bugün

baba olduğuna pişman olması ve bunu çocuğunun suçuymus gibi çocuğun başına kakmasıdır. Tabii bir de bırakıp gidenler var.
(bkz: iki ucu boklu deynek)
Topluluk içinde aşağılaması, bütün başarıları görmezden gelip en küçük bir haylazlıkta "sen adam olman eşşoleşşek" demesi, elindeki bijon anahtarıyla kafama vurması* **. velhasıl-ı kelam, çocuğunun kendine güven duygusunu törpülemek için elinden gelen herşey.

Ama girilen entrylere baktım da; yine de babam canmış.

(#2095488)bu ne la? bu adam direkman sikilir!
neden kızına tecavüz edildiği sorulduğunda ''tohumunu ben ektim, ben büyüttüm, besledim, meyvesini başkasına mı yedireceğim?'' demesi olabilir.
not: yıılar önce 14 yaşındaki kızına tecavüz eden babanın haberi manşetten verilmişti. artık üçüncü sayfa haberi oluyor böyle şeyler.
kendi çocuğunu öldürmektir. doğmuş veya doğmamış.
Bir baba cocugunu taciz ediyorsa o serefsizin onde gidenidir.
Tecavüz etmesidir diyecegim ama biz öylelerine baba değil amına godugumun gavatinin dolunden çıkıp orospu yatağında yumurta ile birlesipte dünyaya gelmiş piç diyoruz.

Edit : kusura bakmayin ama hakediyor.
başka kadın için çocuklarını terketmek.
Çocuğu hastalanınca gebersin demesidir.
erken ölmek, yarı yolda bırakıp gitmek.
şükürler olsun ki ben değilim ama bir arkadaşımın hikayesi. önce annesi bir adamla evlenir ve bu adamdan bi oğlu olur sonra bu adam kadını aldatır ve boşanırlar sonra bir adamla daha evlenir ki bu adam arkadaşımın babasıdır bu evlilikten 1 çocukları olur sonra adam birden çeker gider bu arada ilk eşinin babasına kimse bakmaz ve eşi gittiğinde onu evine alır. yıllar sonra adamdan haber gelir adam almanyada bir kadınla evlilik hayatı yaşıyordur. kadın bunu duyunca boşanma davası açar
Şimdiki durum ise şu: Kadın -annesi- hala boşanmaya çalışıyor adam hala o kadınla yaşıyor evde ise eski eşinden olan erkek çocuk, arkadaşım, annesi ve eski eşinin babası beraber yaşıyorlar. daha ne olsun.
çaktırmadan cebime eroyin koyup beni polise götürüp cebimi aratırmak sonra da beni tanımadını söylemesidir herhalde .
Bir hic ugruna evladinin dugunune gelmemesi.
şerefsizlik olarak nitelendirmek biraz ağır olsa da, evladına sorup, danışmadan; evladının düşüncelerini hiçe sayaraktan onun geleceği ile kararlar vermektir.
Baba; kararlarının doğru olduğunu ne kadar çok düşünürse düşünsün, evladının geleceğini kendisine bırakmalıdır.
''sen benim çocuğum değilsin'' demesidir.
gebe kalmış hanımını kürtaj yapmaya zorlamaktır. o daha baba bile olamaz.
bir gün sana sigara parası vermemesi. (bkz: 6 5 tl ya)
Fenerbahçeli yapmak. Bir babanın oğluna en büyük ihanetidir.
ne olduğunu bilmiyorum. benim babam benim için canını verirde ondan.
babanız köpek olup havlasa bile hoşt demeyin.
(bkz: hadis) lakin sizi kuvvet zoruyla kötü alışkanlara alıştırıyorsa kaçın kaça bildiğiniz kadar. ama asla..
evde ekmek bekleyenleri takmaması.
babadır o. şerefsizlik yapmaz , korur kollar.
şerefsiz bir kadınla evlenip şerefsiz bir evladın dünyaya gelmesinde %50 oranında rol almak.
olmayan şerefsizliktir.
evden kovmaktır.