bugün

Aşırı düşük zekaya sahip insandır.
intihar saldırsını yapmadan önceki düşüncelerini hep merak etmişimdir. bu nasıl bi karar? ve bilinçlemi yapıyorsun diye sormak isterdim.
son bir hafta içinde , istanbulun çeşitli semtlerinde gördüğümüz intihar eylemlerinin canlı versiyonu..
Kadın 'canlı bomba'lar
http://www.radikal.com.tr...in_canli_bombalar-1269704
üstünde bomba taşıyarak kendi ölen ve herkesi öldüren kişi.
cünüp cünüp otobüse binmek gibi bir şeydir. mazallah otobüsü bile havaya uçurabilir.
abi nasıl bir cesarettir bu, bombayı kendine bağlayıp ortalığı havaya uçurmak. ne veriyorlar bu insanlara da kendi canını ve diğer insanların canını, gözünü kırpmadan hiçe sayabiliyorlar.
tanım: ayaklı bomba.
Örgütler genellikle ağır hasta kişileri seÇerek uygularlar.
karakteri zayif, psikolojisi bozuk insanlar arasindan ozel olarak secilen kisilerin, beyinlerinin yikanmasi ile ve ilave olarak verilen haplar ile yapacaklari seyin hayatta yapacaklari en iyi sey olduguna inandirilan kisilerdir. oysa ki en kotu seyi yapmaktadirlar.
Valla ben bu psikolojiyi anlayamıyorum anlamam da mümkün değil. Kendini patlatıyorsun, hem de suçsuz insanları öldürüyorsun. Abi nasıl insanlar bunlar ya.
kalabalık yerlere çıkılmaması konusunda uyarılmamıza sebep olan, gözü dönmüş bir takım kişilerce uyutulup, hipnotize edilen kişiler.
Muteber türkçemizdeki yanlış tabirlerden birisi.

Ne yapsın adam yeni bir aplikasyon bulacağına var olanı güncellemiş.
hdpkk itemi.
Hocam ben canlı bombaydım istediğim huriden başlayabilir miyim?
bu terimi duyunca aklımda hep şu karikatür canlanır. bence çok anlamlı bir karikatür;

görsel
ancak sıkı bir psikoljik eğitim sayesinde olunabilecek şey. ölüm makinası.
Vallahi her ne kadar her türlü küfürü hak etseler de canlı bomba olabilme cesaretlerinden dolayı kendilerine saygı duyuyorum bir nebze. Açık ve net.
Bir insan nasıl yapabilir bunu hadi kendi canına kıyabildin yanında onca canı götürmek...
canlı bombaya saygı duyanlar kendileride canlı bomba olup kendilerine saygı duyabilirler.
"Feda eylemcisi"

Şeklinde kutsanıyor şu an aramızdaki kimi zihinlerde.

Lal oldular bak şimdi,

yüzlerinde korku ile memnuniyet ile karışık "oh olsun."

Riyakarlığınızın farkındayız.
görsel
çok da kutsiyet yüklenmemesi gereken bombadır. zira taksim'deki son intihar eylemini yapmış savaş isimli teröristin, dhkp-c üyesiyken sonradan ışid'e katıldığı iddiaları var.

sonuçta paralı askerdir.
En kaliteli en zararlı en risksiz iş.
ırak'ta, afganistan'da, filistin'de örneklerine bol miktarda rastlayabileceğiniz, bedenini kendi canı pahasına silah haline getirmiş insanlardır.
bir insanı canlı bomba olmaya iten sebepleri, o çaresizliği ve en önemlisi de o son anlardaki ruh hallerini hep merak etmişimdir.
bir insan, en başta kendisine sonra başka masum insanlara bu denli zararı neden verir?
görsel