bugün

damadına tecavüz etmek.
dünürüne tecavüz etmek.
kayınçosuna tecavüz etmek.
eşine tecavüz etmek. bu zaten ne kadar kişiliksiz olduğunu gösterir. hayatındaki en yakın insan seni istemiyor (anlık da olsa) ve sen onun bu konudaki isteğini dikkate almıyorsun. seksi ona tercih ediyorsun. yazık.
evladına güzel ahlakı öğretmemesi en büyük şerefsizliktir, zaten diğerleri insanlık dışı şeyler olduğundan ele hayvan haklarını almak gerekir.
evladın ümitlerini kırmak.
misal vereyim.
lise yıllarımdaydı. bir kız vardı, adı zehra. nasıl seviyorum ama var ya sözlük. cayır cayır yanıyorum kıza. öyle uzaktan bakıp bakıp yüzünde bir gülümseme bir tebessüm beni sevdiğine dair bir emare arıyorum. ve her akşam avucumu yalayarak omuzlarımda umutsuzluğun korkunç ağırlığıyla eve dönüyorum. aklımdan hiç çıkmıyor gece gündüz. her akşam kafamı yastığa koyduğumda rüyamda onu görmek için allah a köpekler gibi yalvarırdım. sözlük, var mı böyle birşey yaa kızı rüyamda görmek için gece gündüz uyuyordum. normal zamanda göremeyeceğim çünkü. açılmaya da korkuyorum. nasıl açılayım amına koyim, babam olacak... töbe töbeee ağzımı bozacağım şimdi. babam olacak herif beni değersiz ve beş para etmez biri olduğuma öylesine inandırmış ki uuuww sorma.
birgün gözümü kararttım. kıza teklif edeceğim. kafama koymuşum. aklımda planlar kuruyorum, hesaplar yapıyorum. nasıl desem ne desem. o vakit de bizim dükkandayım babam marangoz kapı yapıyoruz. neyse haci babam çekip mi istedi gönye mi istedi artık ne sikim istediyse, duymamışım. annem de şakayla karışık "oğlum aşık mısın ne, kafan epey dalgın" dedi. babam olacak şahıs "ne aşığı, kim ne yapsın bunu"
o an zaman durdu sözlük, kalbim de durdu. ne demek lan onu kim naapsın çolak mıyım sakat mıyım elim eğri gözüm büğrü mü denyo.
benim kalbim hep 17 yaşında sözlük. o gün hayat mücadelesini kaybettiğim gündür. şimdi nerde el ele gezen bir sevgili görsem allah affetsin babama ağız dolusu küfür ederim ve sanırım ki tüm sevgililer bana caba yapıyor.
metresini memleketine götürüp onu hasta annesine bakacak doktormuş gibi tanıtmak. neyseki otobüsün altında kaldıda rahatladık.*
çocuklarına tacizde bulunanlar var. maalesef ülkemizde de gazetelere yansıyanlar var. ya yansımayanlar...
Öz çocuğuna tecavüz etmesidir. Hangi mideyle , hangi psikolojiyle yapar bunu açıklanamaz.
eğer şerefsiz bir babaysa yapabileceği en büyük şerefsizlik, intihar etmeyip hala oksijen tüketmesidir.
sırasıyla şiddet mevzusunu geçiyorum, o tabi ki number one.
çocuğunu terk etmek veya çok kötü bir baba olmak.
ananızı terk etmek veya çok kötü bir eş olmak, aldatmak vs..
kızını sikmesi.
efendim hepsini bir başlık altında toplarsak, öz kızını satmak, ensest ilişkide bulunması, kendisi yatıp aile fertlerini çalıştırması, ailesinin ırzını namusunu hiçe sayması,evlatlarına sahip çıkmaması, aile içi siddet, başlıca gelir.
ailesini terketmesidir.
kardeşinizle ayrılmanıza sebep olmak.
Evde monarşik bir yönetim uygulamasıdır başka bir deyişle evde terör estirmesidir. Bu durum babanın yapabileceği bütün kötülüklere ortam hazırlar. Onun sözüne uymak zorunda olan diğer aile bireyleri için işkencedir. Baba dışındaki bütün bireylerin evde pısıp kalmasına neden olur. Herkes evden uzaklaşmaya çalışır ve sonuç olarak aile paramparça olur.
Kendi pisliklerini örtmek için çocuklarının gözünün önünde beynini dağıtması, çocuklarını ve eşini sonu gelmez psikolojik sorunlarla zor bi hayatın ortasına bırakıp geberip gitmesi, o masum çocukların onun pisliklerinde boğulmamak için çabalaması çabalaması çabalamak zorunda olması.
Anneye tecavüz etmektir sanırım. (bkz: Öyle bir geçer zaman ki)
15 yaşındaki kızını aşiret ağasına yamamak.

a.ına koduğumun adamı, senin babalığını zikeyim ben ya. sinirlendim sözlük. doğuda bunun hala yapılıyor olduğunu bilmek deli ediyor. elimden bir şey gelmiyor oluşu da ayrı deli ediyor.

o şerefsizleri diri diri yakacaksın. küçücük çocukları 60-70 yaşındaki adamlara para karşılığı vermek nedir ya. babalığınız zikeyim sizin.

allah bilir burada olup da akrabası böyle birşey yapan vardır. gıkı çıkmıyorsa bu duruma onu da zikeyim. sizin insanlığınızı n a.ına tüm dünya koysun ya. vallahi sinir küpü oldum gece gece sözlük yüzünden.
mezhepinin geniş olmasıdır. eşinin yanında başka birine sarkacak kadar küstah ve karısını,kızını başka bir erkekle yatmasına dahi göz yumacak kadar large dir. döner dolaşır yine benim odama gelir mantığı vardır. ve bu şerefsizliğin daniskasıdır.
yaparken düşünmediği çocuklarına bir ömür boyu babalık etmemesi. o yüzden bazı babalar yaşarken ölüyor.
evleneceğiniz adamla düğün arefesi kaçmasıdır kesinlikle.
gelinine sakso çektirmek.
özgüveniniz yeni yeni yeşerirken en ufak bir kavgada gerizekalı embesil demesidir. evlatlık mıyım lan sözlük ?
kızını sevmediği birine vermektir, vermektir al ver yapmaktır, sanki insan değilde mal imiş gibi muamele etmektir.