bugün

Dünyanın en güzel şehrine de gitsen, insanın memleketi gibisi olmuyor..
Memeleketimin yanı..

Geçen ay gittim otelin camından bir baktım..

Çöp...
büyükşehir olmasına rağmen doğru dürüst çivi çakılmamış güzel şehir.

projelerin hepsi erdem saker ve erdoğan bilenser den kalan projeler.

hikmet şahin ve recep altepe ve altını çizerek söylüyorum özellikle recep altepe bu şehrin altını kazarak vurgun yapmış ve tüm tarihinin yeni yapılanma ile a.ına koymuştur.

yazıklar olsun. bu şehre inşaat haricinde hiçbir şey katmamış belediye başkanlarına hakkımı helal etmiyorum.

şu an en borçlu il bildiğiniz üzere bursa.
bu kadar ekonominin can damarı olan bu şehir nasıl bu kadar borçlu olabilir? 3.5 milyonun toplu taşıma kullanan insanları günlük zaten bursaray a deli para bırakıyor.

dipnot: rantın en pis döndüğü şehirdir bursa.
Çok beğendiğim memleketlerden biri, doğası o kadar güzelki insan huzur buluyor.
memleketim.
an itibariyle %48 akp, %47 chp olarak devam eden dördüncü büyük kent. akp 51 ile başladı sonuç buralara kadar geldi bakalım 2-3 saat içinde sonuçlar netleşir mustafa bozbey kazanabilir.
bursalı arkadaşlar yeşillendirebilir mi durum nedir? zira en merak ettiğim şehir bursaydı.
21:07 itibariyle açılan sandık %40
akp / alinur aktaş %49.7
chp / mustafa bozbey %47
diğer %3.3
yerli otomobil fabrikalarının bursa'ya kurulacağı söyleniyor. güya chp kazansa bursa'ya yapılmayacaktı şimdi akp kazanmış gibi hadi bakalım yarın bursa'ya kurulacak bu fabrikalar diye ilan edilsin. ama ben bunun sadece bir avutma olduğunu düşünüyorum. eğer bursa avucunu yalarsa hiç şaşırmam.
daha sandıkların yarısı açılmış ve akp 30 bin oyla önde. hiçbir şeyin belli olmayacağı yerlerden.
Osmangazi metrosundan bir çıkıyorsunuz, sanırsınız ki suriye'de salı pazarına gelmişsiniz. Bırakın gece gezmeyi, gündüz gözüyle bile dolaşılmıyor. En güzel yerlerde suriyeliler fink atıyor. Sonuçlar bir kerecik olsun şaşırtsa bari.olabilir mi öyle bir şey.allahım lütfen olsun.
Şuan şehreküstü meydanında deli gibi kutlama yapılan şehrim.

Burası bir avuç çomar dolu....

Türk bayrağı satan fırsatçılarda cabası..

Peki ya davul çalan çalgıcılara ne demeli?

Medeniyet bize çok uzak..
(bkz: kırmızı bursa)
Alinur bey parti rüzgarı sayesinde koltuğunu muhafaza etmiştir. Mustafa bozbey iyi koşturdu ama malesef sonuçlar an itibariyle şudur:

görsel
Bilecik bile cehape derken bursa nin turuncu kalması kabul edilemez. Haydi girin şu verileri.
sanırım %1 fark ile cumhur alacak. çok üzüldüm bursa için. söylenildiğine göre nilüfer cennet gibi bir yermiş. keşke bozbey seçilseydi.

edit : bozbey an itibari ile fox tv'ye telefonla bağlandı. "yaklaşık %1.5 yüzdeyle önde görünüyorum dedi."
Okumak için zerre hevesimin olmadığı şehir. Chp alsa belki biraz artabilirdi.
görsel
cehapelilere gün içerisinde hizlı bir şekilde farklı mimikler ve duygular yaşatan şehir.
ilk defa tiksindim senden. hayır o değil de iş için ıstanbul ve ankara ya gittim yakın zamanda. şimdi oralarla kıyasliyorumda bursa ya akp nin hiç hizmet etmedigini daha iyi gördum ve anladım. ordakilerin akp ye oy vermesini normal görüyorum da sen ne diye bursa ya hiç hizmet etmeyen ve ağır borcun altına sokan akp ye oy verirsin. hadi ıstanbul ankarayi gectim çevremden duyduklarım kadarıyla diyarbakır ve karadenize gidenlerden duyduklarım da devletin oralara çok yatırım yaptığı yönünde idi. peki bursa da ne hizmet oldu adam akıllı? bozbey gibi biri alamadiysa artık bursa için ümidim yoktur. bursa gerçekten iyice comarlarin eline geçti ve bursa sahipsiz.
hala ümidimi kaybetmedim bursa. dünden beri uyumadım bursa. itiraz edin ve diyin ki : "biz kazandık".
Ak parti tek başına 2014 belediye seçimlerinde %49 ile seçilmişti Bursa’dan. Aynı şekilde %14 gibi bir puana sahipti MHP. Yani % 63 gibi bir çoğunluğa sahip olan Cumhur ittifakı %49 a gerileyerek yarıştan galibiyetle ayrılmış olsa dahi bence bu bir yenilgidir.

Tabi bunda en fazla ekonomik sebepler, betonlaşma, Akpnin istenmeyen adayı, ve Bozbey gibi güçlü bir adayın rakip olmasıdır.

Bursa için kötü bir durumdur açıkçası. Ancak Bursa halkının ideolojik yapısı olarak sonuç tahmin edilebiliyordu bence.
atatürk ve cumhuriyet sevgis iolmadığını dün bize gösterdi.
atatürk ve cumhuriyet sevgis iolmadığını dün bize gösterdi.
Ne yazık yine iktidara terk edilmiş şehir.
duyumlarıma göre 2 nisan itibariyle seçim sonuçlarına itiraz edilecek bursa'da oyların yeniden sayılması istenecekmiş. bilindiği gibi dün gece chp adayı bozbey kazandığını iddia etmişti ayrıca aynı istanbul'da olduğu gibi bursa seçim sonuçları açıklanırken de ibre %89'da takılı kalmış uzun süre veri girişi olmamıştı. muhtemelen bursa'dada yeniden sayım yapılacak henüz akp kazandı diyemeyiz bende chp'nin galip gelebileceğini düşünüyorum.