bugün

kralın çıplak olduğunu söyleyen velet.
star tv de çalışmıştı bi zamanlar. daha sonra çalışma arkadaşı güntekin onayntv'ye, cem yılmaz da cnntürk'e transfer olmuşlardır. son akıllarda kalan olayı f1 japonya yarışında "yarış beklenildiği gibi gidiyor, olağandışı hiç bir şey yok" derken olmuştur. bu esnada schumi yarış dışı kalarak efsanevi kariyerini şampiyonlukla bitirme ihtimalini 0'a yakın hale getirmiştir.
Türkiyenin en hızlı laf sokan adamlarından biridir. Laf soktugu kişiler en az 3 gun kendine gelememektedir.
(bkz: man in black)
tüm zamanların en müthiş mizahçılarından biri olduğu gerçek. ömrü boyunca yese bitiremeyeceği bir sermayesi var.* belki de artık ona her lafında mizah yapacak gözüyle bakmamalıyız. bırakalım kendi istediğini yapsın. gülmek istiyorsak gülelim ağlamak istiyorsak ağlayalım. yok herşeyine güleceksek o da bize k*çıyla gülmeye başlayacaktır.

+ama bu filmde gülmemelisiniz. komedi filmi değil ki.
-hahaha. aman cem ya. hani güldürürken düşündürmüyordun.
+güldürmüyorum ki. bir şeyler anlat....
-pohahahaha. çok komiksin. gözümden yaş geldi.

(bkz: böyle uzayıp gider)
eskiden karikatüristmiş.stand up yapmış.beğenilmiş.ünlü olmuş.güzel filmler çekmiş.ne yazıkki yaptığı espriler dinleyen kesimin %75 i tarafından anlaşılır.araba kılaksiyoncusudur.ailesinin de oynadığı hokkabaz filminin savaş ay ın kitabından alıntı olduğu iddia edilir.
an itibariyle kendisinin yaşlılığını gördüğüm insandır. telsimin son kampanyası (seç-konuş) için hazırladığı reklam resmen cem yılmazın yaşlanınca bize ne olabileceğini gösterir. oynayan şahıs o kadar benziyor ki tipine bakmaktan, hiçbir dediğine kulak veremedim. ayrıca cem yılmaz bir on sene sonra piyasayı alır götürür diyorum.
(bkz: sanki şimdi götürmüyor)
Cem Yılmaz espirileri

