bugün

ahmet kaya'ya saygı değil saygısızlık unsuru içeren boktan albüm.kimse söylemesin abi bu adamın şarkılarını !!
iyi proje, güzel, tamam eyvallah... Ama olmuyorsa zorlamayacaksın bi yerde. Açık ve net becerilememiş, çok kötü olmuş Ahmet Kaya'ya saygı albümü.
günlerdir billboardalarda reklamını gördüğüm fakat bugün dinlemek fırsatı bulduğum ve beğendiğim albümdür.

şunu söylemeden edemeyeceğim; yıllardır ruhumuzu siken kendine iyi bakı gece yolcuları öyle bir söylemiş ki adeta eğleniyosunuz dinlerken.
Olmamış be arkadaş bir şarkısı bile Ahmet kaya nın verdiği duyguyu vermemiş ama bir emek var sonuçta emeklerne sağlık.
birkaç parçayı dinlediğim ve güzel bulduğum albüm. her bir şarkıyı dinleyip daha sonra bir daha ahmet kaya' dan dinlemenizi tavsiye ederim.
albümü dinledim bir hafta önce, beğenmedim açıkçası. bundan önce yine ahmet kaya anısına yapılmış "dinle sevgili ülkem" albümünü de beğenmemiştim. sanatçılara "kötü, yapamamış, söyleyememiş" diyemem ama, ahmet kaya değilseniz ahmet kaya söylemeyin moruk.

https://www.youtube.com/watch?v=J78ek_kNMGc

https://www.youtube.com/watch?v=4FiSmoVYi80 *
Dinlediğim her parçada, zihnimde Ahmet Kaya'nın yorumu çalarken şarkıyı söyleyenlerin yorumunu beğenmediğim albüm.

hele o güzelim kendine iyi bak şarkısına ne olmuş, aman yarabbim...
Gece vaktinde depresyona sokan albümdür. Hele Cem Adrian ve Gripinin yorumlari bitirdi. öldüm lan öldüm. Gerçekten " bir eksiğiz".
albümün tek beğendiğim kısmı leman sam-korkarım şarkısının sonuna doğru şarkıya ahmet kaya'nın giriş yapması gözlerimi her seferinde doldurmaktadır.
gel de yıkılma dedirten bir albüm olmuş,
ahmet kaya'dan dinleme fırsatımız olmayan eserler müthiş yorumlanmış. özellikle kum gibi ve ayrılığın hediyesi...
Bağzı istisnaları çıkarırsak albüm resmen Ahmet Kaya şarkılarını Ahmet abimizden başkasının okuyamayacağını kanıtlar ispatlar nitelikte olmuş. Ama yine de helal olsun. Herkesin Emeğine sağlık.
haddinden fazla güzel bir albümdür. ısrarla tavsiye ediyorum.
müthiş bir albüm. hayko cepkin, büyük ev abluka, gripin, neyse hepsi favori. ama bir tek rahatsız olduğum şey var; o da küçük iskender in şiir okuması.
ahmet kaya nın "soytarılık etmeden güldürebilmek seni" dediği şiiri okurken sahte, soytarı tonlamalar yapması.

"soytarılık etmeden güldürebilmek seni
ekmek çalmadan doyurabilmek
ve haksızlık etmeden doğan güneşe
bütün aydınlıkları içine süzebilmek gibi
mülteci isteklerim oldu ara sıra, biliyorsun. "
büyük bir proje olmuş. hepsini değil ama birçok şarkıyı beğenerek dinleyebiliyor insan.
bajar, niyazi koyuncu, aylin aslım, aynur, öykü gürman ve harun tekin yorumları aklımda kalanlardan.
günün anlam ve önemine uygun bir şekilde baştan sona dinlediğim albümdür. açık konuşmak gerekirse, ahmet kaya bu işte öyle bir üstad ki, diğer sanatçılar ne kadar iyi olursa olsun,şarkıların tadını kaçırdıklarını düşünüyorum. hiç bir yorumu beğenmedim. kulaklar hep ahmet kayayı arıyor. fakat yinede, inanılmaz bir proje. hepsinin ağzına, yüreğine sağlık. bir ahmet kaya şarkısını seslendirmek kolay değildir elbet.
Ahmet Kaya'nın yapım şirketi GAM Müzik tarafından 3 Mart 2014'te yayımlanan albümdür. 27 sanatçının Kaya'nın şarkılarını yorumladığı albümün prodüktörlüğünü Gülten Kaya ve Yavuz Bingöl üstlendi. Ahmet Kaya için 2002 yılında yayımlanan Dinle Sevgili Ülkem adlı albümden sonra ikinci saygı albümüdür.