bugün

cebine 3 milyar koyup yurtdışına tatile yollamak. benim için bu n'apayım.
ertesi gün askere gidecek olan oğluna,gel lan seni mektebe götürüyüm hem bende bi hava alırım demesi. * canım babam.
hiç dünyaya getirmemiş olmak, hayatla uğraştırmamak.
adam olmayı aşılaması. tabi öncelik babada, onda da öncelik dede de. kısacası soyunda ufak bir pürüz varsa senin de zibidi olmaman içten bile değildir.

not: baba dediğin maddi destek ile ölçülecek birşey midir allah aşkına. maneviyatı taktığınız yok varsa yoksa para. şerefinizden de üstün tutmanız gözlerimi yaşarttı parayı.
gayet ruhsuz olarak miras derim başka da bişey demem. *
Evladının hayatından çıkmak. *
zararı dokunmasın yeter. zarardan kastım evladını çekingen, pısırık, korkak, elinden iş gelmez şekiilde şartlandırmasın en büyük iyiliği yapar.
eğer bir baba giymeyip giydiriyorsa, yemeyip yediriyorsa, kazandığı paraları çocuklarının iyiliği için harcıyorsa, daha iyi yaşam sunmak için gecesini gündüzüne katıp çalışıyorsa hayatını çocukları için feda ederek zaten en büyük kıyağı yapıyordur.
harçlığa zam.
ona herhangi bir kıyak yapmayarak kendi ayakları üstünde durabilecek temelleri oluşturmasıdır.
Baba olduğunun bilincine varması. Yaptıgı her iyi/kötü davranışın ileri de evlatlarına mal edileceğini bilsin yeter.
ismi her anıldığında çocuğunun göğsünün kabarmasına sebep olmaktır. benim için en büyük miras...
Muhakkak ki ailesinin yüzünü yere eğecek fiillerden kaçınması ve hayatı pahasına ailesini bir arada tutması.
evladının gelecek hakkında plan yapmasına izin vermemek. *
aç karnını doyursun yeter bundan "baba" kıyak olmaz...
küçük yaştan başlatarak dil kurslarına göndermesi.
okutup meslek sahibi yapmak. balık vermektense balık tutmayı öğretmek yani. bir de onurlu ve şerefli yaşamayı öğretmişse bundan büyük kıyak olamaz.
yan komşunun kızını evladına istemesi.
sinirden, kendini kötü hissettiğinden, hayatın sonundaki ışık giderek daha çok yaklaştığından ağlayamadığın anlarda, göğsündeki hayvana hitap eden sesiyle seni sakinleştirmeye çalışırken, gözünden ilk damlanın gelmesini sağlamak bir babanın yapabileceği en büyük kıyaktır. sonrasında seninle ağlarsa, hele bir de ağlamasının tek nedeninin senin üzüldüğün olduğunu anlarsan, babanın, insanoğlunun ötesine geçtiği an olur. bir babanın sesi, çocuğuna yapabileceği en büyük kıyaktır.
BMW X6 sahibi olmak için 26 yaşını beklememesini sağlamak.
1.köprünün altında bir villa, nişantaşın'da bir iş yeri, spor araba. Keşke yanımda olsada sarılsam başka bir kıyak istemezdim...
(bkz: babalık)
iki günlükken metallıca dinleme zevkini yaşatmak.
yaptım valla.
mama said hastası bir oğlum var.
e artık babasının kıyağını unutmaz herhalde.
temiz bir soy bırakması, şeref bırakmasıdır. maddiyat elde edilir elbet ama bunlar edilemez. yeri gelip zora düştüğünde ben ..'nin oğluyum dediğinde rahat edebiliyorsan ne mutlu o babanın oğluna.
evini, ailesini ve ülkesini sahiplenmeyi öğretmektir zannımca.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar