bugün

Kendini affetmek.
(bkz: düşünmek)
Kendini sevmesidir.
tüm yaptıklarını ve yapacaklarını vicdan süzgecinden geçirmesi...
sigarayı bırakmasıdır..
Kendini sevmesidir. Çünkü çoğu pişmanlık ve hata yaptığını düşünmenin kendini suçlu görmenin en büyük nedenidir.
insanlardan uzaklaşmak.
Deneyin, göreceksiniz.
unutmaktır.
gülecen hacı abi, hem bedava hem kalbe iyi geliyor amk.

görsel
Herkese güvenmemesi ve kendi fikirleri doğrultusunda bir yaşam sürmesi olur.
Hayattan beklentisini ve tam olarak ne istedigini fark etmesi, anlamasi, bilmesi, ogrenmesi vs. Ve kendini tanimasi tabi. Bunlari ogrendikten sonra yasamak daha kolay geliyor olsa gerek.
kendinden başka kimseye deger verilmeyecegini yara almadan anlaması.
En çok kendini düşünmek her konuda.
Terapiste gitmek.

Bakın ben hasta değilim savunması dışarıya karşı bi tepki ama her insan içten içe psikolojik problemi olduğunu bilir. Normalden farklı davrandığını, insanları kırdığını ve en önemlisi olay esnasında kendini kaybettiğini görür. Ve evet bu durumda insanın kendine yapabileceği en iyi şey bir terapiste gidip yardım almaktır. Bu bonus olarak yakınlarına da iyilik yapmak tabii.
* sigarayı bırakmak.
insanlara değer vermemek.
sigarayi birakmak. Ama kardesim o zaman da ot gibi oluyorum herkes of pof modunda cevremde, direktor bile "zkecem afrani tafrani git sigara ic gel" diyor * .
Geçmişe dönülemeyeceğini kabullenip, hayıflanmak yerine zamanı elinden geldiğince verimli kullanmak.
Kendini tanıması. Kendini tanıması için gerekli olan faktörleri yerine getirmesi. Kendini tanıdıktan sonra yolu çizmesi. Olabildiği kadar.
Zamanın değerini bilmek.
Tüm artı ve eksileriyle yüzleşmek.
Kimse için karakterinden ödün vermemek.
Unutmak, aynı zamanda unutmamak.
Kışın kendine eldiven örmek.
(img:#1321923)
Hayır diyebilmek.