bugün

kesinlikle işimin olmayacağı söylemdir. harbiden terbiyesizlik...

hani desen ki, cimbom gelsin evrielim, çevirelim, şu, bu, her türlü varım. cevabına da varım...

ama bu tür şeyler çok çirkin şeyler. adam olan girmez bu işlere!
futbolun güzelliğini gölgeleyen fanatikçe slogan. bu sloganı üretenlere şunu sormak istiyorum: volkan demirel' in eşine yapılan çirkinliğe böyle cevap vermek doğru mu? neden futboldan zevk almaya çalışmıyorsunuz? neden sürekli birbirinize girmek zorundasınız?
fanatikliğin acı göstergesidir. futbolun renklerini karartan bir ayıptır. ismin yerine kiminki gelirse gelsin, bir rekabet, başka bir insanın haysiyetiyle oynamayı haklı kılmaz, kılamaz.
cimbomdan buseye sıra gelmeyeceği için içi boş hashtag. şaka bi yana ayıptır. bir fenerli olarak hoş bulmadım. bütün fenerlilere mal edilmesi de ayrı bi dallamalık.
bu ülkede taraftarlığı kimse sınamaya kalkmasın, şike davalarının nasıl gittiği ortadayken, zaten sinirler gerilmişken tribün ağzıyla konuşursan karşılığı da bu şekilde olacaktır, çok ahlaklı taraftarların ayy ne terbiyesizce demeleri ayrı komik tabi, fener karşıtları şimdi ağızlarına hiç küfür sürmedikleri temiz mahluklar sanıyorlar ya kendilerini, kimse kusura bakmasın şu ortamda böyle söylemlere girişirseniz yanıtı böyle olur.
bunun tt olmasının tek nedeni, aşırı korumacı insanlar. baktım ya saydım. o kadar fazla insan bu cümleyi kullandıktan sonra korumacı moduna girmiştik world wide'ta tt yapmışlar.
umursamasalar, iki gerizekalı yazdı deseler hiç sorun yok biliyormusun ama yok millet olarak çok fazla korumacı olmaya çalışıyoruz ya. bi çuval inciri bok ediyoruz.
fazla duyarlılıkta iyi bişi değil. zaten aydın menderes'inde aşırı duyarlılıktan felçli kaldığı söyleniyordu.
bunu yazan fenerli değildir. zira bırak feneri galatasaraylı olsa bile böyle bir yazıyı yazmaz taraftar dediğin.

laf sokmak falan bi yana da, çok ayıp hocam yakışmaz. adam gibi adamın yapacağı iş değil bu.
hiçbir şekilde fenerbahçe ile ilişkilendirilmeyecek hashtag. ulan bir de dünya çapında tt şu an. şu *mk sınırını bir türlü tutturamıyoruz. yalnız buse terim'in ayıbı da büyük. sana mı kaldı fenerbahçe'ye laf atmak. bazı gerizekalı galatasaraylı arkadaşlarımız da bunun arkasına sığınıp fenerbahçe'ye laf atmasın. önce kendinize bakın. pankartla futbolcuların karısına laf eden topluluk.
bu yazıyı yazanlar ve bunu tüm fenerbahçe taraftarına mal edenler beyin yoksunu şerefsiz ve ahlaksızlardır.
bir fenerli olarak bize yakistigini dusundugum laf. evet biz fenerliler böyleyiz, alcagiz, bu yeni bir sey degilki.
fenerlilerin yaptığı insanlığa sığmayan, yakışmayan iğrenç bir davranış. fakat buse terim galatasaray teknik direktör kızı sıfatıyla milyonlarca taraftarı olan bir kulüp için böyle bir sataşma da bulunuyorsa buna da hazırlıklı olmalıydı.
şu an dünyada en çok konuşulan şey.
takip ettiğim hiçbir fenerli tarafından yazılmayan tagdır.sarı kırmızılı ultra namuslu arkadaşlar bizzat kendi yazmaktadırlar bu tagı. amaç belli ortalığı karıştırmak.değiştirin konuyu bakalım manipüle edin, eğer bu tagi yazan fenerli varsa onun aklına sokayimde , şu pankartı açan bir taraftar grubu ahlak bekçiliği yapınca insan cidden götüyle gülüyor be dostum...

