bugün

Ben geyim.
"Ayı gibisin"
Düşünüyorum da zayıf olduğumda da hep kilomla ilgili laf sokardı. Var böyle erkekler evet. Kadın kendisini kötü hissederse. Ezik hissedip hiç bir şey isteyemez. Dırdır yapamaz. Onlara göre böyle. Ama en çok dikkatimi çeken en çok kilo aldığım dönemde ise kilomla ilgili laf sokmaz , iyisin derdi. Doğumdan sonrasından bahsediyorum. Son 6 ayda ise 11 kilo verdim ve devam edeceğim. Kadınlara şunu yapmayın. Biz bayilmiyoruz böyle olmaya. Evden çıkamıyorum. Hiç arkadaşım yok. Eşim empati yapamayan bir insan. Kendisi işi sayesinde hep faal. O sahil senin bu göl kenarı senin geziyor. Bana gelince sadece yakındaki avm ya da mahallede gezelim istiyor. Tepki koyum en son evden çıkmıyorum , dedim. Bu inatlaşmadan bir şey anladığını sanmıyorum.

Kıskanç erkekler , hepiniz kötü ve bencilsiniz. Ben yaşamıyorum.
Giysi almak istemiyorum. Içimden hiçbir şey gelmiyor. Hep oğlumu alıp markete götürüyor. " annenin hazırlanması şimdi en az 20 dk ' yı bulur " deyip kaçıyor evden. Bende çıkmayacağım. Öyle gıcik oldum ki.
Çök çabuk.
Edit: entrileri okuyup yazdim halbuki ama gözümden kaçmış. Aynısı varmış.
Askerdeki çök komutu.
bunu yazmaya sadece kadınlar mezundur.
Annemler yemeğe geliyor.
belli ki kimse askere gitmemiş.

bir gün tuğgeneral nedense sinirlenmiş ve gayrısız içtima istemiş, kim ne bok yediyse artık. yaklaşık 1200 erkek toplandık tuğgeneralin fırçalamasını bekliyoruz. ama o da ne? adam o kadar sinirlenmiş ki sinirinden bir anda herkese -istikamet sağınız marş marş komutu verdi. herkes sağına doğru dört nala koşuyor, 2 saniye sonra başka bir komut, yat! ardından sürün! ardından kalk! ardından çök!

diğerlerini geçiyorum biz en çökertici lafı aradığımız için. tuğgeneralin çök komutuna çöken bizleri geçtim albaylar mı dersin, yüzbaşılar mı dersin, 50 yaşının üzerindeki astsubayların çökmeye çalışmasını mı dersin kimler var kimler bir bilsen. yalnızca bizim sancak tutan pezevenk bu komutların hiçbirine uymadı doğal olarak. ama onun da anlattığına göre daha zor durummuş, diyor ki düşünsene oğlum, albay ayaklarımın altında sürünüyor ben put gibi kaldım lan diyor.

adam bir çök komutuyla 1200 kişiysek orada 1199 yetişkin adamı çökertti rütbelisi eri demeden. aha böyle taşşak olunca en çökertici laf için çök demen yeterli olabiliyor.
ilkim sensin.
ben seni değil onu seviyorum bırak peşimi !
Seninle olmayacak galiba.
"aşkım bıyıkların terlemiş".
Kendini benimle bir tutma.
Gerek yok.
Konu benim için kapanmıştır.