bugün

ibrahim tatlısesin adamı psikopata bağlayan ve hayatımıza kattığı anlamlı şarkısıdır..
ayrıca genelde kişiler ayrılırken söyler bu cümleyi
+ayrılmamız gerekiyor kemal
-neden
+neden sorma bana
-başka biri var dimi başka birini seviyorsun
+evet evet bunumu soylememi istiyordun evet işte başkasını seviyorum ve mutlu değilim kemal seninle değilim
-peki sevgilim peki ne diyebilirim ki benimle mutlu olamayacaksan
+...

kız ordan uzaklaşırken erkek salya sümük "bir teek dileğiiim vaaar mutluuu oll yeteeeer..."
(kız erkek roller değişebilir)
ayrılıklardan önce sevgiliye son söylenen sözlerin başında gelir. aslında kişi bunu söylerken içi kan ağlamaktadır. içinden canın cehenneme, lanet olsun senin gibi insana diye küfrederken bu sözleri söyleyerek sevgilide de derin izler ve yaralar bırakmak hedeflenmektedir. beni arasın ve tekrar yeniden başlayalım mesajı verilmektedir bu cümleyle aslında. çünkü iyi intiba bırakılmaya çalışılmıştır ayrılırken. ama geri döndüğünde ve yeniden başlama teklifinde bulunulduğunda bu kişiye "siktir git" denesi bir durum da yaratılmaya çalışılmıştır. işin açıkçası kimse ayrıldığı kişiye bunu kolaylıkla söyleyemez. söylese de altında bi ipnelik vardır. bir öç alma ve sonradan siklememe durumu yüksek ihtimalle ifade edilmeye çalışılmıştır.
(bkz: bir tek dilegim var allahindan bul yeter)
karşı tarafa verilen değerin, kişinin kendine verdiği değerin üstünde olması durumunun sadece bugün değil, ayrıldıktan sonra da devam edeceğinin sinyalidir. bu yüzden kişinin kendi mutluluğunu es geçip, sevdiğinin mutluluğunu dilemesidir. * Göründüğü kadar saçma değildir aslında. * böylesi sevgi "rağmen" bir sevgi çeşitidir. * Hatta "duymazsan sevgilim üzülmem buna" sözü ne kadar gösterişten uzak bir sevgi olduğunun da belirtisidir. beddua yerine yapılan duadır... **
giden sevgiliye söyleniyorsa samimiyetsiz bir dilektir ya da aşk bitmiştir.
kim ne derse desin aşk bencildir.
kendinden yanadır yürek daima.
(bkz: sen onu benim külahıma anlat)
hala geri dönmesinin yalvarış versiyonudur. genelde işe yaramaz.
(bkz: bir tek dilegim var beter ol beter) *
her gidenin arkasından solenir ama hiç biride içten ve samimi diildir. asıl söylenmek istenen bidaha zor bulursun benim gibisini, bak gidiosun hala süper efendiyim iyi dilekler diliyorum sana, gel geri dön sen. sözde verilmek istenen msj budur. kendim yaptım ordan biliyorum.
ibrahim tatlısesin ki son yıllarda ibo ve imparator lakabları olan eskiden sesi aşmış zamanlarda yaptığı güzel hatta aşmış ötesi bi şarkının ismidr...
tek taraflı devam ettiği anlaşılan sevginin arabesk söylemidir.
ya da "ya benimsin ya toprağın" söyleminin zıddıdır.
Giden sevgiliye söylenen veda cümlesidir.
böyle bir yorumu da vardır: http://www.youtube.com/watch?v=dR_R_TcGQx4
bunca dilek içinde en anlamsızıdır. hayatta dileyecek çok daha önemli şeyler vardır. *
detone olma konusunda zirveyi alan arkadaşın muhteşem bir şekilde icra ettiği şarkı.

istediğim halde beceremedim nasıl yaptı hayretler içerisindeyim. kıçımı yırtıyorum ona rağmen daha güzel bir ses çıkıyor yahu.
asil bir veda cümlesidir.

seninle olmak istemiyorsa ya da mutlu değilse yapılacak en güzel davranış ayrılmak; söylenecek en güzel söz ise mutluluk dilemektir.
(bkz: bir tek deliğim var mutlu ol yeter). *
samimiyetsiz dilek kipi. madem öyle niye millete ilan ediyosun yani..
(bkz: çok arabesk)
çiftler arasında söylenen en büyük yalanlardan biridir. keza, mutlu olmanı istiyorum diyendir en çok üzen.
araba arkasına yazı yazmanın moda olduğu dönemlerde top 5 arka cam yazılarında zirveyi sürekli zorlayan, eski kayıttan cırtlak ibo sesiyle dinlemenin çok daha fazla keyif verdiği bir ibrahim tatlıses klasiği.
koskoca bir siktiri hak eden şarkı sözü. ne yani lan ben kıza taparcasına aşık olacağım, o başka bir erkeğin kollarında mutlu olacak, ben de bunu dileyeceğim ha ? pardon hocam mezhebimiz o kadar geniş değil yani godoş muyum lan ben ?

(bkz: yok öyle bir şey)
hassittir afedersin.
bu ne cömertlik lan.
(bkz: ne faydası var)...
bir gece, bu sözler bile anlamlı gelmeye başlar. tek istediğin onun mutlu olmasıdır. bunca yaraya, hatıraya, şarampolden yuvarlanmış gülüşlere rağmen... hayat, senden tek isteğim var...