bugün

çok kıymetli sayın sözlük ahalisi hepiniz gayet iyi biliyorsunuz ama kısa bir özet geçeyim müsadenizle.

terazinin bir tarafındaki adam cristiano ronaldo. yeryüzündeki ben futbolseverim diyen kişilerin yüzde 98 ine göre faal en iyi 2 futbolcudan biri. ayrıca yine futbolseverlerin yüzde 100 üne göre gelmiş geçmiş en iyi 10 futbolcudan biri. ayrıca 3 ballon d'or kazanmış ve belki serveti milyar dolara yaklaşmış bir fenomen. ispat edecek hiçbirşeyi yok. hiçbirşey yapmadan bugün futbolu bıraksa zaten mevcut başarılarıyla bir idol. ama bu adam dün 20. dakikadan sonra oyuna devam edemediği için , ülkesine hizmet edemediği için , arkadaşlarını yalnız bıraktığı için hüngür hüngür ağladı lan. kariyerini tehlikeye atıp 5 dakika daha sahada kalmak için kendini zorladı. belki de hemen hastaneye gitmesi gerekirken bacağını sardırıp ikinci yarı yedek kulübesine hop oraya hop buraya zıplayıp durdu.

ya tekrar söylüyorum lan cristiano ronaldo dan bahsediyoruz. istemsiz olarak oyuna tekrar girerken ayakta alkışladım. bildiğin tv karşısında ayağa kalkıp alkışladım adamı. çünkü normal bir durum değil lan bu. bülent korkmaz gibi yaptı adam ama bülent gibi 32 yaşında hayatının ilk büyük kupa finaline çıkmıyordu. halihazırda 3 şampiyonlar ligi şampiyonluğu ve 3 ballon d'or u vardı. doymamış olabilir elbette daha fazlasını isteyebilir ama adam sadece bunun için değil ülkem için de devam etmem lazım dedi adeta. o an aklında şampiyonluğa verilecek 275 bin euro olmadığı her halinden belliydi. hatta belki içinden demiştir 2,75 milyon euro versem de sahada kalabilsem.

neyse işte ben alt yapı eğitmeni olsam dün kü görüntüleri 13 yaş grubundan itibaren tüm sporcu adayı çocuklara izletirim. ulan bakın derim bu adamın hiçbirşey kanıtlamasına gerek yok eğer sahada en azından bu mücadeleyi göstermeyecekseniz siktirin gidin lan derim buradan.

millet ronaldo ya çok egolu diyor da kardeşim bu adamda ego olur ya bizim sikik ayakta duramayan ama her biri lafa gelince bir ronaldo bir messi bir sir alex ferguson olan çakma rambolara ne demeli.

söylenecek çok şey var da işte burada bitiriyorum.
ulan adam ağladı ben ağladım, adam zıpladı ben zıpladım. bir memleket bu kadar mı sevilir? ispat etmen gereken hiçbir şey yokken canla başla savaşanların listesinde başta olmak. ne büyük bir asalet. kupa seremoni alanına doğru yürürken kenardaki seyircilerden biri ellerini öptü. o adamın yerinde olmayı ne çok isterdim be.

bide bizim uyuzlara bak. al parayı maç sikinde bile değil. 80 milyon hop oturmuş hop kalkmış umurunda değil. ulan adamın serveti senin milli takımından daha fazla. nasıl savaştığına bi bakın azcık ders alın.
ronaldo'nun hırsı tüm türk milli takımın hırsını döver!

böyle bir hırs, böyle bir mantelite görmedim!

helal olsun sana ronaldo!

futbolcu ve sporcu olduğunu bir kez daha bizlere gösterdin.

keşke bizim paralı şaklabanlara da anlatabilsek şunu!