bugün

atsan atılmayan sıksan sıkılmayan limondur. durur orda öyle, herkes birbirinin gözünün içine bakar atsın diye.
du gidip atayım.
seviyoruz o limonu. Sıkmasakta atmasakta varlığı huzur verir.
kültablası parlatmakta kullanılabilir.

edit: rastgele butonu ile açtım, entry girdim lakin başlık benimmiş. özür dileriz efendim.
ameliyatla yerleştirilmiş ve kişiyi ölüme götürebilecek limondur.
hıçkırınca o yarım limom yalanarak hıçkırığın geçmesinde etkili olur.

yarım limon: elbet zamanım gelecek, şimdi onlar düşünsün!
yalnız olmadığım gerçeğidir. bozulmaya yüz tuttuğunda bulaşık makinesi çalıştırıldığında içine konulmalıdır. makineniz güzel kokacaktır.
öğrenci evide olabilir malum tekila limonsuz olmuyor tuz da keza öyle azizim.
Sayet limon taze ise ve limon lazim olduysa insani cok mutlu eder. Yoksa butun limon al, yika, kes, bicagi yika vs. Zor is. Asagi sebzelikte bi sey aramak da cok zordur.
eninde sonunda kuruyacaktır.

kim hatırlar lan limonu. *
buzdolabındaki türlü zerzevatın kokusunu çekmiş limonla uzaktan yakından alakası kalmamıştır.
en yakın arkadaşları yumurtalardır.

edito: ilk defa başlık başa. ne biçim bi şeymiş lan. napayım şimdi durayım mı ben.*

edito2: moderatörlerin taşşağı oldum, herkesi taşıyosun beni niye bırakıyorsun orda! çok korktum zall, beni sikecekler sandım.
kullanmak için çıkardığınızda ön yüzü biraz kesilecek limondur.
sıkıntıdan kuruyan limondur.
kuruyup su çıkmaz bundan diyip aşağılanıcak olan limondur. bugün limonu kesip yumurtalığa koyduğum aklıma gelince gülümsetti biraz.
Evde bir anne olduğunun işaretidir. Aklı sıra tasarruf yapacak ya sadece yarisini kullanir limonun. Diğer yarısıda oracikta kurur gider. Sonra ay yok kurumus bu boşver denip yeni bir limon ortadan ikiye bölünür.
Sıkıntıdan ve yalnızlıktan kurumuş, büzülmüş limondur.

Görüldüğü an Hemen alıp biraz nemlendirmeli ve kullanılmalıdır. Çünkü Kendisine böyle bir hayat yakışmamaktadır.
kurumuş, kabuğunda yer yer kahverengiler oluşmuş sıkmaya kalksan 5 damla su anca çıkacak limondur. fakat ısrarla dolaptaki pozisyonunu korumaktadır.
Bende vardı bir tane. Kurumuş, büzülmüş, kalabalıklar -yumurtalar- arasında yalnızdı. Dolabın kapısını her açtığımda göz göze geliyorduk. Acı çektiğini görüyor, sessizce "lütfen bu işkenceye son ver" dediğini duyabiliyordum. Sonra bir gün daha fazla acı çekmesine dayanamadım ve onu yabancılık çektiği ortamdan alıp...
Annemin her gördüğünde şunu saklama kapına köy da bırak demesi geldi aklıma.
Yumurtalığın dolu olduğu zamanlarda, yerini cam çay tabağına bırakacaktır.
Şeklinden dolayı götü oraya atmıştır.
o limonu yumurtaların yanına koymayan yoktur.
Az önce zencefilli yeşil çayıma tad katandır. Ne zamandır duruyordu garibim sünmüş solucan gibi olmuş.
limonuyla, yumurtasıyla, bakanıyla, gözlemleyeniyle, anlatanıyla, etkileneniyle bildiğin dram.
sonunda çöpü boylar. kibrit kutusundaki yanmış kibrit kadar yalnızdır.