bugün

(bkz: overrated)
SAbah sabah canim istedi. Yagli falan ama olsa yerdim valla.
izmirde bulunduğum dönemde izmirli arkadaşların her sabah kahvaltı adı altında aldığı ve tükettiği yiyecek...

ben bi kere yedim, notunu verdim...

bi daha da ağzıma sürmedim...

bazı şeyler böyle işte...

seven seviyor, sevmeyen de sevemiyor...
Havasından mı suyundan mı bilmiyorum ama sadece izmirde güzel yapılıyor.

istanbulda güzelini yemedim.
Gece gece yapmayın işte bunu!

insan bir an şimdi yola çıkayım sabah izmir’de olurum diye düşünüyor. Hep açlıktan bunlar!
milföy hamurundan yapılan lezzetli hamurişi.
Klasik izmirli abartmasıyla adı çıkan yiyecek. Bir Numarası yok. Evet.
Milföy hamuru gibi kat kat tel tel, ısırıldığında agza burna bulaşan dişlere yapışan margarin tadı veren hamur işi. Izmirde pek meşhur ama abartıldığı kadar güzel değil. Sadece sıcakken yiyebilirsiniz soğuduğunda git margarin ısır aynı.
abartıldığı kadar güzel olmayan ama izmir dışında * güzel yapılamadığı için izmir merkezinde değerli kalmış yiyecek.
bir izmirli olarak çok fazla abartıldığını düşündüğüm unlu mamul.

çok yağlı ve çok döküldüğü için ben genelde tercih etmiyorum orası ayrı tabi.
içine bezelye, havuç, soğan ve sote kuşbaşı koyarsanız olur size talaş böreği. abartmayın.
izmirde boyozu alsancakta ki dostlar fırınından yiyin kesinlikle. Orada daha bir taze oluyor. Bomba tatlısını da hemen ilerdeki çelebi diye bir küçük kafe var oradan alın.
Vıcık vıcık yağ ne zaman bir lokma alsam direk miğdem bulanmaya başlar. Nası yiyorsunuz nası seviyorsunuz aklım almıyor benim.
ilk defa 30 yıl sonra yedim. tam benlikmiş amk. izmiri sevmek için bir neden daha. yaşanacak memleket.
Vıcık vıcık yağ ha boyoz yemişsin ha kağuçuklu gress. Niye bu kadar forslandığını bir türlü anlamadığım lezzetsiz hamur işi. Yağsızından bile bir ısırık alsam yağdan miğdem bulanıyor amk.
Fazlasıyla yağ deposu olan izmir denilince akla gelen besin/kahvaltılık.
Şimdi efenim, son on beş yıldır hatta yirmi yıldır falan ben gerçek bi boyoza rastlayamamaktayım ve de bundan manasızca müteessirim.
Gereksiz faydasızdır.bir kere adında meymenet yok.
içi boş milföyümsü hamur işi . izmirliler şunu harbiden bir şeymiş gibi abartıyorsunuz ya helal olsun size. pr çalışmanıza, marka yaratma başarınıza hayranım. hoş ankara simidinde de aynı durum var. standart simit aslında ama sorduğunuzda olur mu "onkoro somodo bo."

tamam.
Yağdan hamur çok da anlam yüklememek gerek.
Kahvaltıya bak be. Kuru simit ve üçgen peynir yiyenlerin ağzı sulandı.
kocaman.
Fasaryadır başka yoruma gerek Yok.
Sabaha karşı kokusu sokakları sarar. Evet.
izmirin bombası.