bugün

müthiş müzikleri vardır.
--spoiler--
kimse bunu izlemeden aşk filmi izledim demesin. aşk tanımım değişti.
--spoiler--
ilginç bir Film, filmde herhalde bi 40 kere s*ktir demişimdir. Ohalan noluyo denilecek yerler var. Oyunculuklarda çok iyi, tanımasam diyeceğim bu adamlar kesin gay . Sonuç olarak; oyunculuklar Çok iyi, güzel film.
ilk 20- 25 dakikası sıkıcı, monoton geçmiş olmasına rağmen sonunda vay anasını dediğim filmdir.
(bkz: kayış dağı)

farklı bir film.
cinselliği, cine 5'i şifreli izleyerek öğrenmiş bir neslin isyanıydı.
Türkçe'ye ibne Kovboylar olarak çevrilen -ki çok saçma- 2005 yapımı ünlü eşcinsel temalı film.
yıllar evvel bunun ilk çıktığı dönem.. korsancılara düştüğü vakitler... izmir'de sevgi yolunda yürüyorum.... bilen bilir bir zamanlar orası korsan divxcilerin cennetiydi... neyse bu filmden çoğu türkün haberi yoktu zannımca... divx tutkunu olarak benim her zaman ki elemanın tezgahına yöneldiğimde bu filmi gördüm hemen yeniler arasında buraya kadar herşey normal amınakodumunun ne zıvarlıyorsun kısa kes dediğinizi duyar gibiyim o yüzden hemen finale bağlıyorum bu güzide korsan cdnin üstündeki türkçe isim'de şu yazılıydı değerli uludağ sözlük müdavimleri"gay kovboylar"
bıraktım divx mivx boşver dedim.. gidip bit pazarına köpek eti adana yedim sonra.
sevgilileriyle beraber izleyen insanların bile gözleri dolu dolu sinemadan çıktığı oscar'lı film.
önyargıları kırıp izlendiğinde çok iyi bir sevgi ve bağlılık filmi.
bağlanmak.
(bkz: ibne kovboylar)
sürükleyici olmayan yer yer sıkan filmdir.

tüm bunlara rağmen izleyende derin acılara yol açacak karakterde bir film.. jack gyllenhaal'in rolünü adeta yaşadığı yaşattırdığı, bakışları tavırları seyirciye aktarılabilecek ne kadar duygu varsa hepsini boca ettiği mükkemmel bir performans sergilediği yapıt olmuş aynı zamanda..

film boyunca ağlamasam da -tam da yönetmenin istediği gibi- ağlayabilecek noktaya kadar gettirtmiş tüm öfkemizi, duygusallığımızı içimize tıkıp bu acıyla yaşamaya mahkum ettirmiştir bu film..
sevgi aşk cinsellik kavramlarının erkek kadın arasında yaşanabileceğine dair takıntılı inançlara sahip kişilerin pekte anlayamayacağı fakat biraz olsun hoşgörüye sahipse en azından saygı duyabileceği 2 adamın birbirini en güzel şekilde sevebileceğini göstermiş filmdir.

eşcinsel yönelimi iyi ifade edebilen filmler arasındadır.
çadır kurduğum film. çok etkiledi beni öyle güzel sözler tatlı sevişmeler.*
izledikten sonra tüm gün içinde bir burukluk bırakan şahane bir film. En sevdiğim aktörlerden olan heath ledger jake gyllenhaal'ı aynı filmde görmekte çabası. Film tutkunu bir insan olarak aşk filmlerinde ilk 3'e bile sokarım ben bu filmi öyle dolu öyle önyargıları yıkan bir film.
izlediğim en iyi, en ilgi çekici yasak aşk filmi. verdiği mesajı, karakterlerin arasındaki tutkuyu, sevgiyi, filmdeki bütün olayları seyirciye direkt olarak hissettirmişler vallahi helal olsun. ayrıca heath ledger ve jake gyllenhaal'ın sergilediği üstün oyunculuk ayakta alkışlanacak cinstendir. "oyunculuk bu bee" dedirtmişlerdir.
bugün izlediğim, müthiş renkli ve farklı bakış açısına sahip olmanızı sağlayacak,
çok tatlı bir filmdi.. **
sonunda ağladığım,
ah ulen dedirten bir filmdir de.
utanmadan bir de beğenilen filmlerdir.
sevginin cinsiyetinin olmadığını gösteren film. iki erkeğin sırf toplum baskısı ve saçma salak önyargılar yüzünden aşklarını yaşayamamaları konu edinilir.
o geyik etini yemeyeceklerdi. azınca birbirlerine kaydılar.
greawreaimcalhawi en sevdiği filmmiş bu film... hiç şaşırmadım lan...
(bkz: greawreaimcalhawi lütfen)
Benden çaldınız tam ben verecektim o bakınız ı! Dağda birbirlerine aşık olan gay kowboyları anlatır. (bkz: greawreaimcalhawi lütfen) izlemediğim film ama merak ediyorum. Ünlü ve beğenilen bir filmdir kendisi.
Çok güzel film ama ıbne olma korkusu taşıyanlar izlemesin.
aşkın cinsiyeti yoktur halini en iyi anlatan filmdir. filmde birbirine gerçekten aşık ve vazgeçmeyen 2 insan görürsünüz 2 erkek değil.
hayat, yüreğimize dokunan ve dokunamayanlar arasında yaşanan bir tür oyun. ve dokunabilenler sınavımızmış meğer. yıllar evvel delicesine aşık olduğum adamı hatırlattı bana. çok güzel bir filmmiş. az evvel bitti. hayatta hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını bir daha söylüyor.

filmin sonunda ennis del mar ın kızıyla konuşması da hoşuma gitti. karavanda yaşamaya başlayan babasını ziyarete gelen kızı ona;

- baba daha çok mobilyaya ihtiyacın var dedi. ennis del mar ın cevabı da sufice oldu ve şöyle dedi;

- evet ama sahip olduğun hiç ise ihtiyacın da hiçtir.

özetle, çok güzel işlenmiş yüreğe dokunan bir film. özellikle homofobikler de izlemeli bence. belki bu filmden sonra empati yapabilirler.

edit: ayrıca heat ledger in ses tonuna hayran kaldım. o sesle bana evlenme teklif etse hiç düşünmeden evet derim. o yüzden dublajlısını değil alt yazılısını izlemenizi öneririm. ses tonunu mükemmel kullanıyor.