bugün

david tennant, jodie whittaker ve olivia colman gibi ünlü oyuncuların rol aldığı ingiliz yapımı, polisiye dizi. ilk sezon sekiz bölümden oluşuyor. polisiye severler bi' şans versin.
kodumun ingilizlerinin agir aksak ilerleyen polisiye dizilerinde ne denli basarili olduklarini tekrar kanitladiklari bir hadisedir efendim. kisa surede nihai sona ulasan luther'dan sonra aradaki boslugu bi nebze olsa da doldurdu.

ayrica bunu seven bunu da sevdi: top of the lake
matfağından buram buram doctor who kokusu gelen dizi. hayır, yalnızca david tennant ve arthur darvill değil. the eleventh hour'da gördüğümüz olivia colman, dinosaurs on a spaceship'te gördüğümüz david bradley, senarist Chris Chibnall, yönetmenler euros lyn** ve james strong...

ha bunca adama karşın izlemeyeceğim ben bu diziyi. polisiye denince benim aklıma bölüm başı bir olay çözülen amerikan dizileri gelir. ne öyle koca mevsim tek olayı çözecekler! türk jandarması'nı göndersek otuz saniyede iş biter.
polisiyeden ziyade, polisiye temelli dram dizisidir. eğer bu tip hikayelerle aranız iyiyse izlemenizi tavsiye ederim. zaten toplamda 10 bölümü filan var.
ikinci sezonun final bölümünü az önce bitirdiğim mükkemmel ingiliz dizisi. atmosferi o kadar güzel ki sanki o kasabadan birisiniz. ikinci sezonun ilerleyişi doğal olarak ilk sezondan farklıydı ancak ikinci sezonu daha çok beğendiğimi söyleyebilirim. 3. sezon için onay aldıkları haberini de aldım deymeyin keyfime.
dizinin içindeki atmosferi seyirciye geçirebilen, başarılı oyunculuklarla süslenmiş ingiliz dizisi.
kıymeti bilinmeyen efsane dizi.
Ağır aksak ilerlemesine rağmen sıkılmadan izlediğim muhteşem ingiliz polisiye dizisi. Sahne geçişleri çok başarılı ve görüntü yönetmeni takdire şayan bir iş çıkarmış.
Olaylar gerçekçi bir şekilde yansıtılmış ve abartılmış herhangi bir şey yok. Böyle olması polisiye türündeki diğer dizilerden sıyrılıyor.
Dramı en iyi harmanlayan dizilerden diyebilirim, özellikle mark latimer'ın yaşadığı tüm olaylar.
Sonuç olarak james strong ve tüm oyuncular müthiş bir iş çıkarmış, tekrar tekrar izlenecek dizilerden.
Güzel bir polisiye. Dizi arayışında olanlara tavsiye ederim.
oyuncu performansının üst seviyede olduğu izlenmesi gereken güzel dizi.özellikle david tennant çok başarılı her türlü role yakışan bir oyuncu.
Netflix’de olduğu halde 2 satır yeni entry girilmemesi skandal...

Mutlaka şans veriniz...

Zaten bir başlasan gerisi geliyor.
DiZi yokluğunda ikinci kez dönülebilir. Değer.
soundtrackler Ólafur arnalds reise ait. Onun dışında kimse yakışmazdı sanırım. Cuk diye oturmuş. Çıkın çıkın izleyin anam.

So close;
https://youtu.be/f2cGxy-ZHIs
Olivia colman'ın oyunculuk namına harikalar yarattığı dizi. Kendisini izletiyor ve merak duygusunu canlı tutuyor. Üstelik oldukça durağan ilerlemesine rağmen. Dizinin hikaye anlatıcılığındaki mahareti de orda zaten.
Bitince insanın içinden parça kopuyor. O yüzden tekrar izlemek sağlığa zararlı.