bugün

Gerçek bir boksörse çok dayak yemezsiniz, zaten bir yumruktan sonra bayilmis olursunuz.
tek önerim ölmeden önce yapmak istedigin seyleri yap ve öyle kavga et hadi göreyim seni.
Kavga etmeyin.
dayağı yersin.
sağlı sollu gelen yumruklarla yıldızları sayarsın.
bir anda bişey yapamadan d kendini yerde bulursun.
önce ilk hamlesini savuşturun ve bir şekilde arkasına geçin. sonra sırtına çıkın ve kollarını kilitleyip etkisiz hale getirin.

sağlık bakanlığı ayıyla mücadele kataloğundan...
Lisanslı olarak müsabık bir şekilde boks yapıyorsa hiç bulaşmayın.

Anlar misınız bilmiyorum ama.

Tango yapmayı çok iyi bilen bir adama ben senden daha iyi tango yaparım diye meydan okumak ne kadar abestle iştigalse müsabık bir boksöre meydan okumak da en az bu kadar saçma olur.

Veya yüzme konusunda ulusal/uluslarası yarısmalara katılan bir yüzücüden daha hızlı yüzeceğini iddia etmek gibi.

Bu işlere yoğun emek harcanıyor beyler. Ben yıllarca içinde bulundum.

Boks yapmadan evvel iyi dovuştüğümü zamnederdim. Halbuki boks dövüşmenin de ötesinde bir sanat diyebilirim. Tek tek hareketlerden bir Bütün zinziri oluşturmak, birbirine bağlamalı pek çok hareketin seri şekilde uygulanışı size hem bir ivme kazandırıyor bir sonraki hamle için hem de çok iyi bir dansçı hissiyatı uyandırıyor.

Boksör için su içmek gibidir dövüşmek. Reflekslerine ve hızıns sokaktaki bir adamın yetişmesi olanaksızdır. Ve elbette rakibiyle arasındaki mesafe kontrolü de her daim boksörün elinde olacaktır karşısında boksla ilgisi olmayan adamın ne adımlamaları, ne yumruk kombinasyonları ne şiddeti ve ne de refleksi boksörle mukayese edilemez

Gidin bi boks salonuna, şu eğitimsizliğinizle bir ringe girin bakın neler hissediyorsunuz, 5. Saniyede o ringden kaçarsıniz çünkü can tatlıdır. Aksi halde akibetiniz felakettir.

Oturdugunuz yerden sallamayın.
Gardınız ve yumruklarınız sağlam değilse kafanızı koruyarak eğilip sarılmaktır. Sarılınca birşey yapamıyorlar, nice cılız jiujitsucu koçyiğit boksöreri madara etti kafeslerde...
Profesyonel ve kalıplı bir güreşçiyseniz öneriye falan gerek yoktur.
iki üç sene önce irlandalı boksörün esnafı dövdüğü görüntüleri izledim hiç bulasmam,topuk yaparım .
Şu boksörleri şişirmeyin be.
Karate, boks moks bilmem etmem aga, biz mahallemizin çocuğuyuz. Artislik yapanların götünden az kan almadık.

Semtimiz Hacıhüsrev. Götüne güvenen gelsin burda yapsın artistliğini.
umarım sağlık sigortan vardır demek.
Güreşçiyse alıp alıp yere vurur.
Boksörle asla kavga edemezsiniz, boksörden sadece dayak yiyebilirsiniz. Gerçek bir Boksör, önce sizi nazikçe uyarır (lisanslı bir boksörse ve ona sataşanı Uyarmazsa lisansı iptal edilir, kabahat işlemiş sayılır) . Refleks olarak sizin ötenizde bir yerlerde olan idmanlı birinin sırtını yere getirmek imkansızdır. Daha en başından Yanına yaklaşamazsınız zaten. Kapiş? Heh!?

Mevzuya Bir de oldukça meşhur bir aforizma ilave edelim de öyle bitirelim bâri...

"Hiçbir dövüş sanatı bir mermi çekirdeğinden daha hızlı değildir... " .

- Bruce Lee -
karaciğere çalışın.
Belden emaneti çekip şarjör boşaltmak.