bugün

üçüncü kaptan temel filmi.
6 mayıs 2016'da vizyona girecek film. başrollerde captain rolünde chris evans ve iron man olarak robert downey jr var. eğer çizgi romanı takip ederlerse chris evans'ı captain olarak son görüşümüz olabilir.
Spiderman'in yokluğunda yoğurtsuz iskender gibi bir film olacaktır.
görsel
iron manin alacağı versusun keyifle izleneceği film. kaptan amerika sadece insan, ister kalkanı ister süper insan gücü olsun ağır silahlara karşı koyamaz.
age of ultron olayları sonrasında hükümetlerin geliştirdiği süperkahramanları kontrol etmek amaçlı superhero registration act isimli yasa tasarısı nedeniyle yasaya karşı çıkan captain america ve yasayı destekleyen iron man'i karşı karşıya getiren film. sırf adı captain america diye, cap'i sevmeyen cahil cühelalar da iron man'i desteklerler. oysaki, iron man kötü taraf. çok büyük ihtimalle spider man'i de göreceğiz. ayrıca, black panther, hawkeye, black widow, winter soldier, falcon, hatta hydra'ın sağlam adamlarından rumlow aka crossbones da yer almakta. henüz kadrosu tam açıklanmadı. ilaveler olablir.

çekimleri bu yaz atlanta'da yapılacak film. ant-man de burada çekiliyor zaten.

ayrıca, russo kardeşlere sesleniyorum. öldürmeyin cap'i.
avengers age of ultron filminden daha çok sabırsızlıkla beklediğim filmdir.

keşke filmde spider-man, fantastik 4 lü, punisher gibi karakterler de görünse.
spiderman'in gorunecegi soyleniyor ama soylenti daha. fantastik 4'lu ve punisher'in filmde yer alma olasiligi yok.

bir film.

evladim salak misiniz bunu neden eksilediniz sanki benim yuzumden fantastik 4'lu yok filmde.
çekimlerine birkaç hafta içinde başlanması beklenen film.

--spoiler--
korktuğum olmadı gençler. cap'i öldürmeyecekler. nereden mi biliyorum? chris evans avengers infinity wars çekimleriyle ilgili röportaj vermiş. infinity wars'da varsa civil war'da ölemez. ha zaten, çizgi romanda da geri getiriyorlar. gerek yok yani öldürüp, boşuna milleti üzmeye.
--spoiler--
çok fena şeyler dönüyor. kadrosuna martin freeman'ı da katan film. henüz hangi rolde olacağı belli değil. ama seneye çıkacak benedict cumberbatch'li doctor strange'de de yer alması temennimiz.

http://marvel.com/news/mo...captain_america_civil_war

ayrıca filmin ilk konsept resmi çıkmış.

görsel

dütdüt: ayrıca scarlet witch de yer alacak filmde. kendisinin tony'ye özel bi nefreti olduğundan cap'in tarafında olmasını bekliyoruz.
winter soldier'da cap'in komşusu agent 13 * olarak gördüğümüz emily vancamp de aynı rolle karşımızda olacakmış. 13 en son cia'e katılıyordu. asıl merak konusu 13 için nasıl bir senaryo izleyecekleri.

--spoiler--
bilenler bilir. 13, cap'in eski sevgilisi olarak superhero registration act'i destekliyordu. hatta, beyni yıkandıktan sonra cap'i öldüren de oydu. üstelik cap'ten hamileydi de. kendisine önemli bir rol verecekler mi yoksa winter soldier'daki gibi yan karakter mi olacak. belki cap'in love interest'i olur.

ayrıca, age of ultron'da hulk'ın scarlet witch'in etkisi altındayken yaptığı yıkımı superhero registration act'in gerekliliği için kullanabilirler. çünkü, her ne kadar dr. banner için tutuklama emri çıkartmadılarsa bu konuyu görüşüyorlardı. ya da filmin başında bambaşka bir olayı da kullanabilirler.
--spoiler--
gene abartıdan ekranları çatlatacak sonu öpüşmeyle bitecek kapitalist film. Buraya yazıyorum abartıdan ölecekler.
yine orta seviye bir marvel filmi olacaktır. lan on beş senedir film sektöründesiniz bir tane adam gibi bir film yapamadınız. alacağın olsun marvel.
bu gün 9gag'da bu görseline rastladığım film.

