bugün

beslenme uzmanı.

nebahat çehre den sadece 1 yaş büyük olduğunu öğrenince şaşırıyor insan.
ciddiye alınmaması gereken kişi. zihniniz açılsın ceviz yiyin dedikten sonra telefonla dolandırılan birisi.
korkunçlu kadın. bilhassa gülerken.
yemekler ve beslenme konusunda insanları çok yanlış bilgilendiren oyun karakteri.
yeni gördüğüm caps'i gece gece yarmış kişidir.

görsel
işkencede kullanacağım kadın. canan karatay'ı kollarından sandalyeye bağlıyoruz. içinde tatlı, makarna, ekmek, bilumum karbonhidrat olan yiyecek olan tepsiyi karşısına koyuyoruz, hepsini yemeye başlıyoruz. o bağlı olduğu sandalyede kuduracak, çıldıracak, bağırırken ağzına lokma tatlısı, tulumba tatlısı tıkıştırılacak. kötü adam kahkahaları atılacak.
Mecliste, milletvekillerinin de kilolarını ve yedikleri şeyleri eleştirmişdir.
Çok bileN çok yanılır atasözünün canlı göstergesidir. O kadar çok şey bildiğini savunmaktadır ki çoğu zaman tüm bilgileri tabiri caizse çorba yapmaktadır. Verdiği çoğu önerilere kesinlikle uyulmaması gereken doktor kişisidir.
kocası ali karatay boğaziçi üniversitesi felsefe bölümü kurucularındandır, halen de bölüm onur üyesi olarak ders vermektedir.
bence gizli gizli küp şeker yiyor!
(bkz: canan efendigil karatay)
her yemeğe zararlı diyen kadın.
Beynini dağıtmak istedigim şahıs. Bok yedircek utanmasa.
çocuklarını neyle beslediğini merak ettiğim kadın.

çocuklara onu yedirmeyin, bunu yedirmeyin diyip duruyor.

arkadaş zaten zor yiyor sıpalar, bi de biz mi seçeceğiz.
başlığındaki tüm entrylerin nereye gittiğini düşündüğüm diyetisyen.
edit: (bkz: canan efendigil karatay)
Komik kadındır.
Kendisi en sonunda , ani bi kararla doktorluğu bıraktığını belirten bi açıklama yapmıştır.
http://i.capsspot.com/s/28/10/968787.png
Televizyonda herhangi bir kanala çıktığında fazla bilmiş konuşan kadındır. Bilgisinin boyutunu bilemem ama kendisinin öne sürdüğü diyetle annem on beş kilo vermiştir. Karbonhidrat düşmanıdır.
Pekmez ve bal yenmemesi gerektiğini iddia eden doktor.
"tereyağını koruma ve yaşatma derneği"nin kurucusu, yönetim kurulu üyesi, özel kalemi, asistanı, sekreteri.
Hayatından iki satır kitap okumamış insanların saçma sapan sebeplerle eleştirdiği, alay ettiği çok önemli bir cerrahtır.
son dakika.... profesör canan karatay 3 kişi tarafından kaçırıldı, kaçıranların fırıncı olduğu bildirildi.

şaka lan şaka, abi bu ne ekmek düşmanlığıdır anlamış değilim, yakında fırıncılar dediğimi yapabilirler ona göre canan hocam. *
tipik bir popüler kültür figürü.

Halkımız bu tip figürleri seviyor. Çünkü spor yapma alışkanlığı yaygın bir şekilde olmayan halkımız, kilo verme/kilo koruma umuduyla, bu tip figürlerin televizyon kanallarında katıldığı programlardaki ifadelerine kulak veriyor.

Ben televizyon doktorlarını çok dikkate almıyorum. Siz de almayın.

Çünkü bu kişiler belli dönemlerde sık sık televizyona çıkıp, "Şunu yemeyin", "Bunu bol bol tüketin" diyorsa, bu işin arkasında, söz konusu tüketim maddelerinden elde edilmesi belli kesimler tarafından beklenen gelir artışının olma olasılığı pek de düşük değil. Bir zamanlar yumurta için birçok olumsuz şey söyleniyordu; ama sonra yumurtayı önermeye başladılar. Tereyağ için de eskiden olumsuz şeyler söylendiği olmuştu, şimdi bol bol tereyağ tüketilmesini öneriyorlar.

Bir de bu televizyon doktorlarından birinin dediği ötekinin dediği ile uyuşmuyor. Canan Karatay protein tozunu önermiyor; ama Mehmet Öz öneriyor.

Akademik kariyerine bir lafım yok. Fakat profesör oluşu, "televizyon doktoru" olduğu gerçeğini ve benim televizyon doktorları hakkındaki görüşlerimi değiştirmiyor.

Zayıflamak istiyorsanız diyetisyene gidin. Sizin vücut ölçülerinize, kilonuza, metabolizmanıza uygun bir diyet programı hazırlar ve spor eşliğinde uygulayıp, kilo verirsiniz. Ben böyle yapmıştım geçen sonbaharda ve 2 ayda 10 kilo verdim. Görenler zayıfladığımı söylüyordu. Göbeği daha çok eritmem için ekstra spor gerekiyor; ama o kadarına zamanım yoktu.

Diyetisyene gitmelisiniz; çünkü televizyon doktorları genel konuşuyor. Herkesin metabolizması aynı değil. "Ot yemeyin, bol bol et yiyin" diye genel bir ifade kullanmak mantıklı değil.

"Ceviz beyne çok yararlı; çünkü şekli beyne benziyor" diyen, millete akıl vermeye çalışan ama kendi paralarını gayet ucuz bir yolla dolandırıcılara kaptıran, kanal kanal gezip "Ot yemeyin; çünkü inekler şişman" diyen, meyve yemeyi önermeyen Canan Karatay'ı dinleyeceğinize bir diyetisyene gidin, spor salonuna yazılın.
21. yüzyılın en büyük trolü.
Keşkül, supangle, kazandibi yiyemedikten sonra neden yaşıyoruz diye kendisine soru sorduğum hoca.