bugün

Çoktan çizdim cüzdanda duruyor.
Bugün çiziyoruz gibi.
görsel
görsel
gece 2004 kokmaya başladı. önerilenlerde vardı tıkladım. animasyon klibini ilk defa izlediğim zamanları hatırlatıyor bana.
Yıllar geçse de dinlenen.
onun gibi bırakıp gitmeyecek .
Şu köpeği gördüğüm yerde içimde çinlilere karşı tırnak ucu kadar da olsa bi sempati beliriyor.
yılların eskitmeyeceği, efsanevi manga şarkısı. keşke yine böyle şarkılar yapıyor olsalar.
bir manga efsanesidir ve hiç eskimeyecektir.
bu şarkının çıktığı yıl ortaokuldaydım,yılların anadolu rock ve alternatif rock'ının üzerine gelmiş yeni bir soluk oldu bu şarkı ile manga grubu. özellikle yaylı solosu hala daha bence bir çok şarkı solosundan özgünlüğüyle ayrılıyor. birde o dönemlere bir taraftan da nefret,cartel,ceza,sago süreçlerini de geçiren biz gençlik arasında manga bir denge olmuştur yarı rock yarı rap vari düzenlemesiyle. bir dönem Türkiye'nin linkin park'ı olarak anılmasını sağlamıştır bu şarkı. daha sonrasında çıkardıkları albümlerdeki müzikal değişimler/aranje düzenlemeleriyle çıkış parçaları daha çok rock'ın ağır bastığı ve düzenlemelerinin piyasaya yöneldiği bir hal almıştır.
kadını kendi mülkü altına almak isteyen lanet olası bir pislik beyanı.
Bu şarkıyı dinlediğim için ve zamanında Kurtlar Vadisi izlemiş olduğum için benimle alay eden izmir-Karşıyakalı bir arkadaşım vardı. Adı Arif'ti.
Favorim cankan yar yar parçasıydı.
37 ekran tüplü televizyonda kral tv'de çıkacak da dinleyeceğim diye saatlerce beklerdim, güzel zamanlardı. Sözlerini yazmama gerek yok çünkü herkes ezbere biliyor.
manganın çıkış şarkısı. 2000'li yılların en iyi olarak son dönemi bu dönemlerdi bence. bilgisayar oyunları daha bitmemiş, ekranda kaliteli programlar daha bitmemiş, son demlerdi.
Onunla beraber manga konserinde beraber soylediğimiz şarkı zaten o da bırakıp gitti.
Bir gün gelecek göstereceksin kendini, sevgini neler istediğini şimdilik alacaksın eline kalemi kusacak dökeceksin nefretini. Çıkacaksın kabuğundan bunalımdan kurtaracaksın kendini. Ona göre yaşamayı bırakıp göreceksin kendini.

Kısmında orgazm olduğum şarkı.
Müzik şahanesi.
Tehlikeli bi şarkı sanki. Güzel ama
an itibariyle dinlenen manga'nın efsane şarkısı. evet.
Küçükken Fifa 2006'dan duymuştum.Harika bir oyuna harika bir müzik.
Dinlerken gördüğüm başlıktır.

Birden duracaksın soracaksın kendine
Neden bu düzen böyle, neden herkes sahte
Sonra bakacaksın, göreceksin çaren yok
Devam edeceksin yalandan yaşamaya.
Ne kadar oldu bu hayata geleli?
Söyle, ne olacaksın büyüyünce
Diye sorulan sorular tarih oldu
Ama senin kafan hala dolu
işte benim, işte senin, işte onun diye
Paylaşıyorsun hayatı üç kuruş sevginle
Ne? O da mı aldattı seni be?
Eee? Ne kaldı geriye?
Bak sen ne yazık ki klasik bir tablosun dostum
Ne yaparsan yap boşsun
Tamam okumuşsun, ama yetmez, sadece bununla dertler bitmez.