http://imgur.com/PwEdLJb
iron man'in bleeding edge isimli zırhını giyeceği film. eğer çizgi romandaki özellikleri tutarlarsa cap'in işi cidden zor olacak.

http://moviepilot.com/pos...lt_source=external,manual
atlanta'da çekimleri devam eden film. setten her gün yeni görüntüler çıkmakta.

cap v. crossbones için;

http://comicbook.com/2015...ssbones-on-civil-war-set/
--spoiler--
http://tr.wikipedia.org/w...ar_%28%C3%A7izgi_roman%29
--spoiler--
cap ve iron un kapışacağı, büyük heyecanla beklediğim film. her türlü iron man diyorum, cap mangal yürekli ama ben piç seviyorum *
kısaca tony stark ın askerleriyiz .. görsel
batman v superman'in tozunu yutucak olan film.
ama yine de medyanin gaziyla ve ergen marvel fanboylari sayesinde 8 puan falan alir imdb'de.
taraflar aciklanmis diyorlar. eger dogruysa,
team cap: falcon, winter soldier, scarlet witch, Hawkeye, ant man
team iron man: spiderman, black widow, vision, war machine.

eger bu dogruysa black widow'un Ironman tarafinda olmasi hic hosuma gitmedi. black panther notr olacak, agent 13 ve general ross'un da Ironman tarafinda olmasi buyuk olasilik. cizgi roman takip edilirse spidey taraf degistirebilir, bu da gidisati etkiler. black widow ikili oynayabilir. vision ve Wanda arasindaki romantizme girerlerse vision bile taraf degistirebilir.
devlet karşıtı anarşist bir kaptan amerika herhalde jack kirby mezarında tur atıyordur.
devkletin super kahramanlarin kimliklerini aciklama yasasina katilan ironman buna katilan die r kahramanlarla birlikte katilmayanlari kayit yaptirana kadar yakalyip negative boyutta turtmaya baslar spiderman buyujk rol oynadii bir filmdir.
Filmden sonra iron man hater kitlesi oluşacak ve bir hayli artacaktır büyük ihtimalle, Bu filmden sonra ve daha önce çizgi romanını okuyup da hala stark diyen adam hükümet yanlısıdır, ve sistem adamıdır bu kadar net.
ton stark itinin tabi kimliğini biliniyor. tuzu kuru. ne gerek var başka kahramların da bilinmesine ? cap haklı.

kısa zamanda en azından bir afiş, trailer falan verseler.

tanım: 2016 için potansiyel yılın filmi. öyle ki, the avengers 2 bile bu kadar beklenilmedi.
Aslına bakarsanız süpriz film. Başta sadece Cap filmi olacaktı, öyle çok büyük bir sükse beklenmiyordu ancak bir süre sonra filmin Civil War olacağı açıklanınca tüm dikkatleri üzerine toplamış olan film. Ki şöyle pis bir durumda var ki, Batman v Superman Dawn of Justiceile bir hafta ara ile vizyona girecekler.

--Age of Ultron spoilerı--

Ultron'un yenilmesi sonucunda tüm avengers ekibi dağılmış vaziyette. Stark kafa izni almış durumda, Hulk zaten son bir iki filmdir herkesten kaçma derdinde ve Ultron'da yapmış vaziyette. Hawkeye malumunuz çocuk bekliyor o da ailesinin yanında. Thor'da Asgard'da kendi işleri için ortalarda yok. Avengers ekibinden Captain America ve Natasha Romanoff kaldı. Filmin son sahnelerinde ikisi Hawkeye, Scarlet Witch, Warmachine ve Ultron'a eğitim verir haldeler. Civil War'a kadar eğitimleri tamamlanacaktır bana kalırsa. Ardından yaşanan fikir ayrılığı sonucu herkes taraf seçecek.

--Age of Ultron spoilerı--

Bu filmde yaşanan her olay MCU'yu derinden etkileyecek olaylar. Lakin ki hala daha doğru düzgün trailerini bir türlü izleyemedik. Bir sürü fake fragman dolanıyor.