bugün

bunun adı direktman 'taciz' dir. bu durumuma savunma olarak 'efendim tahrik etmeyeydi' demek mallıktır hatta ötesinde bi şeydir.

küfür et gsye sabah akşam ama sen bi hanıma yapılmış açık tacizi o da tahrik etmeyeydi diye savunamazsın. savunursan seni bi taciz ederler bi gün kendine gelmezsin..
düzgün bir hareket değildir. aklı başında olan "x" bir kişi buna cevap dahi vermez, vermemeli ama böyle olmuyor tabi. yoksa güzel bir yaklaşım falan değil, ne olursa olsun değil.
buse terim/#14799172

onu değil de şunu da örnek alabilir insanlar, bu kadar net:
(#14799245)
Haydi şimdi saldırın Fenerbahçe'ye.
Biz büyük bir takımız ve her kafadan taraftarlarımız var, böyle kafası güzel taraftarların çıkması normal. Sankı sız sütten çıkmış ak kaşıksınız, hiç küfür etmezsiniz, hiç hakaret etmezsiniz nede olsa adaletin bekçilerisiniz ya.
Lincoln neden Volkan'dan dayak yedi acabaa.
Ama sizi ilgilendirmez hiç bunlar unuttunuz siz bunları.

edit: tabikide bir fenerbahçe'li olarak terbiyesizlik olduğunu biliyorum bu TTnın ama bu vesileyle herkesın ak kaşıkmış gibi yorum yapmasına sinir oluyorum.
bazı sik kafalılar bunu hala fenerliler rererörö diye yansıtıyorlar. arkadaşım anlamıyor musun hala bu coğrafya insanı böyle, bunun fenerlisi bilmemnelisi yok. bak fenerli olduğum için bu denyoluğu savunduğumu falan da düşüneceksin ama yok arkadaşım azcık kafanı çalıştır yok öyle bir şey.

olayı irdelersek şöyle bir durum söz konusu olur. 3-5 bilmem kaç tane denyoysa denyo, volkan demirel'in eşine volkan demirel'in sözlerinden sonra o pankartı hazırlamışlardır. siz o kadının herhangi bir platformda spor ile alakalı bir yorumunu gördünüz mü? bu durum volkan demirel'in yaptığı eyleme cevap olarak bel altı vurmaktır, karısına laf söylemektir, çok ağırdır. aynı şeyler emre belözoğlu için de geçerli. aynı şekilde olaya tersten bakacak olursak, eğer fatih terim benzer provokatif eylemlere girişmiş olsaydı* sizce yine buse terim'e mi yüklenilecekti? belki de öyle olacaktı ama daha uzak bir ihtimal bu.

bakın şunu da söylemek istiyorum. birisi size ateş bastı derse en uygun cuk oturacak cevap gel ateşimi al o zaman demek olur. bunu sadece ahlaksızlık, terbiyesizlik olarak düşünmemek lazım, feneri ateş bastı demek necatiyi kastetmek ise gel ateşimizi al derken de çakmaktan da bahsediliyor olabilir yani.

özet olarak demek istediğim en başta dediğim aslında. bunun fenerlisi falan yok arkadaş. şahsen ben olmasam da biz sik kafalı bir toplumuz işte. bir kaç kişi olmaması gereken şeyler yapınca hemen hepimiz öyleymiş gibi oluyoruz. yazılanları okuyorum da ben böyle bir şey demediğim halde sadece fenerli olduğum için benim de ne orospu çocukluğum kalmış ne beyinsizliğim ne de ibneliğim. bisikletçi kadına tecavüz ettiler diye biz türklerin hepsi tecavüzcü orospu evlatları, pkk silahlı eylem yapıyor diye kürtlerin hepsi karaktersiz fahişe çocukları, bazı ermenilerin soykırım iddialarından dolayı tüm ermenilerin annesi sikişken oluyor.

hepimiz aynıyız olm, bu orospu evlatlığı hepimizde var.
taraftarlığın değil hayvanlığın göstergesi olan zırvadır. insan olana yakışmayan davranıştır.
futboldan haz etmeyen insanları bile çileden çıkaran slogandır. o lafı akledeni elime bir versinler kurtlu bağırsaklarına engizisyon zulmünü yaşatırım. ateş nasıl alınır gösteririm ona.
bunu yazmak orospu çocukluğu değildir net.

