bugün

Bir yazıyı büyük harflerle yazıyorsan ğ de büyük yazılabilri bence.
mantıksızdır.

yumuşak g denince lisede yaptığım ergenlik gelir aklıma hep. kızların yanında, kızın birine yaklaşıp, bak şimdi sana alfabeyi sayıcam dedim. ayağından itibaren başladım, yukarı doğru elimle işaret ederek harfleri saymaya devam ettim. yumuşak g'yi memeye denk getirdim tabi. memeyi gösterip yumuşak geeee ıhı ıhı deyip kaçtım.
şapkalı bir amca ağırlığındadır.
mesela trafik tabelalarını ele alalım. ağrı iline girerken büyük harflerle; ağrı, nüfus,rakım yazar. çöken bir tez daha.
Ben bu tespiti ilkokulda yaptığımda hoca 'aklınız fikriniz itliğe böyle ince şeylere çalışıyor eşek herifler yoksa yok sana mı kaldı' demişti. Amk ince espri yakalamak tebeşir saldırısı sebebiydi.
Şunu da ifade etmek isterim ki yumuşak g harfi (ğ) Latin alfabesindeki tek milli harfimizdir, yani bizim dışımızda Latin alfabesi kullanan hiçbir halk bu harfi kullanmaz.
Çünkü APA 6'ya göre kapak sayfası büyük harflerle yazılır.
soyisim büyük harflerle yazılır çünkü.
Yanlış bilinen durumdur.

- dayan ğızım kendini teslim etme o ırz düşmanına.

Görüldüğü üzere mevcut olan gerçektir.
isminin soyisminin tamamını büyük yazman gerektiğinde o harfcağız arada ezilmesin diye yapmışlar onu.o yüzden bir mantık hatası yoktur.
ilkokulda yazdığım paragrafların başlıklarını büyük harflerle yazdığım için var olduğunu düşünmediğim mantık hatasıdır.
ULEN BU HARF iLE BAŞLAYAN KELiME YOK NiYE BÜYÜĞÜNÜ YAPMIŞLAR.