bugün

burhan kuzu:"eğer o yumurtaları yeselerdi kafaları daha çok çalışırdı".
yapılan bu saldırıyı ve söylenen bu sözü onaylamıyorum ama bir üniversite kampüsüne konuk olarak gidiyorsunuz,polisle gitmekte ne demek!
aslında sorun faşisan olmak değil, zavallı olmak...

bal gibi de yapılabilir yumurtalı saldırı. bu da bir farklı protesto çeşididir ama can sıkmaya başladı. protestocu öğrencilerin aciziyetini gösterdi. yani insan farklı şeyler yapabilir, farklı tehditlerde bulunabilir ama kimse kusura bakmasın, bir siyasetçiyi ''buraya geldiğinde yumurtalarda yumurta beğen'' diye tehdit etmek zavallılıktır. *
(bkz: erman kuzu)
(bkz: yımırta) *
(bkz: üniversitelilerin otu boku protesto etmeleri/#10137101)
ardından pek çok öğrenci okulda mahsur kalmış ve *, polis gaz bombası atmıştır.
(bkz: üniversite öğrencilerini ota boka dövmeleri)
(bkz: erman kuzuya yumurtalı kahvaltı)
olsaydı iyi olurdu adam muhtaç.
80lerdeki üniversite gençliğinin ruhunu taşıyan ve bir kez daha bu ülkedeki özgür beyinlerin susturulamayacağının bir göstergesi. inandığı görüş ne olursa olsun bu ülkenin üniversite gençliği susturulamayacak hiçbir zaman gibi görünüyor.
beyin bir fikre karşı başka bir fikir üretemediğinde devreye giren şiddet eyleminin tekrarıdır. ilelebet iktidarı göremeyecek bir ideolojinin embesil taraftarı olmanın bilinciyle yapılmış bir eylem!

keşke o fakülteden daha doğru olduğuna inandığı karşıt düşüncesini sözlü veya yazılı olarak anlatma kabiliyetine sahip öğrenciler de yetişiyor olsaymış.

"ben senin gibi düşünmüyorum. al sana yumurta, al sana molotof, konuşturtmam seni, heyooo"

çok entelektüelmişsiniz hakketen...

konuşmaya ne hacet. ben de bir devrimci görünce götüne yumurta sokarak ikna ederim artık yanlış yolda olduğuna.
yumurtalı saldırıların artmasının sebebini yine akplilerin tutumunda aramak gerek. bugün protesto için her bir grup toplandığında; hamile, yaşlı, kadın, çocuk, öğrenci demeden kolluk kuvvetlerinizi insanların üzerine gönderirseniz bir gün o insanlar da size çok fena patlayacaklardır.
ilk binde neden türk üniversitesi yok sorusunun cevabıdır. sen üniversite öğrencisisin, karşındaki bakana öyle sorular soracaksın ki adam terleyecek, alnından şıpır şığır ter damlayacak, insan içine çıkamayacak hale gelecek.
fakat bizimkiler ne yapıyor? yumurta fırlatıyor. yarın taş fırlatır, sonra eline kalaşnikofu alır gelir anfiye.

bu mu lan yüksek öğretim?

bunun için üniversite kurmaya gerek yok ki, git amele pazarından adam topla ver ellerine yumurtayı fırlatsınlar.
(bkz: yetmez ama buna da şükür)
"o yumurtaları atacağınıza yiseydiniz de gelişseydiniz..." bıdı bıdı bir ton söylenmiştir korumalarının tuttuğu yumurta yağmurundan korunma amaçlı sığındığı şemsiyenin altında, bit osuruğu serzenişi mode on tabi.
bu vesileyle şahsen zevkten titrememe sebep olan görüntülerin aktörü (figüranı;) olmuştur. şapadana şapadana tepki alkışı yaparsın, ondan sonra ferah feza salonun dışına çıkabileceğini sanarsın ha? işte öööyle aklına beynine verirler yumurtayı. i love sbf.
bakıyorum da kimilerini çok sevindirmiş illegal eylem. buna sevinenlere üzülüyorum çünkü buna sevinmek bittiklerinin resmidir. aynen, boktan karikatürlere sırıtarak bakan kılıçdaroğlu'nun pozisyonuna düşerler. bu durum illegaldir, illegal bir eylemden medet ummak veya desteklemek, bir yerde, pkk'lıların eylem adı altında ortalığı yakıp yıkmalarına da destektir.

