bugün

keşke bitmese dediğimiz nadir yapıtlardan.

(bkz: this is not meth)
2. sezonun izlemekte olduğum dizi. 1. sezonda yazılanlar kadar harika bir dizi izleyemedim.

diziyi bırakmak üzereyim. evet tavsiyeler.
Acaip saran süper bir dizi ilk sezon itibariyle, ayrıca tuco gibi karizma bir adam görmedim ben.
Hayatımda eşine benzerine rastlamadığım bi hikayesi olan son derece sürükleyici amerikan dizisi.
1 haftada bitirdiğim dizi.

Bizim dizilerden her türlü önde ama şu diziye verilen 9.6/10 imdb puanı nedir yahu? Bir de walking dead, game of thrones falan bundan daha az puan almış, olaya bak sen ya.

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)

--spoiler--
walter amca her yaptığına dayanak olarak ailem için ailem için diye zırladı ama final bölümünde kendim için diyerek nihayet itiraf edebildi. olm o 2 ortağının şirketinin ezikliği var amk üstünde. onları kıskanmaktan deliye dönmüşsün, onları ne olursa olsun geçmek istiyorsun. sırf bu yüzden yaptın ne yaptıysan, bırak amk iyi aile babası rolü oynamayı.
--spoiler--

imla.
metamfetamin gerçekten de dizide kazandırdığı kadar pahalı bir şey mi?
dizinin final bölümünü izleyenler için müthiş bir inceleme yazmışlar..

dikkat! ağır spoiler içerir!

http://divxplanet.com/icerik/382/

kim yazdıysa ellerine sağlık..
gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biri. şüphesiz.

favori karakterim de bir çoğunun aksine saul goodman.
Başta biraz ağır ilerlerse de sonradan ağzına sıçan muhteşem bir dizi.
kurgusu ve finali ile gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biri olmuştur.
müthiş bir dizidir. diziyi bitirdikten sonra kendinizi bir boşlukta hissedersiniz 3-4 gün boyunca. tekrar izleme isteği uyandırır. final bölümünde duygulanırsınız. bak bunları yazarken bile tekrar tuhaf oldum.
bütün olay 4. ve .5 sezonda gerçekleşmektedir. fakat 4. ve 5. sezonu anlayabilmeniz için 1., 2. ve 3. sezonu göz kırpmadan izlemelisiniz.
anlayamadığım derecede hızlı bir şekilde herkesin ağzına dolanan dizi.
daha ilk sezonu ilk bölümünden beri takip eden biri olarak ilk 2 sezon arkadaşlar ve forum ortamında baya konuşurduk belli başlı kişiler ve "herkese söylemeyin az kişi bilsin böyle diziyi sadece biz bilelim, izleyelim" diye konuşurduk. vallahi diyorum billahi diyorum.
sonra 3. sezon geldi ve türkiyede biraz daha yayıldı ama hala izleyici kitlesi öteki dizilere nazaran altlardaydı. 4. ve 5. sezon inanılmaz bir patlama yaptı. ve dillerden düşmüyor. sinirlerim bozuluyor amına koyayım. o kadar yıl konuşulmayan dizi son yıl tanınarak ondan bundan duyarak trend olarak tanınması önüne gelenin ağzından düşmemesi çok sinir bozucu.
sadece walter white hayranlarının dahi koca bir stadyumu doldurabilecekleri efsane dizi.
en iyi dizidir. net. fakat walter white değil saol goodman, mike ve jesse pinkman adamın dibidirler.
walter white karakterini canlandıran bryan cranston bir tanesi emmy bir taneside altın küre olmak üzere dokuz ödül kazanmıştır. adamın hammaddesi olduğu buradan bellidir.
Koca sezonu bir günde yuttuğum dizi. Her ne kadar metamine özendirsede türleri arasında en iyisi diyebilirim. Özellikle hayata karşı başarısının minimum olduğunu düşünenler için özgüven verici bir dizi olabilir.
senaryo olarak görülebilecek en iyi dizilerden birisi olan şaheser. walter white ve jesse pinkman karakterleri dizinin üst noktaya ulaşmasının en büyük sebebidir elbette. sezon boyunca olayların birbirine olan bağlantısı ve ince ayrıntısı insanı hayran bırakmaya yetiyor zaten.
(bkz: say my name)
bugün itibari ile yeni bitirdiğim dizidir kendileri. final bölümünü izlemeye kıyamıyordum bir türlü ve de bu dizi de günlük 2-3 bölüm izleyenlerden değildim zamana yaya yaya izledim erken bitmesin diye gerçekten o derece mükemmel bir diziydi. senaryosu olsun oyunculukları olsun müzikleri olsun kolay kolay unutulmayacak efsane bir yapım gerçekten

ana karakterler olan white ve jesse haricinde ilk sezonlardaki psikopat tuco salamanca avukat saul bu dizi de benim en beğendiğim karakterlerdendi. özellikle tuco manyağı biraz daha kalmalıydı çok erken öldü.

ayrıca white'ın zekasına hayran kaldığımız final bölümü de breaking bad gibi beğenilen dizilerde olduğı gibi hayal kırıklığı şeklinde değil de gerçekten hakkını vererek oldu. evet efenim neyse bu dizi hakkında ne desek ne kadar övsek az ve yeri de kolay kolay dolmayacak dizilerden olarak arşivlerimizdeki yerini aldı.
beni kolay yoldan para kazanmanın yollarını düşünmeye sevk eden dizi.
ilk 2 sezonunu izledikten sonra " yeaaa tamam fena değil de bunun neresi imdb'de 9.6 almış. bence biraz abartılmış" dedikten sonraki her bölümde söylediklerimi tek tek vücudumun çeşitlik deliklerinden sokan dizidir.
ilk 2 sezonda " bu mu ya bu kadar övdükleri dizi?" deme ihtimaliniz olan, ama daha sonra konusuyla, oyunculuklarıyla, çekimiyle, detaylarıyla mest etmeyeceği kişi olmayan harika bir yapımdır.
kimya fakültesinde okuyanlara normal gelen dizi.
dizi tarihinin
-en hırslı ve zeki adamı walter reyiz,
-en kafası karışık, iyi-kötü karışımı karakteri jesse,
-en orroospu kahpe kadını skyler,
-en zeki ve sinsi gangsteri gus reyiz,
-en türk erkeğine benzeyen gavuru hank enişteyi bizlere seyrettirmiş dizi.

bu arada dizinin en delikanlı karakteri avukat saul yo!