bugün

Salak salak hareketler yapıyorsa ciddi yaklaşıyordur.
aptal ya da aşırı amsalak biri değilse bunu anlayabilmeniz mümkün değildir. 82 yıllık bir erkek olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
Önceliklerini gözlemleme mümkün olabilir. Ayrıca sorumluluk alabildiğinden emin olduğunuzda da anlayabilirsiniz.
bir ilişkide erkek hiçbir zaman ciddi değildir. eğer ilkel dürtülerini bir nebze baskılayıp, modern insan türüne yakışır hareket etme zahmetinde bulunursa ancak tek eşlilikte karar kılabilir.

ki bu yine garanti değil. bunların alayı böyle. her çiçekten bal almak isterler. umarım ilerde elon musk yapay zekayı geliştirir de gelişmiş bir erkek ırkı yaratılır. bu homo erectusvari yaratıklardan ömür boyu kurtulmuş oluruz :dd
Entrylerden asla çıkarımlarda bulunamadım. Biri salak salak hareketler yapıyorsa ciddidir, diğeri ciddi değildir demiş. Bence hepsinin kafası karışık.
Anlaşılamıyor sanırım.
bu soruyu soruyorsan, öncelikle kendimi nasıl tanırım; akabinde de insanları nasış tanırım sorularına cevap bulmalısın.
Anlaşılamaz.

Ciddi ilişki düşünmediğiniz, ara ara görüştüğünüz ve bunu böylece söylediğiniz kişiyle 6 ay görüşmezsiniz, ilk buluşma sırasında sizinle ciddi düşündüğünü söyler, evlenme teklifi eder.

En yakın arkadaşın olduğunu düşündüğün, hoşlandığın insanı anlattığın ve hatta ondan taktik aldığın erkek bir gün karşına geçer, seni seviyorum der.

Evlenmeyi planladığın, eşya seçtiğin ve hatta evlilik sonrası ortak kullanacağınız evi seçtiğiniz insan seninle aslında o kadar ciddi düşünmediğini iddia edebilir.

Ve hatta ailenin içine soktuğun, nişanlanmayı planladığın, tüm bunlar için görüştüğün kişinin yeni sevgilisi ile fotoğrafını görebilirsin. Senden ayrılmayı bile beceremez.

Tüm bunlar bizlere özgü. Bu topraklara özgü, ciddiyim. Kimse gerçek niyeti ile yaklaşmıyor çünkü. Sadece sevişmek istiyorsan sadece sevişeceğin o insanı bulursun ve bu ilişkinin adı bellidir. işin biter çeker kapıyı gidersin. Ancak adam bu niyetini kimsenin kabul etmeyeceğini biliyor ya da düşünüyor, evlenmeyi düşünen bir kadın buluyor kendisine, o kızcağızı kandırıyor hevesini alana kadar.

Ya da adam beğeniyor seni, gelip aslanlar gibi senden hoşlanıyorum diyemiyor, arkadaş olalım o ara ben bunu kandırırım diye düşünüyor. Senin hakkında her şeyi arkadaşlık ayağına öğreniyor, sonra bunları tek tek kullanıyor elde etmek için.

Belki bir başkası seni seviyor, egosu sevgisinden büyük oluyor, köpek gibi davranıyor sana. Gelip duygularını anlatmak yerine seni nefretle cezalandırıyor. Kendisinden soğutana kadar elinden gelen her şeyi yapıyor.

Sinsiyiz çünkü. Bu da normal. Adamlar aman babası görmesin, aman abileri beni 9 yerimden bıçaklamasın diye büyürken ilişkiler üzerine hiçbir şey düşünmüyor. Vahşi hayvan gibi sessizce izleye izleye yüzeysel bir ilişki anlayışı buluyor kendine. Avını arkadan yaklaşıp enseden kapıyor.

Yapançılar beğendiği kadınlarla onların ailelerin önünde bile rahatca konuştuğu için, bıçaklanma, işkence, hadım edilme, etek giydirilme, dansöz kıyafeti giydirilme, dağa kaldırılma gibi korkuları olmadığı için daha net ve anlaşılır insanlar. Bizim türk erkeklerini anlamak mümkün değil.
suya yatırın dibe çöküyorsa ciddi çökmüyorsa kandırıkçı yoksa kabarcıkmı çıkmasına mı bakılıyordu bu test yumurta tazeliği için miydi. en iyisi yazı tura atın dikse kesin ciddidir.