bugün

bir kadını çok sevsem onun için bazı fedakarlıklara göz yumabilirdim. hatta aklımı başımdan bile alabilir belki. şu an yalnız olduğum için belki de bu kadar katı yaklaşıyorum olaylara. belki de törpülenmem lazım bazı kararları alabilmem için. ben biraz öküz erkeğiyim.
estetik cerrah ise elbette.
Benim için zor degisime karsi direncim çok yüksek.
iyi bişeyse şayet umarım beni de değiştirirler.
Değiştiremez.
Gerçi insanların değişebileceğine inanmadığım için de böyle düşünüyor olabilirim.
Kadının serseri erkeği değiştirme konseptli yaz dizisi mi cekiyonuz mk.
insan insanı değiştiremez.
Ne kadın ne de erkek.
Cebren ve hile ile kimseyi değiştiremezsiniz.
Değişmiş gibi durabilir ama òzü, er ya da geç kendini belli eder.

Yaşamına yeni boyutlar katabilirsin, farklı pencereler açabilirsin, algısı ve vizyonu değişip, gelişebilir ve o bunlardan etkilenirse, bu yeni boyut hoşuna gider, aklına, mantığına, kişiliğine uyarsa değişir.

Ama buna o karar verir, sen değil!

Sen istediğin için değil, o istediği ve karar verdiği için değişir.
bir erkek, bir kadın için kendini değiştirebilir.
Değiştirebilir. Yani erkekte kadını değiştirebilir. Bazen farkında olmadan insanın huyları, hareketleri karşısında ki insana göre uyarlana biliyor. Örneğin hayatınıza bir düzen bir organize oluşturmuşsa diğer kişi (erkek/kadın farksızın) o düzene alışıyorsunuz ve siz de o düzenle yaşamaya başlıyorsunuz. insan sonuçta değişken, etrafına uyum sağlayabilen, adaptasyonun varlığının kanıtı olan bir varlıktır. O yüzden insanlar ayrılınca zorluk çekebiliyorlar çünkü adapte oldukları değişiklikler birden yok oluyor ve birlikte oluşturulan düzeni özleyebiliyor. Biraz karışık oldu ama neyse ilişkiler zaten karışıktır..
Yapmayın.. Değişmeyin.
Katranı kaynatsan olur mu şeker, cinsini sevdiğim cinsine çeker. insan neyse odur. Nereden geldiyse odur.
Bir kadın bir erkeği değiştirir ama bir erkek bir kadını asla.
"Seni değiştirmeye çalışan herkes bir süre sonra senin gibi olmaya başlıyor herkesi kendine benzetiyorsun"

-hayatımdaki insanların çoğu.
Anasını bile ağlatır hey yavrum hey.
bir erkek bi erkeği değiştirebilir.
Seni sen yapan ozellige asik olup, sonradan degistirip bir de begenmez.
erkek zayıfsa değiştirir.
kendine asik etmeyi basarirsa herseyini degistirebilir.
değişecek erkek erkek değildir.
Kadın erkeği değiştirebileceğini sanır. Değişmez uğraşmayın
Değiştirebilir ya da değiştirdim sanar ne bileyim işte. özünde "adam" yoksa olmuyor galiba.
eger bir insani degistirmek istiyorsaniz hic o insanla birlikte olmamalisiniz. kiyafet degil bu surasini keselim burasini dikelim. birini o oldugu icin sevmelisiniz. gunun birinde istediginiz insana donusecek diye degil.
Kimse direkt olarak kimseyi değiştiremez.

Kadın naiftir, anaçtır. Yaralıyı onarmak, sarmak sarmalamao ister. O yüzden gider nerde sorunlu tip varsa onu sever, onu ister.

Erkek duzdur. Cogunlukla degisime kapalidir cunku gerekli oldugunu dusunmez. Cunku kadinlar icin onemli olan pek cok sey erkekler icin bir anlam ifade etmez. Ozel gunler ya da dugunde dagitilacak hediyelikler gibi. Kadin bu tarz seylere saatlerce kafa yorarken erkek icin bunlar olmasa da olur seylerdir.

Sonra kadinla erkek bir araya gelir. Kadin erkegi degistirmeye calisir. Hayalinde yarattigi adam yapmaya calisir ama olmaz. Evlenirken de biliyordur adam alkoliktir ya da pesimisttir. "Olsun ben onu duzeltirim, iyilestiririm" der ama olmaz. Bir sure sonra iki taraf da mutsuzdur. Kadin erkek degismedi diye, erkek de baslangictakiyle ayni olmasina ragmen bir turlu kadini memnun edemedi diye.

Uzun lafin kisasi kimse kimseyi direkt olarak degistiremez.
Mına bile kor afedersiniz.
bir süreliğine değiştirir.

gereği var mı ? yok.