bugün

bmw’m yok mercedes c180 komp var bu bir. zaten bunun konumuzla alakası yok baştan savma konuşmayın.

gt3 bir motorspor branşıdır, aynen yukarıda yazdığım gibi. bmw teknik kapasitesi gt2’ye dayanır ve audi, mercedes’e çok şey öğretmiştir. burada bana tüm hikayeleri yazdırmayın.

aynı durum f1 için de geçerlidir. herhangi bir sezondaki politikayı yazmaya kalksak sayfalar sürer. bilmiyorsanız araştırır öğrenirsiniz.

olay fanboyluk değil, bmw gibi bir markaya karşı alfa romeo tartışması başlatan hödüktür, bunun açıklamasını yapmaya gerek yok ad hominem yapıp geçilir, zaman kaybı...

m5 kasasına denk herhangi bir audi abt veya mercedes amg aracı getirin, getiremiyorsanız açın youtube’da izleyin 25 saniyede aradaki farkın 150m çıktığını görün. bunlar m teknik farkıdır.

aslında anlatacak pek bir şey yok zaten.
afedersiniz ama angut gibi egea'nızla ya da clio'nuzla felan sol şeritte uyuz uyuz giderseniz kafanıza öyle bi selektör yersiniz ki; arka camdan kulağınızdaki küpeyi görürüm!
Şahinci arabasıdır. Modifiyeye uygun olması onu cazip yapar. Şahinci insanı azcık parası olunca eski kasa Honda civic alır. Onu da şahine benzetir. Zaten başka bildiği araba olmadığından her kuşu şahine benzetmesi normaldir. Yılbaşı ikramiyesi ya da iddiadan parayı vurursa m3 kasa BMW alır. Artık arizona çölünün tek hakimi o olur amk.
Türkiye'de, Mercedes, Audi ve Porsche ciddi rakipleriyse, beşinci yılın sonunda, özellikle kozmetik olarak iç ve dış görünüşünde rakiplerinin performansından çok aşağıda kalan üst segment otomobil markasıdır kendileri.

Ancak dediğim gibi, özellikle iç malzemede kalite, kasa olarak 5 üstünde yakalanıyor. 5 ve altı zamanlaaa üzer. demedi demeyin... tecrübeyle sabittir.
bir oomobilin ‘basınca gitmesini’ anlamsız bulan, performansın sadece kw/hp değerlerine bağlı olduğunu sananlar tarafından eleştirilen markadır.

almanya’da sağdan giden m5 şoförünü dövüyorlar birader. aklında bulunsun. paran varsa basar gidersin, paran yoksa 120km/h’yi geçince yalpalamaya başlayan toyota corolla’nla geçersin sağ şeride uslu uslu gidersin, kimse sana bir şey demez, yeter ki sol şeridi koca götünle işgal etme. aynada selektör görünce moralini bozma, bunlar olağan şeyler.

sonra istediğin kadar orada burada basınca giden bmw’siyle basanları eleştirerek kuru gürültü yap, kimseyi bağlamaz.

göklerden değil, gerçeğe dayanan bir m farkı vardır. skyline ve supra da kendi alanlarında saygı duyulacak araçlardır. o araçlar boşuna fenomen olmadılar, boşuna fenomen olmadıklarını görmemek için tarihinde lancia kadar sükse yapamamış olan alfa romeo fanboyu olmak gerekir.

komedi yahu...
eski havası kalmamış, ayağa düşmüş keko arabası olmaktan kurtulamamıştır ülkemizde.

m serisi dizaynı inanılmaz olan arabadır.
şunu da şuraya bırakıp gideyim.
https://youtu.be/uJVyzjE7ldU

cahil cühelaya fazla laf anlatmaya gerek yok.
yukarıda çok medeni olduğunu sanan fakat almanyadaki hız limitlerinden haberi olmayan aptal cahile söyleyin bmw’m yok mercedes’im var ve burada tartıştığımız şey esasen kimin hangi arabaya sahip oldupu değil.

sen eziksin ve ezikliğini sözde medeni görünme çabanla örtmeye çalışıyorsun, 300hp’lik bmw’siyle otobanda seni savuran adama apaçi demen hiçbir şeyi değiştirmiyor...

daha aşağıda raduyev nickiyle yazan alfa romeo sazanı;
gerçekten burada m5’in rs4’ü tokatladığı videoyu atabiliyorum. ah yazık bana, bir gün alırsın arabanı istanbul parkta hız turu atarız kanlı canlı nasıl istersen.

