bugün

Sadece biri olmaktır.
yakın aile bireylerinin ölümü. düşünsene anneni, babanı ya da kardeşini kaybediyorsun. ve elinden hiçbir şey gelmiyor onu geri getirmek için. şu 3 kuruşluk dünyada ne parasızlık ne aşk-meşk olayları, hiçbir şey bunun kadar üzemez insanı. iflas etmek bile sevimli, nahif kalır bunun yanında.

sevdiklerimizin kıymetini bilelim.
Karşınızdakinin gerçekleriyle ansızın yüzleşmektir. Paramparça eder yüzünüzü, bir daha asla dönüp bakmazsınız.
(bkz: abazalık)

düz duvara tırmanıyorum, sözlükte entryler arasında boşluk bulsam sokucam o derece amk.
sağlığını kaybetmek, amaçsız yaşamak, yalnız kalmak.
aldatılmak.
Sevdiğiniz ama böyle çok aşık olduğunuz kızın size abi demesidir. Sağlığınızı bozar, komple felç yapar, hayatınızın hiçbir anlamı kalmaz, kısacası hamınıza koyar.
sırpskyı izlemek.
insanlara olan inancını kaybetmektir. sonrasında zaten 3. sayfa haberleri çıkıyor işte.
Annesini kaybetmek. ALLAH düşmanımın bile başına vermesin inş.
(bkz: anne gibi yâr olmaz!)
hatun kişisinin yatakta sevgilisini başka bir erkekle basması.
(bkz: kürt karısı tarafından taciz edilmek)
üstüne Bülent Ersoy'un bayılması.
Dolmuşta para üstünü istemek. Sevgiliye seni seviyorum demekten daha zor amk.
otobüste osurmasıdır.
Diş ağrıs olabilir.
geçenlerde çıkan haber, olay türkiye'de,

adamın karısı doğum yapıyor. ertesi gün yanına diğer çocuğunu ve kendi annesini alıp, karısını hastaneden çıkarmaya gidiyor. dönerken kaza yapıyor. karısı, annesi, yeni doğan bebek ve diğer çocuğu ölüyor, kendi kurtuluyor, ertesi gün cenaze namazına katılıyor.

bu nasıl bir imtihandır ya, nedir bu?
herşeyi, sevenlerini, sevdiklerini bu dünyada bırakıp göçüp gitmektir. ölüm değildir kötü olan. ölüm hepimize... asıl kötü olan ayrılıktır...

--spoiler--
Ölüm ile ayrılığı tartmışlar elli dirhem fazla gelmiş ayrılık...
--spoiler--
(bkz: ölüm)
Baltadır.
bir insana kendinden fazla değer vermektir.

bir insana değer vermenin bedeli ağırdır.
buyuk abdestini yaparken bokun tam çıkacakken geri gitmesi.
Bir kaç gün önce yaşadım, bir baktım tostcu erolun fotoğrafı geldi, ne çok benziyorsun dedi.

Ananı avradını sikeyim o günden beri evrene mesajlar yolluyorum sanırım kenan evrene gidiyor her gün darbe yiyorum.

Artık hayatı sorgulamaktan ve dehalıktan vazgeçtim, benzetilecek ki benzetilmeyi hiç sevmem o kadar şey varken tostçu erol ne amk.
görsel
anlaşılamamak.