bugün

(bkz: dansöz dünya)
pin kodunun üç defa yanlış girilmesi sonucu telefonunuza olan hede.
konyalı 3 rapper, kinaye tauurus ve er-D den oluşan underground rap grubu.

madhkan ile yaptıkları müdafa-i rap düeti 10 numaradır.

kinaye yaptığı şu açıklama ile gruptan ayrıldığını açıklamıştır.
Öncelikle Tüm Rapperlara selam!2003 yılından bu yana, 5 kuruş beklemeden hep başkaları için çalıştım!Sayısız bestem ve emeğim çalındı.10 larca jingle, pack Shot, film müziği v.s Malesef böyle bir sektörün içindeyiz!
Bugüne kadar birçoğunuz beni; BLOKE grubu,Pro Mic PRoduction, çeşitli mc ve grupların müzik prodüksiyonundan tanıyorsunuz.Oysaki ben; sizin bilmediğiniz bir çok işe daha imza attım!

Pişman olduğum tek imza, "Dansöz Dünya" isimli şarkı.Eğer bandrollü bir albüm çıkartacaksanız, böyle bir şarkı yapmak zorundasınız!En azından size promosyon yapılması açısından. Bu Tamamen Aykut Gürelin fikridir.Albümde yeri olmayan bir şarkıdır.
Blokenin diğer parçalarına gelince:"Blokaj" albümü dışındaki eserlerin tümü internet için yapılmış,fazla özenilmemiş eserlerdir. Kimse En güzel eserlerini böyle bişey için heba edemez!

Grup dağıldı gibi söylemler duyuyorum sürekli. Arkadaşlar Bloke ve Promic Production yerinde duruyor fakat ben kendi işlerim için bu düzeneğin başından kalktım.
Aramızda hiç bir problem yoktur. Hatta en son; Uluslararası 7. Kısaca Film Festivali için bir şarkı hazırladık.

Kendi planlarım ve işlerimin yoğunluğu açısından;"15 Nisan 2007" Tarihinden itibaren de şu kararı aldım: BLOKE ve Pro Mic Production da yapılan hiç bir müzikal çalışmadan sorumlu değilim ve imzam yoktur! Bunu da herkesin bilmesini istiyorum.

Bundan sonraki kariyerime, daha çok prodüktör anlamında devam edeceğimden dolayı,
kinaye ismini sadece sağlam işlerin altındaki imza olarak göreceksiniz.Artık Rap yapmayacakmısın? diyeceksin:

Zaten önümüzdeki 15 ay boyunca vatani görevimde kayda değer ve somut projeler veremeyeceğim.Fakat bu 15 ay benim için bulunmaz bir fırsat, şimdiden sabırsızlanıyorum

Biliyorum Bloke sevenler için üzücü bir haber oldu fakat, yinede buradan herkese çok teşekkür ediyorum.Grubun tüm üyelerinin başarılı olup, yeniden sizlerin karşısına çıkacağına inanıyorum.Hatta buradan sürpriz olsun; er-d ve madkhanın solo projelerde, son rütüşları yapılmaktadır.
ing. adam, erkek, arkadaş.

amerikancası için:

(bkz: guy)
ortadoğu suskun isimli sağlam bir parçaları bulunan rap topluluğu.

http://www.youtube.com/watch?v=DMZr2H7eYlM
askerlik borcum nedeniyle, ben askerdeyken banka hesabıma olan şey, devlet verdiği aylık 180tl lik harcı (doğuda bir ilde) bloke koymuş, böyle bir iş olabilirmi ya?
olabilir. borç tahsil edildikten sonra hesapta kalan parayı kullanabilirsiniz.

eğer yüklü vergi borcu olan bir çalışansanız da banka ile görüşüp maaşınızdan 1/10 oranında kesinti yapılarak tahsil edilmesini isteyebilirsiniz.