polo gti, m3’ü nordschleife de mağlup etmiş. işte altını doldurmadan momentum ve torku ezbere bilen kişiler böyle karşılaştırmalarla gelebilir ancak. nordscheliefe de 458gt2 de pagani huayrayı mağlup edebilir. bu 458gt2nin huayra dan daha verimli daha süper daha ekonomik olduğu anlamına gelmiyor, aptallığın lüzumu yok. burada kamber kaster açılarını lastik çeşitlerini konuşacak, asfalt sıcaklığını ve daha nice faktörleri anlatacak zamanım yok.

ama ne de olsa konuştuklarınızı kimse anlamıyor bol keseden atıp alfa romeoculuk yapabilirisiniz rahat rahat...
bütün almanlar salak bi bizim yukarıdaki sokuk akıllı.

hala güvenlikten bahsediyor. sol şerit ihlali diye geveleyip duruyor.

oturup bmw’nin güvenliğini tartışacağız. sonunda da muhabbet “toyota kral araba ya”ya gelecek.

senin gibi moron olmayan herkes apaçi olmuyor, eziksin ve bunu kendin bas bas bağırıyorsun yoksa kimsenin seni ezmeye çalıştığı da yok... git ötede oyna sen kimsin beni adam yerine koyacaksın saftirik. hayatında kaç kere pistte bulundun kaç çeşit araba sürdün de benimle tartışacaksın, her kelimenden moronluk akıyor.

sen sürmen gerektiği gibi sür, moron olma yeter, altında 500hp’lik bmw olanın apaçiliğini veya can sağlığını çok düşünme.
Çirkin motosiklet üretmesiyle ünlü marka.
bi em dabilyu şeklinde okunan alman araba markası.

audi'nin karşısında tırttır. iyidir hoştur, kendi ülkesinde taksi için kullanılırken bizim ülkede kral araba olarak görülür. audi ise almanya'da makam aracıdır.
e36 ve e 30 kasalarının hayranı olduğum otomobil markası.
türkiye'deki kekoların ilah ilan ettigi audi'nin yan sanayisi olan marka.
parayı biraz bulan barzoların ilk aldığı araba. genelde beyaz renk tercih ederler
alman merkezli bir otomobil markasıdır. amerikan standartlarına alışanlar için her şeyin küçük porsiyon kaldığı sıradan bir avrupa arabası iken asya ve ortadoğu ülkelerinin gözde arabasıdır. avrupa içinde ise gümrük vergisi avantajı nedeniyle fiyatları makuldür, sıklıkla görülür.
Hayranı çok ama Asla yarış otomobili olmayacak.

r34 bile alayını ezer geçer. Bi yazılımla bakın neler oluyor.
Acilimi:bavyera motor fabrikasi.
yeni aracimin markasi, 320 ied 170 hp, eski aracim golften sonra gidiyor namussuz. surus keyif bambaska otomobillerin sahibidir. mercedesle aralarindaki rekabette satis rakamlarinda maalesef geride kalmistir.
Bavyera motor işleri bayerische motorische werken.
Ağır araba. Evet.
Geçen bir yerde okumuştum hoşuma gitti sizlerlede paylaşayım ilk sahibi bmvye biner bmwde ikinci sahibine biner.
1.6 fransız* motorlu, sahte egzoz lu mercedes'e bineceğime aslanlar gibi e90 bmw'e binerim.
Bir audi değildir. Asla bir yarış arabası olamayacak.

Nissan varken yüzüne bakmam.
Hayatında hiç bir bmw sahibi olmamış veya kullanmamış yazarlar tarafından kötülenen araba markasıdır. Bir bmw her zaman bir bmw dir ama mercedes A ne biliyim Cla garip bişeydir böyle. Sürüş dinamiği olarak efsane arabalar üretir Bmw. Belki rakiplerinin daha güçlü motorları vardır ancak viraj dinamikleri sayesinde az güce rağmen daha iyi lap time elde edebilmektedir.
Kısacası bmw ye binen adam sürüş zevki için biner ha tabi bide parası olcak. Bir 3 serisinin tadı ne C serisinde var ne Büyük pasaat A4 de var.
orası bizim burası da bizim, şurayı ben aldım, şu ortağım, "haa x amca mı? aile dostumuz, elinde büyüdüm yaa" diye etrafta gezinen özel üniversiteli müteahhit çocuğu itemi.

bir sonraki item:

(bkz: porsche)