bugün

bir gün geçmişe döneceğini sanan ,gelişmişliğe yürümek yerine ileriye dönük planlarını kıllandıranların görüşüdür.neden şempanzenin alkış yapması hala bir gelişmişlik olarak görülüp alkışlanır ya da alkış yapmak evrim işareti midir?gibi soruların beynimizde dolaşmasına neden olan öngörüdür.
-peki maymun da bize gelecek mi? *
(bkz: hanım koş maymun insan oluyo)
- hayri abi nerden böyle?
+ maymundan.
ha araya bir iğrenç espri daha sıkıştırayım;
temel bir gün sahil kenarında cemal ile balık yaparken, canı yüzmek istemiş. girmiş denize, çıkarken kendi kendine söylenmiş;
- la gene sudan çıkmış balığa dönüyorum.. *
(bkz: rakı şişesinde balık olmak) bunu da melih cevdet anday ve orhan veli abimizle incelemek lazım. belki balığa gideriz.
memnun oldum, bizde evrimleştik dedirten önerme.
-selam dünyalı biz maymundan geldik
+oha siz de mi..
darwinin ortaya koydugu ve bilip bilmeden kimsenin yorum yapmaması gereken bi düşüncedir!...
(bkz: bitmeyen sakız)
"maymuna gidenler"in ortaya attigi ilginc tezdir. evrim teorisi maymundan geldik demez, insan ve maymunun atasi ortaktir der. insanin maymundan geldigi iddiasi yalanini, darwin'in tezini karalamak isteyen kilise ortaya atmistir. insanlari "bir siyonistin pesinden kosmak"la suclayanlar aslinda ortacag kilisesinin pesinden kosmaktadir.
"bizimde atalarimiz maymunlarla benzer ozellikler tasimakta, memnun olduk. tam olarak hangi maymunlardandiniz siz?" karsiligini alan tanisma repligidir. *
(bkz: maymun geldiniz maymun gideceksiniz)
- selamın aleyküm süleyman abi. abi kusura bakma geciktim. inanılmaz kalabalık vardı.
+ nerdesin olum bu saate kadar?
- maymundan geliyoruz abi. kolay mı zannediyosun. inanır mısın evrim kuyruğu nah böyle uzamış gidiyo. allahtan erkenden gidip bi kenara poşet bağladıydım da öyle girdim sıraya.
+ bizim haydar'ı gördün mü?
- abi gördüm işi büyütmüş iyice. evrim çizginin oraya yaptırmış turnikeyi, gelenden temiz para. valla köşeyi döndü diyolar.
darvin denen bilim adamının ispatlayamadığı teori üstünden yaptığı provokasyon. Aslı şu şekildedir. insanlar ve maymunların ataları birdir. Darvin amcamız onada bir isim bulmuş ve primat ismini vermiş. ateizm düşüncesi hakim insanlar bu teoriyi kabul etmektedir. diğer bütün dinler bunu inkar etmektedir. Maymundan geldik diyenlere yazar notu:

+biz maymundan geldik.
-Valla biz maymundan gelmedik ama sizin maymunluk yolunda emin adımlar attığınız kesin.
(#1002874)
-biz maymundan gelmedik! çamurdan geldik.
+belli belli... daha gelememişsiniz hatta.
oldukça mantıksız, uyduruk, komik ötesi cümle..
Hoş geldiniz, yediğiniz içtiğiniz sizin olsun gördüklerinizi anlatın demek lazımdır.
Biz gelene mani olmayalım.
sizi şöyle alalım; evrim teorisi hakkinda buyuk yanilgilar.
"dedeleriniz sevsin sizi" dileğiyle karşılanabilecek söylemdir.
bir ensest iliskinin urunu olmaktan bin kat daha iyidir bana gore.
(bkz: biz de dayımlardan geldik)
peki o halde yolculuk nereye hemserim denilesi hede . *
ne kadar verdiniz, muamelesi nasıldı? diye sorduran cümle.
(bkz: topraktan gelmek)
(bkz: çamurluk yapmak)
"biz maymundan geldiysek maymunlar neden hala maymun?" sualini akla getirip, milleti kıllandıran teori.