ayrıca "herhangi bir insan" bu eylemi onaylamaz, dolayısıyla aslında oy getirisi olarak bakarsanız bu tür "saldırı" içeren eylemler tartışmasız akp'ye yarar.
kemal kılıçdaroğlu'nun "şık" bulmadığı saldırıdır.
az önce altyazı geçti tvlerde.
Keşke yoğurt atsalardı, o zaman cacık yeme şansları olurdu belki öğrencilerin.
(bkz: egemen bağış tarzı entry girmek)
olayın ne idüğü çok önemsiz değil mi sizin için? ak partili birine bi şey mi yapıldı. ağamsın paşamsın. ulan ne ezik oldunuz böyle. artık harbiden ak parti iktidarı altında ezildiğiniz, bastırıldığınız, pasifize edildiğiniz görüşüne katılıyorum. çünkü bir yumurtalı saldırıyı dahi bayram havasında kutluyorsunuz. yazık yahu!

demek tayyip erdoğan'a böyle bir şey yapılsa toplu masturbasyon yapacaksınız. allah müstakınızı versin emi!

ama bi şey söyleyim. ağlamak git gide size çok yakışıyor. zaten bundan sonra isteseniz de istemeseniz hep ağlayan taraf olmaya devam edeceksiniz. ezil ezil nereye kadar ama di mi? bi yerde patlıyor işte.

bu arada bi de önerim olsun size. bi dahaki protestoda yumurtanın yanında domates de fırlatın, biber falan. biri de tuz eksin. gerçi siz üniversite okuyorsunuz aklınıza gelmiştir. ahahaha süper gençlik yahu. slogan falan da atıyorlar he mi. çok güzeldi çook.
yumurtalı sucuk isteyen bi tane vardı, alsın sucuğunu gelsin kuzu kuzu.
(bkz: bir yobaz aglıyor gözleri yaslı)
(bkz: yumurtalara yazık lan)
kurt gibi gelip kuzu kuzu gitmesine sebep olan eylemdir. yeterince politize olmuş gençlik ile aydınlık günler çantada kekliktir.
saldırı sonrası başbakan recep tayyip erdoğan ak parti gençlik kollarına hazır olun talimatı vermiştir. şu anda kasa kasa domates halden genel merkeze ve ordan da gençlik kollarına iletilmktedir.

yumurtalı saldırının intikamını domatesli baskınla almak isteyen ak partinin an itibariyle bütün birimleri teyakkuz halindedir.
Solcuların dertlerini yine şiddet göstererek anlatmaya çalışması.

Konuşan, fikrini söyleyen insanlara yumurta atmak, taşlamak. bu solcular, derdini insanca anlatabilmeyi ne zaman öğrenecekler merak ediyorum. ama onlara hak veriyorum. derdini anlatabilmek için için önce bilgi birikimi sonra o bilgiden üretilen fikirler lazım. bu, insanın yıllarını alabilir. oysaki yumurta iki adım uzaklıktaki markette.
üniv. yönetimini istifaya davet ettiğine göre polis müdahalesi sonucu bebeğini düşüren kız nedeniyle kendi hükumetinin de istifasını istemesi beklenmektedir.
derdini insan gibi anlatmaya çalışan insanların konuşmasına müsaade edilmediği sürece arkası gelecek olan eylemlerdir. faşizme bir tepkidir. yerindedir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar