bugün

Bunu yazan yazarın, müslümanlara karşı saygısız olduğunun göstergesidir.
yok artık sesini de kısacaklar ona da yaramayacak.
beynini evde unutan liseli ateist hünkürmesi.
camiler gereklidir ancak her sokak başnda bulunması aşırıdır.dolmuşla geçerken gördüm sadece bir semtte bir yokuşun ucunda diğeri yokuşun sonunda vardı bu kadarına da gerek yok camiye gitmek isteyen o yokuşu seve seve çıkar.
tek cevap bu olabilir: http://www.youtube.com/watch?v=hGjH1YX8Vig
başlık sahibi , ezan sesinden zevk alamayan insan. kaç kere sabah ezanı dinledi acaba diye düşündüm şuan.
gereksiz ve dikkat çekmek için yazılan cümledir.
not:her dinin kendi cemaatini ibadete davet şekli vardır.hiçbirşeye inanmasan bile saygılı olunmalıdır. saygılı ol ki saygı gör.
(bkz: gürültüden başka işe yaramayan tipler)
gürültü derken ?

günde sadece 5 vakit* * en uzunu tahminen 1 dak. süren bir gürültü.

gürültüden başka bir işe yaramayan bir çok mekan, yapı sayabilirim, aklı selim herkeste bilir bunları zaten. ama sen ve türevlerin için oraları daha çok işinize gelir. *
günde 5 vakit değil 15 vakit gürültüsü dinlenesidir.

inşallah arkandan sela bile verilmez, inşallah o gürültüden şikayetin olan mekandan cenazen kalkmaz. geride bıraktıkların rahatsız olmasın sonuçta.
böylelerinin cenaze namazı da kılınır ya ona yanarım.

iş bu entry ağır beddua içerir.
toplumun çok hemde çok küçük bi kesiminin düşünce şekli. malmısınız kardeşim eksi oydan çekinmiyon bari Allah cc çekin. tüh sana
kişisel görüştür, olabilir, saygı duyulabilir. tek haklı tarafı olabilir, o da şu ki, ezanın ibadete çağırıcı, huzur verici niteliğinin günümüz imamlarınca kaybedilmesidir. zira ezanı okurken alabildigine bağırıp, uzatarak okuduklarından insanın kulağını tırmaladığı olmuştur. elbet ezana saygısızlıktan söylemiyorum bu lafları lakin imamların seçilirken sesi güzel olanı seçilse daha bi güzel olurdu sanki. hem anlaşılır, hemde huzur verici olur, böylece amacına daha iyi hizmet etmiş olur. çok da güzel olur.
sıkıntı gürültüyse okul zilleri,araba gürültüsü,yol çalışmaları vs. sayılabilir ama amaç farklıysa bilemiyorum.
ancak bir kişinin yapabileceği ve olacağına inandığı tespit. (bkz: nihat doğan ve lerzan mutlu dan doğan çocuk)