bugün

güzelliği çürüyen bir süs bebek olmaktansa cirkinligi zamanla tazelenen bir çirkin olmayı isterim.
Tanımlama mı hakaret mi diye bi düşünülmelidir. Ama ne olursa olsun birisine çirkin diyecek kadar kötü kalpli olmamalı bi insan. insanın ağzından nasıl çıkar böyle kelimeler yaa? Yoksa ben mi çok ponçiğim?
Çirkinliğin bende değil onun gözünde olduğunu bildiğim için gülüp teşekkür ederim.
yüzümdeki yara izinden mütevellit çocukluğumda birçok defa maruz kaldığım durum. aklımda kalanlardan bir tanesi ; genç bir çift yanımdan geçerken yüzümü parmakla gösterip kikirdeyerek geçmişlerdi. bu kadar bariz bir alaycılık için kafalarının güzel olması gerekir. şimdi o çift 50 lerini geçmiş olmalı. eminim kırışıklıkları vardır yüzlerinde. birinin size çirkin demesi mutlaka onun adına acınası bir durum. ama sizin için kafaya takılacak bir mesele değil. hele ki hayatta yaşanacak bin türlü renk varken.
Hayatın ilk şokunu daha bebekKen yaşarsınız. Büyüklerimiz der ki bir bebeği severken nazar değdirmemek için onu 'sen ne çirkinsin bir şeysin' yada 'seni çirkin' diye sevin der. Ondan sonra da o bebekten ileride kendine güvenmesini bekleriz.
Dünyavi derilerimizin,gerçeklikle bir ilgisi yok bu yüzden tüm o sahte insanlar kendi ruhani cirkinliklerinde zaten boguluyarlar.
Çokta umrumda olmayan bir durum.
Yakışıklı manasına da gelebilir.
çirkin miyiz gençler.. nick name uglychampion wow.
Ay haspam!
Umrumda mi sence?
Mesela kimin aq ?? Umrumda bile değil gerçi. Geçtik o yaşı aq. Önemli olan kendi görüşümdür çok şükür kendime her zaman gerçekçi bakabiliyorum bu yüzden Çok da fifi.
Bu duruma maruz kalan bireyin olumsuz etkilenmeyip hayatına devam etmesi gereken olaylardır. Zevkler ve renkler tartışılmadığı gibi; sizin moralinizi bozmak niyetiyle de söylemiş olabilir.

Zira ben çirkin diye yaftalandım. ilkten kafaya taksam dahi artık ilgilenmiyorum. Çünkü bu onun problemi. Benim kendi suretimle bir derdim yok.

Sırf sinirinizi bozmak adına beynindeki kötü sözleri kusanlar oldukça; gönlü güzel insanların ne kadar değerli olduğunu daha iyi anlıyorum. Sizin gibiler kimin umrunda ha? Yemem gereken onca bitter varken.
Çirkin olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu....
Kimsenin bana böyle bir şey söylemesine müsaade etmem. Ben zaten kendim yeteri kadar söylüyorum. Daha fazla söylemek ihtiyacı duymuyor kimse.
hıı sensin çirkin.
doğrudur.
Biraz üzer.

Biri bana çirkin dediğinde gider instagram’ dan algıma göre “güzel” filtresinden geçebilecek kıvamdaki kadınlara bakarım. işve diyorsunuz siz sanırım Bazıları çok işveli oluyor işte. Böyle güzel kadınlar gördükçe üzüntüm geçiyor ve görsel anlamda güzel şeylerle bezendiğim için içim rahatlıyor,

hem kendimi de oldukça mutlu hissederim.

Ama üzüntülü değil de sinirli-gergin karışımı bir şey olduğumda gülüşü güzel olan erkek fotoğraflarına odaklanırım. Bruno Mars ya da stromae tadında melez insanlar beni çok yatıştırır. Gülücüklere odaklanmayı severim.
+sana bir şey diyeceğim.
-biliyorum söylemene gerek yok.
Ruhumuz çirkin olmasın.

Diye cevap verilebilir.
Hadsiz biriyle karşı karşıyasınız demektir.
- memnun oldum, ben de Zeytinyagli dolma kalem der, güler geçerim.
Şimdi bu densize başka ne denir ki?!
Kendisine bakmali ilk once insan.
birinin cirkin demesiyle cirkin olunmaz cirkinlik goreceli bir kavram yurek cirkinligimi yuz cirkinligimi bana birzamanlar guzel oldugumu sonra isine gelmedigi icin cirkin demisti kendi cirkinligini gormuyordu gozunun biri kucuk sasibe olan biriydi .
güzel sevilmez, sevilen güzeldir......................
Güzelliğin göreceli bir kavram olduğunu bilir ve saygılarımı sunarım.
birine çirkin dediği an daha güzel olan birini görmedim, ama tersini çok gördüm.