bugün

çok güzel bir yüzyüzeyken konuşuruz şarkısı. şu bahar aylarında kızgın kumlardan serin sulara atlamak gibi.

Duramam burda ben
Duramam çünkü her günüm bi' olay
Aramam kimseyi
Koyamam yerine sanki öyle kolay
Taşlar düşüyo' dağlardan
Uyandım boş uykulardan
Sen hangi eylül
Ben hangi başak
istanbul'dan evden bezdim
Ülkenin her yerini gezdim
Aydın, izmir, Afyon ve Uşak
En sonunda Bodrum
Orda biraz durdum
En sonunda Bodrum
Orda biraz durdum
ilk gençliğimde
Yeni uzamış saçım ve
Güneş gözlüğüm
Nası' kendini beğenmiş
Ağzımdan küfür eksilmezmiş
Ama güzel gözlüyüm
Yıllar geçmiş tek nefeste
Ruh bedende pür-hevesle
Öğüt veriyo', öğüt veriyo'
Aslında bütün yük bende
Ruh ağırlık bu bedende
Gücüm yetmiyo', gücüm yetmiyo'
Ondandır ki sustum
Artık çok yoruldum
Ondandır ki sustum
Artık çok yoruldum
Şehre yeni geldim dün akşam
Kararlarım var rakıyı bırakcam
Yaramıyorsa içmicem başkan
Şehre yeni geldim dün akşam
Kararlarım var rakıyı bırakcam
Yamuluyorsan içmicen başkan.
Kışın bile çok kalabalık. Abartılmış bir tatil yöremiz olduğunu düşünüyorum. Bodrum'dan kat be kat güzel denize, doğaya, fiyatlara, insana sahip yerler var yine muğla il sınırları içinde.

Yöd, bodrum'a 45 dk mesafeden bildirdi..
Yarın sabahın köründe gideceğim muğla'nın bir ilçesi...

Gide gide kışın gidiyoruz, umarım sıcaktır, zira gömlek ile geleceğim...
Beyaz ile mavinin seviştiği yer.

Serin yaz akşamlarında yapmanız gereken zaman ve mekan algınızı kaybettirecek bir şey yapıp (suça teşvik etmiyorum kesinlikle) sokaklarda tanımadığınız insanlarla dans etmektir.
Vay anasını ne bodrummuşş yıllardır gider gelirim böyle fantazilerim olmadı.. bu neymiş ya..
Özlemişim seni.

görsel
görsel
az sonra köpük savaşı başlayacak diye korkuyorum, ortam kafayı sıyırdı.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Acayip abartılan yer.
Tamam güzel ama kesinlikle offf bodrum ya dedirtecek kadar türkiyenin en güzel tatil yeri değil.

Neden bu kadar ovuluyor aşırı garip istanbulda olan bişey burda daha pahali ayrıca.
Bodrumun şehir olmadığını bilmeyen cahillerin hayran olduğu yer.
Denizi çok soğuk.
Bitki örtüsü maki denen abuk sabuk şey.
Anlamsız derecede pahalı...
Beton yığını..
Gece hayatı iyi, ona söyleyecek laf yok.
Belirli bölge ve koyları dışında bir numarası olmayan yer. Gece hayatı hızlıdır, bol sevişir eglenirsiniz. Ama Cunda adası mesela 10 bodrum gücündedir. Dikili kalem adası, Urla ya da ayvalık tarafına deginmiyorum bile.
Beyaz mavi bir ilçe.
Her bir koyda bir mahalle var her mahallesi ayrı bir tatil beldesi gibi.
Gümbetin gece klupleri yalıkavağın marinası bitezin sakinliği güvercinliğin mahremliği gümüşlüğün tavşan adası. Bodrumun nasıl bir yer olduğunu gece hayatı belirlememeli sadece ve bodrum için şarkılar yazıldığında da cunda ve ayvalık vardı.

Survivor finallerinin çekildiği kaleye ev sahipliği yaptı.
çünkü yat turu.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Akp den CHP ye gecen ilçe.
yıllar yıllar evvelsi, kız arkadaşım sebebi ile zorla gittiğim şehir, memleket.

abartıldığı kadar güzelliği, muhteşem bir tarafı yok. zaten sakin tatil kentlerini sevdiğim için, zülüm gibi gelmişti. kendimi otobüse zor atmıştım.

başka türlü bir şey benim istediğim. var mı çanakkale, geyikli gibisi? havası desen mis, denizi desen mis, e insanı da harika.

tanım: abartılmış bir balondur.
sadece adı var bence o kadar da mükemmel bir yer değil, tatilde kafa dinlemek isteyenler uzak durmalı. net.
her sene bi kaç geceliğine de olsa mutlaka gittiğim muhteşem yer. Ben bodrumu nedensiz çok seviyorum. girişte guzel bi sarki esliginde yukarıdan bodrumu izlemek paha biçilemez.
Tatil beldelerinin istanbul’u olan ilçe.Orta halli bir Türk vatandaşı olarak giderseniz, ikinci sınıf vatandaş muamelesi gördüğünüz ve ayrımcılığa maruz kaldığınız başka bir tatil beldesi. Tıpkı Antalya ve Marmaris gibi. Hemen hemen her şey Avrupalı ve Arap turistlere göre ayarlanmış. Zaten fazla Türk göremezsiniz.
Kış aylarında da zengin istanbullular ve anadolu çomarları tarafından işgale uğrayan güzelim yer.
keşke her önüne gelen buraya alınmasa daha elit bir şehir haline gelir.
Kış aylarında da burada gördüğünüz kızlar ülke standartlarının çok üzerindedir.

Ayrıca bodrum'un sadece adı var başka bir bok yok. Çok daha güzel yerler var ama isim verip oraları da riske atmak istemiyorum..
2019 yılında bodrum'a ''şehir'' diyen insanlar bile bodrum'un elit bir yer olmasını istiyor *
artık yerli yabancı turistlerin hepten kampa geldiği yer. fiyatların uçmasından ötürü herkes erzağını alıp geliyor. zincir oteller bir tek turlara bel bağlamış durumda.
Denizi buz gibi,
Plajları bok gibi,
Yeşil desen yok,
Fiatlardan bahsetmeyeceğim bile.
Bir tek gece hayatı güzel, o kadar.
Halamı ziyarete geldim, çok öyle eski havası yok fakat iyidir yine de.
yazın bitmediği yerdir an itibâriyle. Kıçım dondu denizde o ayrı hâdise.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Gitmek isteyip de gidemediği yer , Güzel ama pahalı bir şehir sanırım 150tl lahmacun mu olur la . Abi ben Türküm 5 tl olmaz mı ?
https://www.youtube.com/w...QSeXufw85ohQ&index=12
Bir şarkı. Tetikleyici ve sakinleştirici etkisi bulunan hoş bir parça. son cümleleri çok samimi. yerine herhangi bir size iyi gelmeyen şeyi koyabilirsiniz.