bugün

http://www.vidivodo.com/417843/bleu-de-chanel-parfum

chanel parfüm reklamı. fiyatı da 200 küsür tl.
kalıcılığı bir hafta olan '' abartmıyorum'' kokusu süperkulade olan chanel in yeni nesil kokusu.
be unexpected mottosuyla chanel tarafından en son piyasaya sürülen erkek parfümü. hayatım boyunca değiştirmeyeceğim tek koku.
chanel'in allure gibi bir seri üretmişken sadece ı ıh denilebilecek parfümdür. allure da kullanıyorum bu parfümü de. hani vardır ya illa kenara atılacak, kenara atılmak değil de ikinci plana atılacak parfüm heh işte bu tam odur. 2. parfüm olmak için ideal, ama ne yazık ki 1. parfüm ı ıh.

(bkz: chanel allure)
süper kokusu olan chanel'in en iyi parfümüdür. deniz kokusu temalıdır, kalıcıdır.
chanel'in ürettiği kokular arasında vasatı ne yazık ki geçemeyecek parfümdür. ne demek istediğim ancak yine chanel'in allure u ile kıyaslanacak olursa anlaşılabilir.
Yeni parfümüm. Önceden one million kullanıyordum.Birde bunu deneyeyim dedim.Ve gayet başarılı buldum.One million dan daha güzel geldi bana
Her kadının dibinin düştüğü iddia edilen parfüm. imal edildiği köyde şişesi 10 euroya bulunabildiği rivayet edilir.

edit: ercan havaalanında 100ml eau de parfum olanı 80 euro.
Dibimizin düştüğü parfüm. Bu kokuyu alınca gelen kişinin peşinden doğru gidesim geliyor öyle efsane bir şey.
erkek olduğum için bunu kullanıyorum evet.

tavsiyem, toilette değil parfum olanını alın, kalıcıysak kalıcıyık gardaş diyor deyim yerindeyse.
koku aroması olarak traş losyonlarına çok benzettiğim, orta-üst seviye fransız menşeili parfüm.

etrafa maskülen esanslar yaydığı için, özellikle kadınların dikkatini çok çekmekte ve pek tabii hoşuna gitmekte. hoş ya, erkeklerin ilgisini çekmesi enteresan olurdu. bunu uzun yıllar kullanan kişi ile özdeşleştirilebilecek kapasitede elit bir koku. ortama girer girmez kokunuz fark ediliyor.

bu parfümün bir diğer artısı ise, çok az kişinin kullanıyor olması. sözüm ona, klişe parfümlerin yaymış olduğu odunsu, ballı, çiçekli notalardan çok daha farklı. fresh bir parfüm olmasından mütevellit, yazın tercih edilmesinden yanayım. kışlık olarak, orta-üst seviye tavsiye edebileceğim parfüm ise; (bkz: dior homme intense) mutlak suretle "edp" versiyonu alınmalıdır. keza bu durum chanel içinde geçerli. edt versiyonu bir cacık etmez.

son söz olarak;

üst seviye niş parfümler gibi über bir farkınadılığı yoktur. lakin, ortalama parfüm dünyasının sözü geçen abilerindendir. şahsen ben şişesinin sadeliğini çok seviyorum. kapağının mıknatıslı olması ise ekstra bir artı.

görsel
Hediye olarak geldi kullanmadım oda kokusu yaptım havaya sıkıyorum. Çok sıkıcı ve jenerik bir kokusu var. Karılar seviyormuş da yok dibi düşüyormuş da falan falan. Ben parfümü kendi koku duyumu şımartmak için kullanırım arkadaş karı kız ayartmak için değil.
Açlış notası gelmiş geçmiş en iyi aromalardan olan parfümlerden biridir. Geçiş notası yoğun değildir, açlışla kapanış notaları benzerdir. Kapalı ortamda rahatsızlık vermez. Yaz ve bahara uygundur.

“Parfum” versyonunun kullanılması daha etkilidir.
Malum fiyat artışlarından sonra saha bi idareli kullandığımdır.
-edit- saha değil tabi , daha .
erkeg parfünü. birine almıştım, sonra bana kaldı. ben de sıkıyorum aq. 102 euro verdik boru mu gotume bile sıkarım.
2020 de reformule edilmiştir...önceden edt performansı yaz için iyiyken artık çok keskin hale gelmiş...o yüzden edp tercih edilmesi daha iyi olur bundan böyle...kalıcılık ise ilginç sekilde azaltılmış. Gün içinde tazelemeniz gerekebilir.
50'lik edp versiyonunu kullanmakta olduğum, bahar ve yaz kokusu.
kokunun açılış ve kapanışı neredeyse aynı, bu özelliği beni baya etkiliyor. en çok karşılaştırılan (bkz: dior sauvage) gibi 2 saat sonra bambaşka bir kokuya dönüşmüyor.
evde çalışırken bazen koluma sıkıp arada bir kokluyorum içimi açıyor.
Böyle fresh koku sevenlere (bkz: aqua di gio) 'yu da öneririm. f/p olarak daha iyi koku olabilir.