kendisinin.
gölgene bak, beni anlamak istiyorsan; o kadar yakın, ama sana asla dokunamayan".