bugün

arkadaşımla tartışmamıza hatta neredeyse kavgaya tutuşmamıza neden olabilecek bir konudur. ona göre bursa'da beşiktaşlı çoktur.
bana göre tam aksi bir durumdur. neredeyse kavga çıkarandır.
öyle bir şey yoktur, bursalı adam bursaspor'u tutar ama ne hikmetse ne kadar çok tanıdığım varsa çoğunun bursaspor'dan sonra beşiktaş'ı tutması da ilginçtir.
he canım, hatta türklerin de çoğu pkk lıdır.
yalandır efendim, itibar edilmemelidir böyle şeylere.
Forza Beşiktaş ulan çArşı heryerde !
ahmet kaya dinleyen ülkücü gibilerdir aslında..
çok doğru bir cümledir, tanıdığım bütün bursalılar beşiktaşlıdır nasıl oluyor anlamıyorum ama hepsi beşiktaşlıdır, hatta 16 bjk diye devam eden plakalarla sürekli karşılaşırsınız.
bursa ile beşiktaş arasında çıkan olaylar tamamen küme düşme ile ilgilidir, taraftar bazında anketlerle gerçek öğrenilebilir.
bursada yaşayan bir beşiktaşlı olarak katılıyorum buna ve çevremde azımsanmıcak derecede beşiktaşlı vardır.
beşiktaş'tan bursa'ya geçişlerin olduğunu biliyoruzda , bursa lıların çoğu beşiktaş lıdır saçmalığıda ne ?
doğru olmayan bir önermedir. beşiktaşlılarında bursa' ya giremedikleri aşikardır.
her yerde olduğu gibi bursada da sırasıyla fb'li, gs'li ve bjk'liler vardır.bjk'liler bursada diğer şehirlere oranla daha fazla değiller 4 yıl bursada yaşamış biri olarak bunu söyleyebilirim.istanbulda oranları ne kadarsa bursada da o kadar.tabi hakkını yemeyelim bursada sadece bursaspor'u tutan bir kitlede var.
bursa'da fenerbahçeliler de azımsanamayacak kadar çokturlar. ama bursa, bursalılarındır. burası gerçek.
olabilir aslında benim tanıdığım bir çok arkadaşım da beşiktaşlı. sonuçta bursa gayet modern ve büyük bir kent yani 2.5 milyonluk bursa şehrinin içinde fenerli, beşiktaşlı, galatasaraylı, trabzonsporlu bir çok insan olabilir.
kaldı ki bursa, dışarıdan çok göç alan bir metropol yani içinde binlerce trabzonlu, samsunlu, ordulu ve başka memleketlerden olan kişiler yaşıyor o yüzden bursa'da sadece bursaspor tutuluyor demek tamamının bursasporlu olduğunu söylersek yanlış olur. ama kök bursalılar, bursa köyleri, inegöllüler yada bursanın diğer ilçelerinde yaşayan yerli halkın çoğu bursasporludur.
yinede iş taraftar çokluğuna vurulacak olursa bu ülkede 3 büyük takımın taraftarından sonra en fazla taraftara sahip 3 takım;
bursaspor, trabzonspor ve eskişehirspor'dur.
istanbul - besiktasta oturan bir bursasporlu olarak tam tersi durumuda goz onunde bulunulmalidir diye dusunuyorum. Ornek, istanbul besiktasta oturup bursasporlu olmak gibi..
ben normalde beşiktaşlıyım ama bucaspor maçlarına gidiyor destekliyorum ama sarı lacivrt atkı takmıyorum. sonuçta buca semti cocuguyuz ama siyah- beyaz farkı bir aşk.
Bursasporluların Beşiktaşlıları gözünde büyütmesidir.

Not:
iki tamımı da tutmuyorum.
(bkz: aristo mantığı)
bursa bursasporlularındır.

b*şiktaşlı lütfen.
tanıdığım bütün bursalılar beşiktaşlı. doğru tespit olabilir .