görsel
ahlaksızlık!
buse terimin kaşınması sonucu ortaya çıkan twitter hastagı. kaşınıp uyuz olursan ilacını verirler twitterini gizlersinde kapatırsında.
"herkes bize karşı yeaaa" diye ağlayan şikeci takımın, dağdaki teröristten farkı olmayan taraftarlarına yakışan harekettir.
gs'lilerin dünya çapında bir numara yaptığı hastag. twitter da takip ediyorum her fenerbahçe'li kınıyor. ama hastag bir numara olmuş ilginç! milli maçta, milli takım kalecisi için pankart açan soysuzlardan her şey beklenir. fENERbahçe taraftarı bunların ayak oyununa gelmez.
Buse Terim'in bu tepkiye neden olan ifadeside verilen tepkide yanlıştır..Derbiye 2 hafta kadar zaman olmasına rağmen görülüyor ki 2 hafta boyunca derbi tt'leriyle muhattap olunacak.Şaşırdığım bi noktada şu ki hastag e bakıyorum 10 tweetten 9'u tepki tweeti yani aslında dünya tt'si yapanlar tepki göstermek isteyenler buna da gülüyorum işte..
tek kelimeyle terbiyesizliktir.
böyle bir şeyi hoşgören taraftarın bırak futbolla ilişkisini insanlığının sorgulanması gerekir. affedersiniz ama denyoluğun lüzumu yok. Bazı fb'li arkadaşlar 'ama sizde volkan'ın eşine küfrettiniz' diyor. arkadaşım biz volkan'ın eşine küfretmedik. kendini gs taraftarı sanan birkaç denyo yaptı aynı bu rezilliği yapan kendini fb taraftarı sanan denyolar gibi.
avuntuyu bir kadına küfrederek aramaya çalışılan bir twitter tagıdır. rezilliktir. zamanında (bkz: rıza çalımbay)'a aşağılayıcı pankartından sonra bunlara ancak bu yakışır.
bu olay hakkında söylemek, yazmak istediğim çok şey hem var, hem yok. çünkü konuşmak, düşünmek bile zaman kaybı diye düşünüyorum. gerçek şu ki bazı insanların iq değeri düşük, bazı insanların normal, bazı insanların ise yüksek. işte bu tür ve benzeri olayların olmasına neden olanlar düşük iq'lu insanlar. yapabilecek bir şey yok. keşke hiç olmasalar, hiç varolmasalar ama varlar işte elden gelen bir şey yok. muhattap olmamak, argo tabiriyle "siklememek" en mantıklısı. allah hepimizi düşük iq'lu insanlardan korusun.
galatasaraylı itlerin "bak fenerliler yaptı bunu" demek maksadıyla tt yaptığı yazıdır.

ayrıyeten görüldüğü üzere bu yazı yarım akıllı cinconluların içlerindeki nefreti görmemize de vesile olmuştur.
biz fenerlilerden bunlar camiaya tüm taraftara mal edilemez denilmesini beklerken bazı fenerli şebeklerden hala gsliler tt yaptı yok hak etti yok bilmem ne gibi angutça msjlar gelmekte. algı kıtlığı var çoğunda herhalde..
doğru 1 : kimse kimsenin kızına, anasına bacısına vs küfretmemeli.

doğru 2 : kimse, attığı twit ile bir grubu tahrik etmemeli.

doğru 3 : kimse, bu şerefsizliği yapanların şerefsizliğini o grubun tamamına mal etmemeli.

genel olarak bakılınca olayın bu üç doğrudan oluştuğuna hemfikir olunuyor. bunlara dikkat edeceksin demekki.

bir hukukçu olan benden de böyle bi yorum gelir işte.
bunun yapılış amacı bellidir hocam. terim ağır konuşsun dikkati dağılsın iki hafta sonra da maç var biz yolumuza bakalım. bu kadar ahlaksız ve bu kadar mide bulandırıcı bi noktaya gelmiştir futbol artık bu ülkede. kapatın gitsin..