bugün

her zaman her yerde görmüş olduğumuz en çok yurdum insanı nın başvurduğu durumdur.

-nihat'ı gördün mü abi? or.spu çocuğu öyle bi gol attı ki bu hafta.
+ abi manyak bu herif ya..
- harbi yaa. neler yaptı öyle valla helal, ben başaramam abi öyle şeyler.
+ tam piç yaaa.. keraneci, yapıyor abi işte..
- yaa bu sergen harbiden p.ç, bak yine taktı doksana.
(bkz: erkeklerde samimiyet ifadesi olarak kufur) ** ...
-abi hallet bizim şu işi.
+o kadar kolay mı ya uzun zaman alır.
-t.şşağını yiyim sen işini bilirsin.
- vay pezewenk nasıl ayarladı kızı iki dakikada. (eleman gelir)
+ gördün mü lan direk tanıştım telini msn ini adresini aldım icabında..
- iphneee.. aferin lan. puşt, kızın arkadaşınıda bana ayarlarsın dimi lan.?
+ ehehe ayıpsın olum yaparız bişi.
-efendim iş başvurusu için bu arkadaşı getirdim.
/buyrun şöyle oturun.
-arkadaşım diye demiyorum çok piçtir kendileri.
/ama hasan utandırıyorsun beni bak.
-gerçekten efendim piç gibi çalışır yani, çok ibnedir de aynı zamanda.
/hmm demek öyleee...
-evet efendim ibnelikte üstüne yok, manyak iş yapar.
+evet ayıptır söylemesi öyleyimdir efendim.
/tamam o zaman işe alındın hemen kabine gir, soyun, ve bekle. oğlum siz de kameraları ışıkları hazırlayın.
+hasan???...*
istedi mi her işi başarır bu eşek sıpası.
nasıl yakışıklı ya it herif.
heralde bu da bir türki özelliktir. böyle bir niteliğe sahip başka bir millet var mıdır ki? gerçekten çok farklı bir milletiz.
trakyada özellikle uygulanan yöntemdir:
-abe bak berisine kaktığım dübü* macirine nasıl içiyor su gibi.
kişinin yaptırım gücünü ya da otoritesini belirtmek amacıyla:

-yav şu adamda bi testis * var nah burdan izmir e kadar amua goyim.
+ abi adam ingiltere de üniversite okumuş
- helal olsun piçe
sınav ertesi ibneeeeeee diyerek gelen arkadaşın ibne yi kullanma amacı sizi övmektir, sevinebilirsiniz, amuna kodumun çocuğu nasıl taktı doksana, maç esnasında kendinden geçen adamın övgü olarak kullandığı bir başka küfür,
+baba tatilde balıkta tutarmıyız
- amına bile koruz.
burada da babamızın niyeti kötü değildir.
bazı sözlük yazarlarına olan duygularınızı ifade edemezsiniz bazı zamanlar anlasınlar diye imalı konuşursunuz.

(bkz: seni a ına kodumun çocugu) gibi
seni köftehor seni tarzı argo sözlerin toplumumuzdaki bireyler tarafından övünç kaynağı olması.
türk insanının ortak özelliği ve genel tavrıdır. hoşa giden ya da övgüye değer olduğu düşünülen herhangi bir iş-hareket yapan bireyler, mesnetsiz ve sebepsiz küfürlere zilyetlik ederler. olumlu iş yapan herkes öyle ya da böyle buna maruz kalmıştır, kalacaktır. bu övgü belirtme sürecinde en çok kullanılan küfürler ise; piç, yavşak, puşt, şerefsiz ve biraz ağır da olsa orospu çocuğu'dur. mamafih; bahsi geçen orospu çocukluğu, müspet bir orospu çocukluğunu ifade ettiğinden genel anlamda önemli bir sorunla karşılaşılmamaktadır. hadi cümle içinde kullanalım. okuduğumuzu anladık mı?

- lan olum bizim cevdet var ya!
+ evet var ne olmuş
- işte o cevdet ibnesi, nano ölçekte baskılamada yeni bir teknik ile 60 nano metreden küçük taneciklerin baskılanmasına olanak veren yeni bir buluşa imza attı diyolar.
+ vayyy şerefsiz. demek o yüzden evden hiç çıkmıyodu adi. işim var diyodu da inanmıyoduk lan bak gördün mü adamın günahını almışız. çok zeki piç olum ya. harbiden küçüklüğünden beri nanoteknoloji diyip duruyodu orospu çocuğu. helal olsun valla göt oğlanına
- abi daha önce de mikro işlemcilerin performansını belirleyen transistörler vasıtasıyla moleküler boyuta küçültülebilen ve böylelikle bir naphthalocyanin molekülü içinde kullanılan iki hidrojen atomunun, transistörlerin yerine getirdiği elektrik devresi görevini üstlenmesiyle işleyen bir icat da gerçekleştirmişti bu puşt.
+ ne diyon ya ciddi misin amına koyim. sorma sorma fena akıllı fena. sen de hiç kötü değilsin ha yavşak. nano mano transosrot falan biliyon bu işleri keraneci...
- öyle deme abi ben de zekiyimdir aslında. halı sahadaki maçları hatırlamıyon mu nasıl milimetrik paslar atıyodum size
+ evet evet sen de gönlümüzün dahi prensisin hacı...
(bkz: ulan herif ne komik orospu çocuğu ya)
- bu işi yapsa yapsa mahmut yapar.

+ evet mına bile kor şerefsiz.
çocukluktan başlar bu

-eşşek sıpası kadar olsun daha bi işi beceremiyon.
+şerefsiz yeeeeaaaaa.
+ananı s.kem, g.tleride kabak çiçeği gibi açılmış.

+yav Süleyman abi, sen ne kadar s.kici bir insansın. Senin dedelerinde öyleymiş. Ha Maşallah !
-Merak etme yeğen, büyüyünce sende s.kersin...