bugün

hep göndermediğimiz için bugün bu haldeyiz. evet.
görsel
cevabı; bi siktir git olan mesajlardır.
(bkz: bu mesajı 10 kişiden al)
bu mesajı on kişiye gönder kontörün bitsin.
insanların boşluklarından kaynaklan şeyleri kullanan bir grup insandır, benim gibi bunalımda olan bir grup insanın umut kaynağı oluverir hemen. böyle şeyleri tamamı okumadan silmek gerek yoksa içiniz içinizi yer durur.
insanın psikolojisini bozmaması için tamamını okumadan silmesi gereken mesajdır. Aksi takdirde bütün gün içinizi kemirebilir.
bu mesajı on kişiye gönder. sonra gönderdiğin on kişiyi onar gün arayla ziyaret et. sonra sağ baştan ona kadar say. hayatın gizemini çözeceksin.
--spoiler--
bu mesajı 10 kişiye gönder bir dileğin kabul olacak, ben denedim oldu. allahını seviyorsan yap. ben de allah dediği için yaptım, mecbur kaldım.
--spoiler--
artık arkadaşlarımın mesajlarında adam gibi açık açık "turkcell bizi sömürüyor arkadaş. zaten bitiremiyorsun on bin sms i bari turkcelle girsin." diye belirtmelerinden önce gelen cümle.
10 kişiye göndermessen geber, 10 kişiye göndermessen zinciri bozarsın , 10 kişiye göndermesen sevgilinden ayrıl vs vs.
Lan atmıyorum ama hala canlıyım başıma bişey gelmedii.
hemen göndereyim , hangi mesajı?*
okumakla zaman kaybetmemek gereken mesajlardır.
bunun şu çeşitleri de vardır
(bkz: yollamazsan hayatında herşey ters gider)
(bkz: yollamazsan sevgilinle ayrılırsınız)
(bkz: gece ordana hayalet gelicek ıvır zıvır)* *
bir da zaman sınırlaması vardır bunun .
(bkz: 10 dakikada 10 kişiye yolla) * *
Facebookta 10 yere yapıştır şeklinde coverlenmiş söz öbeği. insanı dinden çıkarma olasılığı bi hayli yüksek.
asla sonuna kadar okumadığım mesaj türü.
bu mesajı 10 kişiye yollarsan sevdiğin sana açılcak eğer yollamazsan sevdiğin ölcek.Not:ben yapmadım öldü.*
yirmi kontörün gitsin. şeklinde not düşülmesi gereken mesaj klişesi.
akabinde gönderen kişinin küfür yemesi ile sonuçlanan hadise.
bu mesajı 10 kişiye gönder hayatın nası değişcek amk asosyali.bi tane bile arkadaşın yok diye devam eden bi mesaj olablir.
önceden internetten yayılmasının kişilerin işgüzarlığına bağlandığı ancak cep telefonlarına da sıçramasının ardından mobil operatörlerin işin içinde parmağı olabileceğine inanılan ,içi boş mesajlardır.
genellikle 10 mesajı gönderirsen melekler avucuna gül koyacak(!) göndermezsem babanın başı beladan kurtulmayacak gibi sözler sarf ederler her seferinde de siliyorum ve babama da birşey olmuyor.
bu tarzda vahiy gelse göndermem 10 kişiye..
(bkz: 9uncu mesajdan sonra kontörün bitmesi)*
sonrasında " göndermezsen başına kötü bir olay gelir, annen/ baban ölür, sevdiğin kişi senden sonsuza kadar nefret eder. " gibi saçma sapan cümleler gelebilir.
beleş sms ilk çıktığı zamanlarda oldukça revaçta olan smsleri bitirmek amaçlı bir eğlence kaynağı. ilk başlarda herkes bunu yapardı ama bir süre sonra baymaya başladığı gerçeği herkes tarafından görününce vazgeçilen bir olay oldu.
o mesajı 10 kişiye yollamayıp hala yaşayanlardanım.