* Mademki dünya bir hiç, gece de iç, gündüz de iç.
* Bende şeytan tüyü yok, epilasyonla aldırdım.
* Hırsızlık yapmayın, Hükümet rekabetten hoşlanmaz.
* Nefes kesen bir roman yazdım. Tüm okurlarım öldü.
* Hakan yarın ki maçta forma giyemeyecek... Çıplak oynayacak.
* Her aşk bitki isimleri ile başlar, hayvan isimleri ile biter.
* Oğlumun adını mafya koydum, artık ben de mafya babasıyım.
* Yazılıdan sıfır aldım ama, önemli olan katılmaktı.
* Eğer turist sezonundaysak, neden onları avlayamıyoruz?
* 1959'da içilen kahvelerin hatırı doldu, duyurulur.
* Şiddete karşı savaş açın, şiddet yanlılarını kurşunlayın.
* Ölüm korkusu sürekli değil, mezarda biten geçici bir duygudur.
* Adamın biri eczaneye sinek ilacı almaya gitmiş. Eczacı ona "sineğinizin nesi var acaba" demiş.
* Sık sık ameliyat olun, içiniz açılır.
* Sizde bit şampuanı var mı? Kirlendi hayvancıklar.
* Beşbinkere söyledim; abartmayı bırak.
* Bu tüp bebek hatalı; hep gaz kaçırıyor.
* Yes abicim. Türkçe eğitime benden de okey!
* Bir fil elektrik direğinden daha yükseğe zıplayabilir mi? Elektrik direği zıplayamaz ki...
* Selam! Ben Aydan Şener. Hadi yaa. Ben de dünyadan Neil Armstrong.
* Çocuğun biri bir gün kafasını ıslatmadan yıkamaya başlamış. Annesi de "oğlum hiç saç ıslatılmadan şampuanlanır mı?" deyince çocuk: ama anne bu şampuanda kuru saçlar için yazıyor.
* Temel Fransa'ya gitmiş. Tabelada Fransa yazıyormuş. O da " Aaaa... burayı da mı Sabancı aldı" demiş.
* Gençliğim acı veriyordu. Ameliyatla aldırdım.
* Ey yükselen yeni nesil! in ulan aşağı!
* Son gülen sen olacaksın. Çünkü geç anlıyorsun
* insanlık bugün de para karşısında değer kaybetti.
* Karınızla aranızdaki ortak yan ne? Aynı günde evlendik.
* Hayatım boyunca kararsız biri oldum ama artık emin değilim.
* Karımı o kadar seviyorum ki eskimesin diye başkalarının karılarını kullanıyorum.
* Size yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkalarına yapın, çok zevkli.
* Demokrasi, seks gibidir. iyisi de, kötüsü de "iyi" dir.
* AIDS virusu de, Ebola virusu de maymun patentli. Maymundan gelip gelmediğimiz belli değil ama, Maymundan gideceğimiz kesin.
* Soğuk savaştan sıcak savaşa geçiverdik bir anda. Dünya çatlamasa bari.
* Asansor bozuk. En yakın asansör karşı binadadır.
* içerken araba kullanmayın. Bir yere çarparsanız biranız dökülür.
* Yarın yapabileceğin bir şeyi, Asla bügünden yapma.
* Tanrım! Kendim için bir şey istemiyorum. Yalnızca anneme paralı ve güzel bir gelin nasip et!
salya saçma garantisi veren türkiye nin en zeki mizah adamı.
Her sene Ankara' da organizasyonu yapan şirketin davetlisi olarak gittigim ve hergün izledigim halde beni altina sicirtan komik insan.Tanisma firsatida buldum. (bkz: organizatör olmanın ayrıcalıkları)
her filmde donla görmeye alıştığımız insan.*
izmir'deki bütün stand uplarına gittiğim daha yakından görebilmek için ayakkabılarımı çıkarıp topçu'ya kadar koştuğum yüzüne bakınca bile gülebildiğim kel fodul ama sexy..kimine göre çirkin bana göre yakışıklı türkiye'nin en komik adamı.
stand uplarında (ya da her ne deniyorsa yaptığına) suya sabuna dokunmayan komedyendir. mizah özü itibari ile eleştiri içerir, içermelidir. cem yılmaz toplumsal duruşu olmayan biridir. 80 sonrası çoğu sahne mizahçısı (ya da komiği, artık ne derseniz) gibi toplumsal mesaj vermekten, herhangi bir siyasi ya da sosyal konuda fikir beyan etmekten ödü kopmaktadır. yaptığı şey de bu durumda mizah değil geyiktir, geçicidr bu yüzden, etkisizdir ve unutulur gider. o da bunu bildiği için sinema ile kalıcı olmaya çalışıyor ve yine sinema da da özenle cıss konulardan kaçınarak. ne diyelim allah yolunu açık etsin.
cümle aleme görüşlerini beyan etmeme özgürlüğünü kullanan, yaptığı işlerde mesaj kaygısı taşımayan ve bunu açıklıkla söyleyen, kanaatimce belli toplulukların desteklerini alabilmek amacıyla orda burda atıp tutan bir kısım mizahçıdan çok daha başarılı ve en azından bu konuda gerçek görüşünü ortaya koyabilen bir komedyen/oyuncu.
stand-up ın tanımı haline gelen, beyniyle birlikte tipinide komik bulduğum ancak ve ancak sanki artık tükenmekte ve söyliyecek birşey bulamadığında gülerek güldürmeye çalışmakta olan baş komedyenlerimizden.
sahneye çıkar çıkmaz sihirli bir şekilde sizi kendisine odaklamayı ve yüzünüzde tebessüm yaratmayı başarabilen yetenekli şahsiyet.
(bkz: cenk yıldız)
ayrıca;

galatasaray ın profesyonel sözleşme izlediği en genç futbolcudur. yaşı 15'tir.
siyad 2007 ödül töreninde, umut veren oyuncu ödülünü vermek üzere sahneye geldiğinde "ben de bir ödül istiyorum, onur ödülü olmasa da olur, "olur" ödülü olsun yeterli" demiştir.
ntv onuncu yıl gecesinde artık olgunluk çağına eriştiğini gözlemlediğimiz "komedyen". küfürle güldürüyor filan diyenlere cevap niteliğinde bi gösteriyle kendini ifade etmiştir ve yine herkesi kırıp geçirmişir.
"neden tv programı yapmıyorsunuz?" sorusuna

"kendimi insanların evlerine destursuz girecek kadar usluplu bir insan olarak görmüyorum" diyerek sevgimi kazanmış , espirileri o kadarda mükemmel olmayan ve sıradan olan standartların üstünde bir komedyen.
http://www.youtube.com/watch?v=voE6ofRF0NI
grafi2000 programinda eline kirmasi icin oyuncak araba verilen,arabalari kirmayip yegenime verririm diyen erkek kisi...
su ana kadar bir kez gösterisine gittigim, gittigimde hayatımda en fazla güldügüm 2 saati gecirmemi sağlayan adam. bir noktadan sonra isteseniz de gülemezsiniz; cünkü nefes alamazsınız, karnınız iyice kasılır, yanaklarınız en fazla gerilebilecegi noktaya gelir. en azından bana bunlar oldu.
powerturk muzik odulleri 2007'de 2006 yılının en iyi albümü ödülünü vermek için sertab erener ile sahneye davet edilen komedyen.

kendisi sahneye çıkınca hemen kenan doğulu'nun gri renkte olan parlak ceketini fark etmiştir. cekete yaptığı yorumla, herkesi güldürmeyi yine başarmıştır.

- oğlum o ceket ne lan öyle ? kenan doğulu.. türkiye'nin güneş enerjisiyle çalışan ilk şarkıcısı.