bugün

mallarının çoğuna el konulduğu halde hala televizyonlarda konuşup reklam yapabilen insan.
her halinden samimiyetsizlik akan insan.
açın türkiyenin önünü diyerek secilirse türkiye'nin topraklarını parselleyip parselleyip satacağının haberini önceden veren şahıs.
sâdece iki saçma vaadi için (mazot 1 ytl ve her işsize 350 ytl kolpaları) 40 milyar ytl'ye gereksinim duyulan ama şu an devlete 7 milyar ytl borcu olan gereksiz kişilik. uzak durulmalıdır.
milli maclar nedeniyle lige verilen yaklasık 10 gunluk arayı iyi degerlendirmis olabilecegini dusundugum siyasetci. macların ortasında yeni reklamlar ya da konseptlerle karsımıza cıkabilir. simdiden hazırlıklı olmakta fayda var. gulerken çayı, kahveyi ustumuze basımıza dokmeyelim.
ülkeyi daha fazla sömürmek için büyük çaba gösteren şeyimsi.
"hamilelik 3 aya düsecek." demesi beklenen siyasetci.
bu ülkedeki gibi herkes gibi vakti zamanında yiyip, içmiş ve şimdi insanlara vefa borcunu ödemeye hazırlanan ve dediklerinin hepsini teker teker yapacağına gönülden inandığım tek insan.eğer yapmazsa ben de bir şey bilmiyorum.*
'mazot 1 ytl olacak.
öss kalkacak..
hatta ve hatta ahiret sınavınıda kalkacak.
üç korner bir penaltı olacak..
binbir gece şehrazat 5 ytl olcak. '

söyledikleri en fazla bunlar kadar inandırıcı olabilecek şahıs.
"şehrazat 1 ytl olacak!" "hamilelik 3 aya düşecek!" genç parti hstr oradan! *
cem uzan : 23 nisan memurlara da tatil olacak.. 14 maaş da war tabi ehe.. yok lan o seneryoyu emekliye yazmıştık dimi lan hikmet ? yoksa emekliye wergiyi mi kaldırcaktık lan.. öss 1 ytl miydi neydi.. dimi lan hikmet ? mazotumu kaldırıyoduk napıyoduk biz en son hamına koyiim ya.. neyse yatalım bari hikmet yarın yeni bişiler bulmamız lazım..şehrazad 1 ytl olsun falan .. gülsene lan hikmet.. ananı skeyim iyimi hikmet.. orospu çocuu..
hortumcu, hitabet sanatına parayı baymış, köy köy gezip erzak dağıtarak yurdum insanını populist konuşmalarla etkileyen, dolarla dötünü temizleyen ama ezilenlerin iktidar olacağını söyleyerek yaran, insan suretinde bir uzaylı. insan olamaz bu adam, şaka mıdır nedir. *
(bkz: yine yeni yeniden)
(bkz: açın önünü durduramazsınız cem uzan geliyor)
bu adamı gördükçe aklıma stephen king'in "çağrı - dead zone" eserindeki üçüncü dünya savaşını çıkartacak politikacı karakteri geliyor. *
parasının suyunu çekmeye başlamasından mıdır nedir on dakikada bir reklam verdiği türkcell süper ligi maclarına artık her yarı bir tane olmak üzere toplam iki adet reklam vermektedir. kendisini her yerde (neredeyse çizgi filmlerde bile) gösteren birisi olarak onu ekranlarda daha fazla görmek isteriz. özletmiştir kendisini. herhalde yeni fikirler üretmek ve yeni reklam sloganları hazırlamakla meşgul. merakla dönüşünü beklemekteyiz.
güldürücü vaatlerle herkesin vaktini çalan eski dolandırıcı yeni siyasetçidir.
(bkz: cem uzanın vaadlerine inanmayan yazar)
2002 seçimlerinde döner ayran kontör dağıtarak %7 oy alan gp genel başkanı. cumhurbaşkanlığı gibi bir konuda görüşlerini açıklarken bile ekranda gördüğümde "mazot 80 kuruş olacak" "şehrazat 1 ytl olacak" gibi açıklamalarında dolayı bi türlü ciddeye alamadığım "eğleniyo kendi çapında" diye düşündüğüm yansanayi parti başkanı. demirel yada baykal bununla görüşürken nasıl konuşuyo acaba diye diye merak ediyorum. (bkz: he diyip geçmek)
kendisi hakkında yazılanları hiçmi okumuyor, bu tarz sitelere hiç mi uğramıyor yada bir bir halkla ilişkiler müdürü hiç mi yok diye düşündüğüm şahsiyet. ben bu hakeretlerin, bu suçlamaların yüzbinde birini yesem ülkeyi terkederim.
kurtlar vadisi pusu reklam aralarında zırt pırt ben şunu yaptım ben bunu yaptım dediği skeçlerden birinde 'ders kitapları bedava olacak dedim..dediğimi yaptılar.bir teşekkür bile etmediler.' deyip gece gece konstipasyon sorunumu çözmüş şahsiyet.allah razı olsun.
türkiye 'nin en ünlü komedyeni..yüzyılın da olabilir..
aldığı oy oranıyla üniversitelerde ders olarak okutulması gereken şahıs.
fatih terim mimiklerine sahip, bülent ecevit'in mavi gömleğinden özenerek üzerine geçirdiği beyaz gömleğiyle bütünleşen, slogan olarakta "dağ başını duman almış..." isimli eseri kullanan kısacası oyunu kurallarına göre oynayan politikacımızdır. diğer politikacılar gibi zararı yoktur, tutulması mümkün olan, olmayan bir ton vaat vermesiyle meşhurdur.
başa gelse de rte'yi cezayir'e sürse dediğimiz kişi.
herbir şeyi yapabileceğini iddia eden mutfak robotu.