bugün

camiye gittiğinizde namazdan sonra ayakkabılarınızı bulamadığınızda yaşadığınız durumdur. bundan üç sene önce botlarım çalınmıştı. o gün bugündür camiye az gidiyorum. giderken de eski ayakkabı giyiyorum.
(bkz: camiye giderken en eski ayakkabiyi giymek)
(bkz: pirince giderken evdeki bulgurdan olmak)
geçen 2 ay önce yaşadığım olay. beşiktaş ta ,yatsı namazı çıkışı bir baktım ayakkabılar uçmuş gitmiş. cami içinde de küfür edilmiyor. aceleden içeri de almayı unutmuştum. başka eski bir ayakkabıyla evin yolunu tuttum. alana kar mı oldu? olmayacak, hakkımı helal etmedim.
(bkz: dini ticarete alet etmek)
bana 6-7 sene önceki bir olayı hatırlatmış durumdur. bir kadir gecesi gittiğim namazda ayakkabılarım çalınmıştı..ben de eve takunyayla dönmek zorunda kalmıştım..şimdi gülümseten bir anı olrak zihnimde yerini aldı.
tam olarak camiye giderken ayakkabıdan oluyorsak camiye yalın ayak ya da çorap giydiysek o şekilde gitmemize neden olacak durumdur.
Bu başımdan geçti *:

Bayram Sabahı erkenden Bayramlıklarımı giyip arabayla camiye gidecek, namazdan sonra da babamlara uğrayacaktım; böylelikle hem bayramlaşacak hem de kahvaltıyı onlarda yapacaktım. Camiye o şekilde giderken yeni ayakkabımın çalınmasına engel olmak için de yanıma eski bir ayakkabı aldım. Caminin önünde yeni ayakkabımı arabada bırakıp eski ayakkabıyla camiye gittim. Dönüşte cami kapısında bıraktığım eski ayakkabımın beni beklediğini görüp hırsızlara karşı dahice bir önlem aldığım için aklımla iftihar ettim. Ancak, arabamın yanına geldiğimde hüsrana uğradım: arabama hırsız girmiş ve müzik setiyle beraber yeni ayakkabılarımı da götürmüştü.