sana mı sorucam ne söyleyeceğimi diyenlerin fenerbahçe taraftarını eleştirmeye hakkı yoktur.

yapılan şey etik değildir, ahlak dışıdır fakar orospu çocukluğu değildir. buse terime küfredenlere orospu çocuğu diyip, buse terime küfredenleri eleştirmek nasıl bir mizahtır. insanlar ya yazdıklarını okumuyor ya da götünden yazıyor.
büyük terbiyesizliktir efenim. insanların yaptıkları iş yüzünden aileleriyle ilgili bu şekilde ahlaksızca konuşmak bir fenerbahçeliye asla yakışmaz. siz biyere giderken ananızı bacınızı mı götürüyorsunuz ateş söndürmek için... ayıptır, şerefsizliğin alemi yoktur.

not: koyu fenerbahçeliyim.
twitterda #buseterimkadıköyegelsinatesimizialsın yazıp eleştirenler var.

sen bunu yazdıkça TT olmaya devam ediyor o nolucak?
futbolun eğlence ve rekabetten uzaklaştıran üzücü durum. ama yüksek sayıdaki fenerbahçe taraftarının bu olaya tepki göstermesi de sevindirici.
az buçuk aklı olan herkez o lafı ettikten sonra cevap olarak bunu alacağını bilir. fenerbahçeli olarak yapılanı kısmen doğru bulmasamda bu buse terimin kaşınmasının üstünü örtmemeli. çünkü bayan terim, sarı çizmeli mehmet ağanın kızı değil galatasarayla en çok özdeşleşmiş kişinin kızıdır. kısacası lafta yanlıştır cevapta yanlıştır.
ezik, şikeci finerlilerin son rezilliğidir...

acınacak durumdasınız lan...
(bkz: sengelmelanayı)
hiç bir gerçek taraftara yakışmayacak söylemdir. futbol bu değildir. futbolun kendine gelmeye ihtiyacı var.
fatih terim in gidip tek tek ateşlerini alacağından emin olunması gereken olay.
(bkz: iyiyiz orospu çocukları siz nasılsınız)

iyi de burda edebiyat parçalarken o yüksek ahlakınız o gün nerdeydi derler adama. suç kişiseldir ama suçu övmek zihniyet sorunudur.
Tepki göstermeyi küfür etmek sanan taraftarın yapabileceği harekettir.
Sadece fenerbahçeli değil bunu yapan bütün renklere ait taraftarı kınıyorum.
olayın tam olarak nasıl başladığını bilmiyordum ama biraz önce öğrendim nasıl başladığını. şöyleymiş;

buse terim in galatasaray sivas ı yendikten sonra attığı tweet "fenerbahçe yi ateş bastı" imiş.

ee fenerbahçe ye dil uzatmaya cesaret edersen göt kadar beyninle cevabını da alırsın. sonra dayanamaz o yazıyı silersin, sonra yine dayanamaz o hesabı kapatırsın.

"buse terim kadıköy e gelsin ateşimizi alsın"
centilmen taraftardır. öyle ki bu soğukta buse terimin sigarasını yakmak için seferber olmuştur hepsi.* tabi hoş bir söz değil ama fatih terim de kızını bu kadar ön plana çıkarmasaymış. hem futbolun bu kadar içindesin hem de kızını her halta bulaştırıyosun sonunda birilerinin hedefi olur işte.
gol atılacağını bile bile bişiler yazıp kaşınan itici kıza verilen ağır cevaptır.
fenere laf atana verilen cevaptır hakketmiştir yalnız ağır olmuştur .
aslında şöyle olmalıyıdı;
"evetbiziateşbastıgelinateşimizisöndürün"

Uyanın toz pembe rüyadan.. sen kalkıp ta sivastan fenerbahçe taraftarına laf atarsan elbet alacaksındır cevabını..

bunda ilginç olan nedir?
Babası yarın bizzat calışma arkadaşlarıyla birlikte, iş bu talebi yerine getirecektir.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/fatih-terim-238874/