bugün

napıcamı bilemeden kaçışırdım bağıra bağıra herkes orada canlı bomba olduğunu bilsin yaklaşmasın. üzerine atlıyayım falan kahramanlığa gerek yok.
hemen donumu indirir sikimi sallayarak deli taklidi yaparım. Kendine gelmesi bi 60 saniyeyi alır o esnada çoktan topuklamış olurum.
(bkz: herifler pisliğin teki çıktı rıza baba)
Ankara'da 2 defa bomba patladı. Yani benim bildiğim.

Birincisi, anafartalar. Otobüs Opera'yı geçti, biraz daha ilerleyip PTT binasının önüne geldiğimizde 300mt ilerden çok büyük bir ses geldi. Trafik kilitlendi. indik ve orda yaşanan kargaşaya şahit olduk. Sonrasında ambulanslar, polisler, temizlikçi ayağına ortalıkta dolaşan mitçiler.

ikincisi, kumrular. Kumrular'da önceden Rıhtım dürümcüsü vardı. Karanfilden Rıhtım'a dürüm yemeye giderken, biz güvenpark'ın içindeyken patladı. Ordan geçip, dürümcüye gidecektik. 1 dakika erken gitmiş olsak muhtemelen bomba bize girecekti.

Şimdi bunu niye anlattım? Çekirge misali. birinci kez kurtardık, ikinci kez dakika farkı ile kurtardık. üçüncüde eğer bi eylem olrsa kesin otobüste yanımda oturan adam çıkacak. o yüzden konu dikkamini celbetti. öyle bişey olsa napardım, dün düşündüm. adamın ellerini bir şekilde bağlamak gerekiyor. adam bir şeylere dokunmamalı, basmamalı. elleri bağlayıp, uzaklaşıpi bomba imha ekibini beklemek en mantıklısı. şimdi böyle kalemle çizer gibi anlattım ama karşılaşırsak yapar mıyım? Bence hayır. ama dur ya, istanbulda adamın cebinden para çeken yankesici konusuna da sessiz kalırım demiştim ama gerçekte öyle bir şeye denk gelince kafayı gömdüm.

o olayın da sonucunu yazayım bari,
otobüse bindik. 60 yaşlarında bi amca. cebinden 2 tane 100'ük çekerken adamı fark ettim. ben direkt tip tip bakınca adam kıllandı, o an kafayı gömdüm. hayır uyanmadım, gerçekti bu olay. ifade tutanaklarımız mevcut. sonra indik, polis geldi. gittik bayezit polis merkezine. 4-5 yıl önceydi. adam şikayetçi olmucam dedi. mal gibi kaldım. ifade verdik üçümüz de birlikte çıktık ayrıldık. hırsız sağdan, gerizekalı amca soldan bende dümdüz dürümcüye gittim.