bugün

(bkz: alevi)
(bkz: provokatör)
(bkz: ateist)
(bkz: öteki)

Bir akp'li için budur belki daha da fazlası. Bir ''çocuk'' değildir mesela. Ya da bir ''insan'' onların çocuklarının milyonları kasasın da duruyor. Bizim çocuğumuzun arkasında yürüyor. fark bu belki de. Ama anlayamazlar. Çünkü anlamak işlerine gelmez.
insanları yaftalayan, öteleyen, bölen, dışlayan bir beynin kalkıp başkalarını kendi yapmış olduğu eylemle suçlama tespitidir.
bir akp li olarak berkin için ilk başlığı açan benim. hem de berkin i şerefsizce kendi çıkarları için kullanan, cenazesinde bile siyasi bayrakların ve örgütlerin flamalarıyla meydanlara çıkan karaktersizlere inat.
berkin in bir çocuk olduğunu anlayamayan ve onun ölüsünü bile kendi pis eylemleri için kullananlardır.
--spoiler--
insanları yaftalayan, öteleyen, bölen, dışlayan bir beynin kalkıp başkalarını kendi yapmış olduğu eylemle suçlama tespitidir.
--spoiler--
tam bir tayyip tanımı yapan kişilerin bunu tayyibe konduramaması ve berkin elvan diyince üzülmekten çok savunmacı suçlamacı bir tavra büründükleri gözlemlenir.
akp li olmaması yeter sebeptir.. dünya ikiye ayrılıyor onlar için; akp li ve diğerleri..
bu başlıklarla ne yapılmaya çalışıldığı ortada, insanların acılarını dahi kullanıyorsunuz elbette birinin ölümü iyi değil ama izlenilen yolda doğru değil.
vur vur gözünden vur. diyen polis ve o polise mitinglerde bir övünç kaynağı gibi, ''emri ben verdim'' diyebilen bir zihniyet önderi..

bu mağlum olgular ile beraber ortaya çıkan hiç gerçek..

kabullen yada kabullenme. Bu zihniyete hem karşı olup, hem de akp'li olmak karakter ile zıt düşmektir..
Ayrıca, acı kullanıyorsunuz diyenleri bize göstermiş başlık..

Mısır'da rabia diye bir kız öldü. Allah gani gani rahmet eylesin. ''30 mart günü rabia'nın ruhu şaad olacak'' ne demektir ?

acıyı kullanmak, o çocuğun arkasında yürüyen o kadar insanı ateist, provokatör vs gibi ithamlarla yaftalamaktır.

Geçiceksiniz bu nazik cahiliye edebiyatlarını.
Samsun da berkin için oturan gençler, katil tayyip erdoğan diye slogan atıyor. sonra yaşını almış bir kadın çıkıyor ve diyor ki, ''yaşasın tayyip erdoğan'' tamam hadi eyvallah. tayyipi seviyorsun da kadın, o ölen çocuğun veya ölen çocuk için oraya toplanmış insanlara hiç mi tahammülün yok..

tanım; defin merasimine saygı duyulmayacak, bizden olmayan bir insan...
en vicdanlısı için bile "ama"lı cümledir!
vicdansızlar insan değil zaten onların yorumlarına girmiyorum!
binlerce şehit vermiş bir ülkede gereğinden fazla abartılmıştır. Berkin elvan için sokağa dökülenler şehit haberleri geldığı zaman neredelerdi.Bu nasıl yurtseverlik.
Suriyede mısırda ırakta doğu türkistanda ölen adı bilinmeyen aynı yaştaki çocukla aynıdır.
berkin elvan'ı şehit haberleri ile karşılaştıran zihniyeti bize göstermiş başlık.

Bu başlığı açan ben, edirnekapıya çok yakın bir yerde çalışıyorum. Edirnekapı da ki en son olan şehit merasiminde, ''ne mutlu türküm diyene'' sloganı attığı için bizzat babam eyüp ilçe emniyette ifade verdi.

Bırakınız bu milliyetçi ağızları. Gerçeği konuşun.
(bkz: okmeydanından taksime ekmek almaya gitmek)
berkin elvan'ın taksim de öldüğünü zannedenleri bizlere göstermiş başlık.

Söylenecek bir şey yok.