bugün

yaşamın kontrolünde iken, insan etten bir varlıktır. ölüm kontrolü ele alınca ise, kemiklere dönüşür.
aynı konsept.
"bleach 123."
299.bölümüyle yeni çıkacak olan "Hell Chapter" adlı filminin bir tür başını göstermiştir. Bleach şu an için Naruto'ya nazaran filler olayını fazla abartmıyor. Hatta hatta rukia'yı ve espadaları gördüğümüz için biraz sevindik. Şahsen Szayel'i gördükleri için sevinen arkadaşlarım var. Darısı diğer animeleri başına.
40. bölüme kadar sıkıcı olup, zaraki kenpachi'nin ichigo ile kapışmasıyla devam edip, 302. bölünee kadar soluksuz izleten japonlar tarafından yapılmış mükemmel anime.
Güzel animedir fakat beni her zaman zor duruma sokan bir özelliği vardır. Nasıl telafuz edilir bu animenin adı "bliç" yada "bleç" yada başka birşey? Nasıl?
methini çok duyduğum ama bir türlü başlayamadığım anime. ben anime dünyasına death note'la girerek hayatımın hatasını yaptım, önce anime'nin tanrısını izleyince herşey yalan gelecekmiş gibi. iki bölüm sonra küfür edip kapatacam diye korkuyorum lan. bi de shinigami 'ler neyin varmış galiba. Ryuk'a yapamam bu ihaneti.
grunge/punk grubu nirvana'nın ilk albümünün ismi. kurt cobain seattle'ın en işlek caddelerinden birinde gördüğü afişten etkilenip albüme bu ismi vermiştir.
308. Bölümüyle işte Bleach bu dedirten ve bu bölümüyle en iyi bölümler listemde ilk 5 e adını yazdırmıstır
(bkz: aizen vs ichigo)
mangaya bakıcak olursak ileriki bölümlerde aksiyon artacağa benziyor umarım filler girmezler
310. bölümünde yararlıların iyileşmesini , savaş sonrası toparlanmaları filan gösterdiler.ayrıca gin efendinin öldüğüde kesinleşti.aizen 20 bin yıl hapse uğradı.bundan sonraki bölümde yada ondan sonraki bölümde 1 yıl sürecek filler girecek.
310. bölümüyle arrancar efsanesi sona ermiştir.
o değil de ichigo'ya nolmuş bilader?denilesi anime dizisidir.**
anıme ıle manga bırbırıne cok yaklastıgından dolayı anımesı sona ermıs serıdır
Jushiro Ukitake 'nin neden hasta olduğunu bir türlü söylemeyen anime dizisi. * 311. bölüm de yayınlandı bugün.
311. bölüm ile uzuuuun bir filler'a gireceğinin haberini vermiştir. Ümidim kalmadı bu animeden artık. Bıraksınlar işte adamlar yoruluyor filler yapmak için ara verin işte bak katekyo hitman reborna adamlar ne güzel sezon bitirdi. Şimdi fillersız çatır çatır mangalarına devam ediyorlar.
Ichigo isimli bir öğrencinin, rukia adlı bir shinigamiye rastlaması sonucu oluşan 2004 yapımı bir animedir. ilk başlarda animenin kahramanı olan Ichigo'nun bu tür (hollow,quincy,shinigami)canlılarla işi olmamasına rağmen daha sonradan babasının eski kaptan olduğu öğrenilmektedir.
gelmiş geçmiş en iyi combat sahnelerine sahip olan animedir.

(bkz: aizen vs ichigo)
332.ci bölümde bile ulan bundan daha heyecanlı ne olabilir ki dedirten muhtemelen her bölümde de bunu söylememe neden olacak efsane.
death note adlı animeden sonra en iyi animedir. Çizimleri son zamanlarda üst düzey olan ve kaptırdıktan sonra bırakılamayacak bir tutkudur.
uzun zamandır heyecanla beklenen 'bleach movie 4: hell chapter' ile serinin dördüncü filmini bizlere sunan anime.
her bölümün sonunda sonraki bölüm butonuna heyecanla asıldığım anime.
(bkz: tonight tonight tonight)
--spoiler--
bölüm 121 özeti hitsugaya toushiro'dan geliyor;

+ gücümüzün %80 i çevre ruhlar zarar görmesin diye kitli iniyoruz biz dünyaya. şimdi mührü açtık, ananızın a.ına koymaya geliyoruz.
--spoiler--
fillerları bile dolu dolu olan anime. ayrıca her bölümün sonunda omake denilen ekstraları da oldukça güldürüyor. matsumoto nınkiler özellikle, yerlere yatmalık.
--spoiler--
342 si ağır romantik geçmiş anime. rukia da bölüm sonunda fade away olup ayrıldı. ichigo herhalde güçlerini geri kazanacaktır da, bunu kaç bölümlük fillerla geçiştirirler orası meçhul.
--spoiler--
--spoiler--
animesinde 343'le beraber ichigo nun güçlerini geri kazanacağı yeni bir ark'a girilecek. ichigo'ya bu konuda yardım edecek grubun ismi fullbrings(xcution).
--spoiler--
--spoiler--
343'le gelen yeni opening e göre bu sezon ichigo xcution grubuyla daha değişik bir güç edinecek. rüyada rukia, renji ve diğerlerini görmesi de rukia'nın bu sezonda bolca görünmesi demek olabilir, umarım gözükür. zira 1 bölüm rukiasız geçti ve benim gözler şimdiden rukia'yı arar oldu.
--spoiler--