bugün

leş bedeni Kadıköy'de ama gönlü kandilde olan itlere yapılan bir beyanat.

gece kartalı yiğitlere selam olsun.
görsel
Lan olm ne kadar boş adamlarsınız.

izmir'deki hadisede bekçi bozuntuları gençlere kimlik sormuş. Çocuklar da göstermiş. Sonra sırf ipnelik olsun diye dönüp tekrar sormuşlar. Gençler de itiraz edince darp etmişler. Davada bekçiler ceza almış. Gençler beraat etmiş. Ayrıca emniyet bekçiler kimlik sorar dese bile yasada böyle bir yetkileri yok. Yasanın değişmesi lazım.
bulunduğum semt o kadar tehlikeli ki başına bir şey gelir diye bekçi bile vermemişler amk..
tokat gibi bir beyan.
ilkin süleyman soylu beyanı sandım ama baktım ki sözlüğümüzün güzide boş beleş lüzumsuz herifininin saçmalamasıymış. Bak aslanım aşağıda kapı gibi mahkeme kararı var hani hukukcuymussun ya al sindire sindire oku.

https://16punto.com/mahke...rdi-bekci-kimlik-soramaz/
bekci ne amk, koyde mi yasiyorsunuz.

zorla okuma yazmayi sokmus 65 iq sahibi akp yanlisi tipler issiz kalmasinlar diye uydurulmus bir meslek bu. kimlik diye ilkokul karnenizi gosterseniz aradaki farki anlamaz yarisi.
Yukardaki bakış açısı çok yanlış. Kime neye nasıl bakarsan o da sana öyle bakar.

Sen “bekçi ne Amk” dersen bekçi de “asıl sen kimsin amk” der evirip çevirip kimliğini ister.

Bekçiler dört dörtlük demiyorum. Onlar da genç onlar da delikanlı..Orta da bir “kimlik bunalımı“ olması doğal.
Cahil adama silah verirsen kendini Allah zanneder. Ben şüpheli kişilere kimlik sormasın demiyorum ama yanında kız var sırf kıskandığı için durdurup artislik yapanlar var. Kıza ve arkadaşına.
kahveden toplanan it kopuğun bir anda ''devletin bekçisi'' olduğunu zanneden çomarların beyanıdır.

bekçi kimlik soramaz kardeşim. yanında mutlaka resmi üniformalı polis olmak zorunda. elin itine ben kişisel bilgilerimi vermem.
Götüne güvenen bir tane bekçi gelsin kimlik sorsun. itin götüne sokarım onu. Mahkeme kararı açık. Ne kimlik sorabilir ne de kaba üst araması yapabilir. Süleyman soylu nun ben dedim olacakla olmaZ o iş. Gelsin kimlik sorsun arasın. Anasının amına geri sokarım onu.
https://www.hukukihaber.n...i-var-mi-makale,7210.html

Buyrun bu da akademik görüş. Soramazsın kardeşim.
Soramaz.
bekçi var bekçi var. birkaç ay önce ağır bir solunum yolları enfeksiyonu geçirdim. günler süren uykusuzluğun ardından en son bir gecenin 3 ünde dayanamayıp acile gitmek zorunda kaldım. çıkmam 6 - 6.30 u buldu serum oksijen vs. eve yalpalaya yalpalaya giderken bekçilerle karşılaştık yokuşta. kafam mı güzel sandılar bonzaili mi sandılar nedir bilmem kimlik sordular. uzattım durumu da açıkladım acilden geliyorum nefes almakta zorlanıyorum kafam güzel falan değil dedim gülerek. "abi yürüyemeyecek durumda isen yardım edelim eve kadar" diye teklifte bulundular. ne yalan söyleyeyim hoşuma da gitti 25 li yaşlarda olduklarını tahmin ettiğim 2 tane genç suratları pırıl pırıldı. nazik efendi çocuklardı.

böylesine can kurban. bekçi, polis, jandarma fark etmez. ama öyle kimlik sorup insanı irrite eden tavırlarda olursa tokatlamaya kadar gider mevzu. üstünü arayayım altına bakayım "ver bakkem kimliği" gibi şeyler olmaz.
Ben muhalif akp karşıtı biri olarak bekçilerden memnunum. Güzel sistem. Bekçi arkadaşlar da efendi arkadaşlar. işinde gücünde ekmeğinde. Sokaklar daha güvenli. Bekçi dediğin uzaydan gelen adam değil içimizden olan insanlar.
gece kartalı yiğitlere selashahahaha. neyin kafası lan bu.
Burada bekçileri paket ediyorlar diye eski karakolu tekrar açtılar amk. Kim sikler bekçiyi?
Bu ülkenin yargıçları bekçi kimlik soramaz diyorsa, soramazlar. Siz kimsiniz ki kendinizi yargıdan üstün görüyorsunuz.
ben polise kimlik veririm polis harici beni ilgilendirmez. kanunlar bunu doğrular nitelikte.
Soramaz birader.

Bekçi kim hesap soracak?
Sorsa ne olur ki? Kimliksizim ben. Ne vatanım ne yurdum belli. Yersiz yurtsuzum.
yasaya göre soramazlar ama ülkenin başında yasaları tanımayan biri olduğu için sorabiliyorlar evet.
lakin benim yaşadığım ilçede bu pek mümkün olmuyor. burda herkes birbirini tanır. bekçi diye koydukları zamanında boş beleş gezen tipler. yani demem o ki götleri yeyip de soramıyorlar. ha belki çoluk çocuğa sorarlar.