bugün

Gerçek sevgidir sözlük. insanın hayatına ya 1 kez ya da 2 kez gelir , aşk denir buna ona bir şey olsun istemezsin başına bir şey gelmesin o hep iyi olsun der insan bazen ancak sonu hep hüsran sonu hep mutsuzluktur çünkü mutlu aşk yoktur , aşk hep engel , hep kavgalar hep zorluklar peki insanoğlu neden bu kadar acıya rağmen hala aşık olmak sevmek ister 2 sebebi olabilir ya mazoşist ya da sevgisi kendisini aşıyordur , paylaşacak birine ihtiyaç duyar her şeye kötü durumlara rağmen sever.
Onun için kendini istisnasız feda edebilecek yüreğe sahip olmaktır. Anne ve baba da çocuğu için ayni duyguyu besler. Umarım böyle bir kişiyle karşılaşırım veya karşılaşmısımdir.
Annenin evladına hissettiğidir.
Tavsiye edilmez. hemen kendinize gelip aklınızı başınıza almanızı öneririm. Sonra ben ne kadar aptalmışım diye etrafta dolaşırken kendinizden nefret edersiniz.
Onu sevmektir. (s.a.v.)

Hayatımda hiç kimseyi Rasulullah kadar sevmedim.
-Ebubekir Sıddik (r.a.)
Karşı tarafta sizi öyle sevmiyorsa mevzu var demektir , olmaması gerekendir aslında , şayet acı çektirir adama , sen onun saçının tanelerini toplarken o senin kıçına tekmeyi basıverir ne olduğunu anlamazsın bile.
sonucu hep üzen olaydır.
cokta kasmamak gerek.
ergenlikden çıkmamış bir insana karşı yapılmaması gereken bir şey.
Kimseye bu kadar ağır anlamlar, yüklemeyin, altında ezilirsiniz.
sakın. allah'a sığın. annene sarıl. sevdiğine hakettiği kadar değer ver. yeter. hayatta herşey kararında olmalı diye öneride bulunabileceğim kişinin eylemi.
O insanın Yaptığı hatayı hazmetmek unutmak çok zor oluyo. Yapmayın.
şöyle diyim ananız babanız harici kimseyi kendinizden çok sevmeyin. çünkü gün gelir o kişi sizden vazgeçerse siz de kendinizden vazgeçersiniz.
insanın hatatının içine eden durum. "Sevesrin görmez, yanarsın bilmez." söylemek istersin dilin dönmez. Gözlerinle anlatırsın farketmez. Kalbin çarpar hissetmez. Bir bakışını bir gülüşüne özlem duyarsın. Aylarca sokağın aynı. köşesinde beklersin onu. Uzatırsın elini yana yana ama bir kez olsun dokunamazsın o kumral saçlara.
Freud

Garip değil mi ? Bir insana vazgeçilmez olduğunu hissettirdiğinizde, ilk vazgeçeceği kişi siz olursunuz .
hiç kimseyi kendimden çok sevmedim.
Yapılmaması gereken duygusal coşkudur .
Karşınızdakine büyük bir yük .
Gerek yok.
Üstelik inandırıcı değil.
Büyük bir fedakarlık. Bir anneden beklenecek sevgidir seni karşılıksız sevebilecek tek kişi annedir.
Benden 19 yaş küçük bir kardeşim var. Sanıyorum ki kendimden fazla sevdiğim tek insan o. Çünkü beni en çok yoran düşünce , ona bir şey olma ihtimali.
ah be genç adam, keşke anlasan kadınların bizim hayalimizde kurguladığımızdan çok daha aşağılık varlıklar olduğunu... keşke sevdiğini ulaşamadıkça mükemmelleştirmesen ve şu anda çektiğin acının aslında kavuştuğunda sana vereceği ağır acılardan çok daha masum ve lezzetli olduğunu bilebilsen...
Gerçek bir insan olmaya ilk adımlar.
Evlat sevgisi buna örnek olabilir.. baba olayım anlarım..
Bencilce kendi varlığını düşünmekten geri kalamayacak yetişkin bir insanın bunu başaramaycağını düşünüyorsanız varlığı bir yetişkine bağlı olan bebekler aynı bencil duygularla pekala sevebilir o halde.
Sadece annelik icgudusu ile olabilen bir sey. Onun disinda Imkansizdir. kimse kendinden cok kimseyi sevenez ve dusunemez.